Protokół AppleTalk nie jest dostępny w systemie Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 305989 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł został opublikowany wcześniej pod numerem PL305989
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Streszczenie

Protokół AppleTalk nie jest już obsługiwany i nie można go zainstalować w systemie Windows XP.

Podczas uaktualniania ze starszej wersji systemu Microsoft Windows z zainstalowanym protokołem AppleTalk Kreator zgodności wyświetla następujący komunikat:
Aktualnie zainstalowany protokół AppleTalk nie jest zgodny z tą wersją systemu Microsoft Windows XP i będzie wymagane jego odinstalowanie, aby można było kontynuować uaktualnianie. W nowej wersji systemu Windows ten protokół został usunięty.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego protokołu, odwiedź witrynę producenta w sieci Web pod adresem http://www.microsoft.com. Adresy sieci Web mogą się zmieniać, zatem połączenie z tą witryną sieci Web może okazać się niemożliwe.

Aby uzyskać listę protokołów obsługiwanych przez system Windows XP, zapoznaj się z listą zgodności systemu Microsoft Windows XP w witrynie firmy Microsoft w sieci Web.

Więcej informacji

Jeśli masz drukarki lub stacje robocze, które wymagają tego protokołu przy uzyskiwaniu dostępu do zasobów, możesz skorzystać z następujących opcji:
  • Usługi dla systemu Macintosh na serwerze z systemem Microsoft Windows 2000 nadal oferują łączność dla tego typu urządzeń i zasobów.
  • Konwertuj i uaktualnij drukarki sieciowe, tak aby obsługiwały protokół TCP/IP. Ten protokół sieciowy jest obsługiwany przez bieżące wersje systemów operacyjnych Macintosh i Microsoft.
  • Zainstaluj rozwiązanie AppleTalk innego dostawcy.
Sprawdzono, że następujące oprogramowanie innych dostawców obsługuje system Windows XP:
  • PC MACLAN firmy Miramar Systems
UWAGA: Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z produktami innych dostawców wymienionymi w tym artykule, w sprawie pomocy technicznej skontaktuj się z producentem danego produktu. Zapytaj producenta, które wersje jego produktów są obsługiwane przez system Windows XP.

Produkty omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft; firma Microsoft nie daje żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie wydajności lub niezawodności tych produktów.

Właściwości

Numer ID artykułu: 305989 - Ostatnia weryfikacja: 18 października 2001 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Słowa kluczowe: 
kbinfo kbnetwork kb3rdparty KB305989

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com