Depolanmış kullanıcı adları ve parolaları bir etki alanında Windows xp olmayan bir bilgisayarda yönetmek nasıl

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 306541 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, depolanan kullanıcı adları ve parolaları bir etki alanının üyesi olmayan bir bilgisayarda yönetmek nasıl.

Windows xp tabanlı bir bilgisayarda oturum açtığınızda, kullanıcı adı ve parola, ağ ve Internet üzerinden diğer bilgisayarlara bağlanmak için varsayılan güvenlik içeriğiniz olur sağlayabilir. Ancak, bu kullanıcı adı ve parola istenen tüm kaynaklara erişim sağlamayabilir. Depolanan kullanıcı adları ve parolaları özelliği profilinizin bir parçası olarak ek kullanıcı adlarını ve parolaları depolamak için bir yol sağlar.

Depolanan kullanıcı adları ve parolalar parola bilgileri için güvenli bir depo edilir. Bu özellik, kullanıcı adları ve parolalar için çeşitli ağ kaynaklarına ve uygulamalar (örneğin, e-posta) bir kez yazın ve sonra Windows otomatik olarak bu kaynaklara, araya sonraki Ziyaretleri için bu bilgileri girmeniz gerekir.

Kimlik yönetimine genel bakış

İlk önce bir sunucu veya bir Web sitesine oturum açtığınızda, kullanıcı adınızı ve parolanızı girmeniz istenir. Ne zaman, kullanıcı adınızı ve parolanızı kaynak yazın ve sonra seçmek için tıklatın Parolamı anımsa kullanıcı hesabınızla oturum açma bilgileriniz onay kutusunda depolanır. Sonraki aynı kaynağa bağlandığınızda, bu depolanmış kimlik bilgileri otomatik olarak kullanıcı hesabı kimlik doğrulaması için Windows tarafından kullanılır.

Ne zaman bir kimlik bilgisi kaydedilir seçerek Parolamı anımsa onay kutusunda bir kaynağına bağlı olarak bir kullanıcı adı ve parola iletişim kutusu, kimlik bilgisi olası en genel biçiminde kaydedilir. Bir etki alanındaki belirli bir sunucuya erişimi varsa, örneğin, kimlik bilgisi olarak kaydedilmiş olabilir *.etki alanı.com (burada etki alanı etki alanı adıdır). Bu etki alanında başka bir sunucu için farklı bir kimlik bilgisi kaydediliyor bu kimlik bilgisi geçersiz. Yeni kimlik bilgileri daha ayrıntılı bilgiler için kullandığı kaydedilecektir.

Bir kaynağa erişim, kimlik doğrulama paketi, depolanan kullanıcı adları arar ve en özel kimlik bilgileri için parola depolama, bu kaynağın uyan. Bunlardan biri bulunduğunda, herhangi bir etkileşime gerek kalmadan kimlik doğrulama paketi tarafından kullanılır. Bir kimlik bilgisi bulunmazsa, kaynağa erişmeye çalıştığınız program için bir kimlik doğrulama hatası döndürülür. Bu noktada, kullanıcı adınızı ve parolanızı girmeniz istenir.

El ile tıklatarak saklanan kullanıcı adları ve Parolaları'nda depolanan kimlik bilgilerini yönetme Ağ parolalarımı Yönet değiştirmek istediğiniz kullanıcı hesabında. İçinde Depolanan kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda, yeni bir girdi ekleyebilir, varolan bir girdiyi kaldırın veya özelliklerini görüntülemek ve; varolan bir girdiyi düzenlemek Bunu yapmak için Ekle, Düzenleveya Özellikler düğmesini tıklatın.

