Düzeltme: SQL Server 2000 için dinamik IP adresleri bağlanamıyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 306199 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir sanal özel ağ (VPN) bağlantısı üzerinden SQL Server 2000 çalıştıran bir bilgisayara bağlantı girişiminde bulunduğunuzda denemesi aşağıdaki hata iletisiyle başarısız olabilir:
SQL Server yok veya erişim engellendi
Genel olarak, SQL Server, SQL Server 2000 Hizmet başlatıldıktan sonra bilgisayara yeni bir IP adreslerine yanıt vermiyor. SQL Server sunucusuna durdurmak ve VPN bağlantısı yapıldıktan sonra sunucuyu yeniden başlatın, başarıyla sunucuya bağlanabilir.

Neden

SQL Server 2000 hizmet başlatıldığında, bu bilgisayarın tüm IP bağlantılarını numaralandırır. Ardından IP adreslerine doğrudan bağlar ve, Microsoft SQL Server 7.0 hizmet farklı olarak, artık, 0.0.0.0 joker IP adresinde dinler.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000, MDAC 2.6 için en son hizmet paketini veya aşağıda başvurulan düzeltme en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
300635BILGI: son MDAC 2.6) nasıl elde edilir hizmet paketi

Düzeltme

Not: aşağıdaki düzeltmeyi Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 2 için önce oluşturuldu.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:
 Date     Version      Size    File name   Platform
 --------------------------------------------------------------------
 31-AUG-2001  2000.080.0442.00  86,588   Ssnetlib.dll  x86
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 2 ve MDAC 2.6 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Abonelerin güncelleştirilmesiyle Çoğaltma kullandığınızda bu sorunla karşılaştığınız bir durumdur. Yayıncının abonenin SQL Server örneği başlattıktan sonra bulunduğu bir özel ağa abone bilgisayarınızdan bir VPN bağlantısı oluşturmak varsayalım. Dağıtım Aracısı, yayıncı ve abone için bağlantı girişimlerini çalıştırdığında, SQL Server TCP bağlantı noktasını yeni oluşturulan VPN IP adresine bağlamak değil çünkü bağlantı başarısız olur. SQL Server'ı durdurun ve yeniden SQL Server üzerinde abone kadar TCP/IP bağlantısı abone başarısız "SQL Server yok" hata iletisiyle yayımcıdan dener.

Sunucu-tarafı TCP/IP yuvalarını IP adresleri numaralandırılıyor ve SQL Server 2000'de, IP adreslerini ve bağlantı noktası bağlaması için joker IP adresinin 0.0.0.0 SQL Server 7.0 üzerinde dinleme yapması NET kitaplığı Ssnetlib.dll özgün olarak değiştirildi. Bu nedenle, SQL Server, SQL Server başlatıldıktan sonra alınan IP adresi dinlemez. Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 2 ile (SP2), SQL Server, eski dinamik ıp, SQL Server'ı yeniden başlatmaya gerek kalmadan çalışmasına izin veren joker ıp 0.0.0.0, bağlama yöntemi kullanır.

Özellikler

Makale numarası: 306199 - Last Review: 26 Eylül 2005 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbmdac260sp2fix kbsqlserv2000presp2fix KB306199 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:306199

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com