NASıL YAPıLıR: SOAP Toolkit 2. 0'ı kullanarak XML Web hizmeti yöntemlerini kullanır.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 305965 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, Basit Nesne Erişim Protokolü (SOAP), sürüm 2.0 Toolkit kullanarak basit bir XML Web hizmeti çağrıları yapmak açıklamaktadır.

Visual Basic'te bir uygulama oluştur

 1. Karşıdan yükleme ve SOAP araç seti, aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesinden yükleyin:
  http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa286526.aspx
  Bu araç seti araç seti örnek ve uygulamanız için Kur programı içeren arka plandaki nesneleri yeniden dağıtma için birleştirme modül için karşıdan yüklemeleri içerir.
 2. Bir yerel kopyasını Web Hizmetleri Açıklama Dili (WSDL) dosyası. Not: Bu adım gerekli değildir, ancak yerel bilgisayarınızda bir kopya yapmak. Uzak sunucuda WSDL için URL'nı belirlemek olanaklıdır, ancak yerel olarak kopyalamak daha uygun olabilir.

 3. : Bu adım gerekli değildir ancak yerel bilgisayarınızda bir kopyasını. Uzak sunucuda WSDL için URL'nı belirlemek olanaklıdır, ancak dosya locally.In Visual Basic projenizde kopyalamak Microsoft SOAP tür kitaplığı için bir başvuru eklemek daha uygun olabilir. Bunu yapmak için <a0></a0>, Proje menüsünde başvuru ' i seçin ve sonra Microsoft SOAP tür kitaplığı listede seçili olduğundan emin. Tamam ' ı tıklatın.
 4. : Bu adım gerekli değildir ancak yerel bilgisayarınızda bir kopyasını. Uzak sunucuda WSDL için URL'nı belirlemek olanaklıdır, ancak dosya locally.Create SoapClient nesnesinin bir örneği gibi kopyalamak daha uygun olabilir:
  Dim oSoapClient As New MSSOAPLib.SoapClient
  					
 5. : Bu adım gerekli değildir ancak yerel bilgisayarınızda bir kopyasını. Uzak sunucuda WSDL yönelik URL'YI belirlemek olanaklıdır, ancak dosya locally.Initialize ile WSDL dosyası gibi mssoapinit yöntemini kullanarak, adım 2'de kopyaladığınız SoapClient nesneyi kopyalamak daha uygun olabilir:
  oSoapClient.mssoapinit "C:\CLIENTWSDLS\CALC.WSDL", "Calc", "CalcSoapPort"
  						
  ilk parametre WSDL) dosyasının yoludur. WSDL dosyasında aramak istediğiniz XML Web hizmeti için karşılık gelen hizmet öğesi için <a1>Ad</a1> özniteliğinin değeri ikinci parametresidir. Üçüncü parametre aramak istediğiniz XML Web hizmeti için karşılık gelen hizmet öğesi için bağlantı türüdür. Bu parametre XML Web hizmetine yapılan bağlantı türünü gösterir.
 6. : Bu adım gerekli değildir ancak yerel bilgisayarınızda bir kopyasını. Uzak sunucuda WSDL için URL'nı belirlemek olanaklıdır, ancak bunu SoapClient nesnesinden kullandığı bir yöntem gibi SoapClient nesnesi kullanarak dosya locally.Call XML Web hizmeti yöntemi kopyalamak daha uygun olabilir. Iki tamsayılar parametre olarak al?r Ekle adlı bir XML Web hizmeti yöntemi çağrısı denerseniz, kodunuzu aşağıdaki gibi benzeyebilir:
  Dim Sum As Integer
  Sum = oSoapClient.Add(3, 4)
  					
 7. : Bu adım gerekli değildir ancak yerel bilgisayarınızda bir kopyasını. Uzak sunucuda WSDL için URL'nı belirlemek olanaklıdır, ancak dosya locally.Build kopyalayıp bu programı çalıştırmak daha uygun olabilir.

SORUN GİDERME

Yöntemler, karmaşık parametreleri gerektiriyorsa, bunları farklı şekilde ele gerekebilir. Daha fazla bilgi için SOAP Toolkit 2.0 çevrimiçi belgelerinde "Karmaşık türler işleme" konusuna bakın.

Özellikler

Makale numarası: 305965 - Last Review: 30 Eylül 2003 Salı - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Basic Enterprise Edition for Windows 6.0
 • Microsoft Visual Basic 6.0 Enterprise Edition Service Pack 5
 • Microsoft XML Core Services 4.0
 • Microsoft SOAP Toolkit 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB305965 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:305965

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com