Depolanan kullanıcı adları ve Parolaları yönetme

Depolanan kullanıcı adları ve parolaları yönetmek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Değiştirmek istediğiniz hesabı kullanıcı olarak bilgisayarda oturum.
 2. Başlat' ı ve sonra Denetim Masası' nı tıklatın.
 3. Denetim Masası'nda Kullanıcı hesapları altında'ı tıklatın. Bir kategori seçinKullanıcı hesapları iletişim kutusunu açmak için.
 4. Açık Depolanan kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusu; Bunu yapmak için uygun yöntemi kullanın:
  • Sınırlı bir hesap ile oturum açtıysanız:
   1. İlgili görevler' i tıklatın Ağ parolalarımı Yönet.
  • Yönetici ayrıcalıklarına sahip bir hesapla oturum açarsanız:
   1. Altında veya değiştirilecek hesabı Seç, kullanıcı hesabınızı açmak için tıklatın Ne hesabınızda değiştirmek istiyorsunuz? iletişim kutusu.
   2. İlgili görevler' i tıklatın Ağ parolalarımı Yönet.
  Depolanan kullanıcı adları ve parolalar aşağıdaki örneğe benzer bir listesi görüntülenir:
  *.Microsoft.com
  Passport.Net\*(Passport)

Girdi ekleme

Bir kimlik bilgisi el ile eklemek için:
 1. İçinde Depolanan kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda, Oturum açma bilgisi özellikleri iletişim kutusunu açmak için Ekle ' yi tıklatın.
 2. Sunucu kutusuna sunucu adını yazın veya paylaşmak istediğiniz. "Joker" karakter olarak yıldız işareti kullanabilirsiniz. Aşağıdaki örnek girdileri geçerli sunucu adları şunlardır:
  *.Microsoft.com
  \\Sunucu\Paylaşım
 3. İçinde Kullanıcı adı kutusuna kaynağa erişim izni olan kullanıcı hesabının adını yazın. Kullanıcı adı alanına yazın Sunucu\Kullanıcı veya Kullanıcı@etki alanı.com adı biçimi. Geçerli kullanıcı adı girdisini Aşağıdaki örnekler (Bu örnekte, Microsoft etki alanının adıdır ve Kullanıcı kullanıcı adınızdır):
  Microsoft\Kullanıcı
  Kullanıcı@Microsoft.com
 4. Parola kutusuna 3 adımda girilen kullanıcının parolasını yazın ve sonra Tamam' ı tıklatın.
 5. İçinde Depolanan kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda, Kapat' ı tıklatın.

Bir girdiyi kaldırın

Bir kimlik bilgisi kaldırmak için:
 1. İçinde Depolanan kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda, istediğiniz kimlik bilgisini tıklatın ve sonra Kaldır' ı tıklatın. Aşağıdaki ileti görüntülenir:
  Seçili oturum açma bilgileri silinecektir.
 2. Tamam' ı tıklatın.
 3. İçinde Depolanan kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda, Kapat' ı tıklatın.

Bir girişi düzenlemek

Bir kimlik bilgisi düzenlemek için:
 1. İçinde Depolanan kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda, istediğiniz kimlik bilgisini tıklatın ve sonra Oturum açma bilgisi özellikleri iletişim kutusunu açmak için Özellikler ' i tıklatın.
 2. İstediğiniz öğeleri değiştirin ve sonra Tamam' ı tıklatın.

  Belirtilen kullanıcı hesabı için etki alanı parolasını değiştirmek istediğiniz Kullanıcı adı kutusunda, Değiştir' i tıklatın. İçinde Eski parola ve Yeni parola kutularına ilgili bilgileri yazın, yeni parolayı yazın. Yeni Parolayı Onayla kutusuna ve sonra da Tamam' ı tıklatın. Etki alanı parola değişmiştir.
 3. İçinde Depolanan kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda, Kapat' ı tıklatın.

Sorun giderme

Bu şekilde kullanıcı hesap bilgilerini uzak kaynaklara depoladığınızda, kullanıcı hesabınız için erişim herkes bu parola korumalı kaynaklara erişim. Bu nedenle, Windows xp hesabınız için güçlü bir parola kullanmak için önerilir.

Güçlü parolalar oluşturma hakkında daha fazla bilgi için Başlat' ı ve sonra Yardım ve Destek. Arama kutusuna yazın güçlü parolalar oluşturmave ardından Aramayı Başlat düğme.

Referanslar

Depolanan kullanıcı adları ve Parolaları yönetme hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
306992Depolanan kullanıcı adları ve parolaları bir etki alanındaki bir bilgisayarda yönetmek nasıl
281660 Depolanmış kullanıcı adları ile Parolaları'nın davranışı

Özellikler

Makale numarası: 306541 - Last Review: 16 Ocak 2013 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhowtomaster kbmt KB306541 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 306541

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com