Düzeltme: COM + bileşeni ODBC bağlantısından yanlış veritabanına bağlan bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 306414 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir COM + bileşeni aynı hareket iki veritabanı bağlantıları bağlamı içinde oluşturur, ilk bağlantı dizesini, ikinci bağlantı kurmak için kullanılır. Bu sorun, yalnızca her iki bağlantı ODBC kullanırsanız oluşur.

ODBC için OLE DB sağlayıcı ODBC bağlantı yapmak için kullanırsanız, OLE DB kaynak havuzu bağlantılarını devre dışı, yalnızca sorun oluşur.

Neden

Bu sorun, COM + bir hata nedeniyle oluşur. Bu hata, yalnızca Windows 2000 Service Pack 2 veya COM + paketi düzeltme 3 veya sonraki bir sürümünü uygulamış olan varsa oluşur.

Hangi hizmet paketinin çalıştırdığınızdan emin değilseniz veya COM + düzeltme yüklenir (Bu dosya varsayılan olarak gizlenir) System32 klasöründe bulunan Comsvcs.dll dosyasının sürüm numarasını denetleyin. Sürüm numarası son dört rakam yapı numarasını gösterir. Yapı numarası sıfırdan büyük veya eşit 3464 ve 3485'den küçük ise, sistem bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft COM + paketi düzeltme 15'i edinin. Ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
306417BILGI: Windows 2000 Service Pack 2 Sonrası COM + toplu düzeltme paketi 15 kullanılabilirliği

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 (SP3) ve Microsoft Windows XP Service Pack 1 (SP1) giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 Datacenter Server'a yönelik bir düzeltme edinme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
265173Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü
Birden çok düzeltmeyi tek bir yeniden başlatmayla yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
296861QChain.exe Dosyasını Kullanarak Tek Bir Yeniden Başlatma ile Birden Çok Düzeltme Yükleme
Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 306414 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft COM+ 1.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • the operating system: Microsoft Windows 2000
    • the operating system: Microsoft Windows XP
  • Microsoft COM+ 1.5, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • the operating system: Microsoft Windows 2000
    • the operating system: Microsoft Windows XP
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbwin2000presp3fix kbwin2000sp3fix kbwinxpsp1fix KB306414 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:306414

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com