AppleTalk protokolü Windows XP'de kullanılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 305989 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Windows XP'de yarıda AppleTalk iletişim kuralı desteği. Bu protokol Windows XP'ye yüklenmek üzere kullanılamaz.

Yüklü AppleTalk protokolü, Microsoft Windows'un önceki bir sürümünden yükseltiyorsanız, Uyumluluk Sihirbazı aşağıdaki iletiyi görüntüler:
Şu an yüklü olan AppleTalk iletişim kuralı, Microsoft Windows XP ile uyumlu değil ve yükseltmenin devam etmek için bu yazılımın kaldırılması gerekir. Bu protokol Windows'un bu yeni sürümünden kaldırılmıştır.

Bu konuda daha fazla bilgi için üreticinin http://www.microsoft.com adresindeki Web sitesini ziyaret edin. Web adresleri değişebilir, bu Web sitesine bağlanamıyor olabilir.

Windows XP tarafından desteklenen protokollerin listesi için bkz: Microsoft Windows XP Uyumluluğu Listesi'ne adresindeki Microsoft Web sitesini iletişim kuralları.

Daha fazla bilgi

Yazıcıları veya bu ağ iletişim kuralını kullanarak, kaynaklara erişimi gerektiren bir iş istasyonları varsa, aşağıdaki seçeneklerden birini kullanmak doğrulayabilirsiniz:
  • Microsoft Windows 2000 tabanlı bir sunucuda, Macintosh Hizmetleri bu aygıtlara ve kaynaklara bağlantı sunmak devam edecek.
  • Dönüştürün veya TCP/IP iletişim kuralını desteklemek için ağ yazıcılarınızı yükseltin. Bu ağ protokolü geçerli Macintosh ve Microsoft işletim sistemlerinin sürümleri tarafından desteklenir.
  • Bir üçüncü taraf AppleTalk çözüm yükleyin.
Aşağıdaki üçüncü taraf yazılım, Windows XP destek bilinmektedir:
  • PC MACLAN Miramar sistemler tarafından
Not: Lütfen bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünlerle herhangi bir sorunla karşılaştığınızda, desteğini ürününüzün üreticisine başvurun. Ürünlerini'nın hangi sürümleri Windows XP'de desteklenen üreticisine doğrulayın.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 305989 - Last Review: 18 Ekim 2001 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kb3rdparty kbinfo kbnetwork KB305989 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:305989

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com