KUIDAS: kasutada ClearType?i Windows XP ekraanifontide parandamiseks

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 306527 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

See artikkel sisaldab üksikasjalikku kirjeldust, kuidas ClearType'i lubada, et see Windows XP ekraanil fonte teravamaks muudaks. ClearType parandab kuvatavat pilti, siludes ekraanifontide servasid. ClearType töötab eriti hästi vedelkristall- (LCD) seadmete, k.a lameekraankuvarite ja sülearvutite puhul.

ClearType'i lubamine

ClearType'i kasutamine ekraanifontide jaoks.
  1. Klõpsake Start, klõpsake käsku Control Panel (Juhtpaneel), klõpsake ikooni Appearance and Themes (Ilme ja kujundused) ning klõpsake linki Display (Kuva).
  2. Vahekaardil Appearance (Ilme) klõpsake nuppu Effects (Efektid).
  3. Märkige ruut Use the following method to smooth edges of screen fonts (Kasuta järgmist meetodit ekraanifontide servade silumiseks) ning valige ripploendist suvand ClearType.

ClearType'i kohandamine

ClearType'i kontrastisätteid saab isikliku eelistuse järgi reguleerida. Kuigi Windows XP-s ei ole tööriistu või sätteid selle tegemiseks, leiate järgmiselt Microsofti veebisaidilt tööriistad ClearType'i sisse- ja väljalülitamiseks ja kontrasti reguleerimiseks:
http://www.microsoft.com/typography/cleartype/cleartypeactivate.htmTõrkeotsing

Kuvatav pilt on udune

ClearType on loodud LCD-kuvarite pildi parandamiseks ClearType võib tavalistel kuvaritel ning mõnedel LCD-kuvaritel paista natuke uduselt. Seda võib olla võimalik parandada ClearType'i kohandamisega, mida on kirjeldatud selle artikli jaotises "ClearType'i kohandamine".

Harvadel juhtudel jätab udususe mulje LCD-kuvarite tootmisanomaalia, mille korral tavaline triibustus - punane-roheline-sinine, on ümber pööratud - sinine-roheline-punane. Hetkel ei ole Windows XP-s ClearType'il selle anomaalia kompenseerimise võimalust. See võib olla probleemiks juhtudel, kus ükski ClearType'i kontrastisäte ei näe teatud LCD-kuvari peal hea välja. Sellistel juhtudel võib olla parimaks võimaluseks ClearType välja lülitada.

Värvisätted peavad ClearType'i toetama

ClearType'i kasutamiseks peavad teil olema graafikaadapter ja kuvar, mis toetavad vähemalt 256-värvilist värvisätet. Parimad tulemused saab kõrge (24-bitine) või väga kõrge värvikvaliteedi (32-bitine) toega. Värvikvaliteedi muutmiseks:
  1. Klõpsake Start, klõpsake käsku Control Panel (Juhtpaneel), klõpsake ikooni Appearance and Themes (Ilme ja kujundused) ning klõpsake linki Display (Kuva).
  2. Valige vahekaardi Settings (Sätted) jaotises Color quality (Värvikvaliteet) uus värvisäte.Viited

Lisateavet Microsoft ClearType'i kohta leiate järgmiselt Microsofti veebisaidilt:
http://www.microsoft.com/typography/cleartype/default.htm


Märkus. See artikkel on otse Microsofti tugiorganisatsioonist loodud artikkel ?FAST PUBLISH? (Kiiravaldamine). Selles sisalduv teave edastatakse probleemide ilmnemisel olemasoleval kujul. Kiiresti kättesaadavaks muutmise tõttu võib materjalides esineda trükivigu ja neid võidakse mis tahes ajal ette teatamata parandada. Muude asjaolude korral vaadake kasutustingimusi.

Atribuudid

Artikli ID: 306527 - Viimati läbi vaadatud: 31. jaanuar 2014 - Redaktsioon: 1.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Märksõnad: 
kbhowto kbhowtomaster kbui KB306527

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com