Artikli ID: 306550 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.

Et saada ka edaspidi Windows XP turbevärskendusi, veenduge, et teil on Windows XP hoolduspakett SP3. Lisateabe saamiseks vaadake seda Microsofti veebilehte: Mõne Windowsi versiooni tugi hakkab lõppema

Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

KOKKUVÕTE

Selles artiklis kirjeldatakse üksikasjalikult faksiteenuse lubamist ja konfigureerimist opsüsteemis Microsoft Windows XP. Faksiteenus võimaldab opsüsteemis Windows XP kasutada kõiki faksifunktsioone. Faksiteenust saate kasutada fakside saatmiseks, vastuvõtmiseks, jälitamiseks ja jälgimiseks.

Nõuded

 • Windowsiga arvuti koos faksikomponendi kasutamiseks vajaliku modemiga.

Faksikomponendi installimine

Vaikimisi Windowsi installi ajal faksikomponenti ei installita. Faksikomponendi installimiseks tehke järgmist.
 1. Klõpsake nuppu Start ja käsku Kontrollpaneel (Control Panel) ning seejärel topeltklõpsake jaotises Vali kategooria (Pick a category) väärtust Programmide lisamine või eemaldamine (Add or Remove Programs).
 2. Klõpsake Windowsi komponentide viisardi käivitamiseks nuppu Windowsi komponentide lisamine või eemaldamine (Add/Remove Windows Components).
 3. Märkige loendis Komponendid (Components) ruut Faksiteenused (Fax Services) ja klõpsake seejärel nuppu Edasi (Next). Installiprogramm installib faksiteenused. Kui teil palutakse sisestada Microsoft Windows XP CD, tehke seda ja klõpsake seejärel nuppu OK.
 4. Klõpsake nuppu Valmis (Finish) ja seejärel nuppu Sule (Close).

Faksiteenuse konfigureerimine

Faksifunktsioonide konfigureerimiseks opsüsteemis Windows XP tehke järgmist.
 1. Klõpsake nuppu Start, valige käsk Kõik programmid (All Programs), käsk Tarvikud (Accessories), käsk Ühendused (Communications) ja seejärel käsk Faks (Fax) ning klõpsake käsku Faksikonsool (Fax Console).

  Käivitatakse faksi konfigureerimise viisard.
 2. Klõpsake nuppu Edasi (Next), tippige tekst, mille soovite faksi esilehel kuvada, ja klõpsake seejärel nuppu Edasi (Next).
 3. Klõpsake loendis Faksiseadme valimine (Please select the fax device) soovitud modemit.
 4. Kui soovite keelata arvutist faksi saatmise, tühjendage ruut Luba saatmine (Enable Send).

  Märkus. Vaikimisi on ruut Luba saatmine (Enable Send) märgitud.
 5. Kui soovite, et arvuti võtaks fakse vastu, märkige ruut Luba vastuvõtmine (Enable Receive).

  Märkus. Kui see ruut on märgitud, kuid te ei soovi, et arvuti võtaks automaatselt fakse vastu, märkige ruut Käsitsi vastus (Manual answer). Vaikimisi on lubatud automaatne vastamine.
 6. Klõpsake nuppu Edasi (Next).
 7. Tippige väljale TSID (Transmitting Subscriber Identification) edastusabonendi ID.

  Märkus. Mõnes piirkonnas on TSID kohustuslik. ID-teave kuvatakse tavaliselt vastuvõetava faksi päises. Selle teabe alusel saate tuvastada faksiseadme, kust faks pärineb. Teave sisaldab tavaliselt saatja faksinumbrit ja ettevõtte nime.
 8. Klõpsake nuppu Edasi (Next).
 9. Tippige väljale CSID (Called Subscriber Identification) kutsutava abonendi ID.

  Märkus. Tipitud CSID kuvatakse faksiseadmes, kust faks saadetakse. See number aitab teil kindel olla, et saadate faksi õigele adressaadile.
 10. Klõpsake nuppu Edasi (Next).
 11. Kui soovite kõikide vastuvõetud faksida automaatset printimist, märkige ruut Prindi printeris (Print it on). Kui märgite selle ruudu, saate valida printeri, kus vastuvõetud faksid prinditakse.
 12. Kui soovite luua igast vastuvõetud faksist arhiivitud koopia, märkige ruut Säilita koopia kaustas (Store a copy in a folder). Kui märgite selle ruudu, saate määrata faksi koopia talletuskoha.
 13. Klõpsake nuppu Edasi (Next).
 14. Kinnitage konfiguratsioonisätted loendis Konfiguratsiooni kokkuvõte (Configuration Summary) ja klõpsake seejärel nuppu Valmis (Finish).

  Faksi konfiguratsiooniviisard suletakse ja kuvatakse faksikonsooli aken. Arvuti on nüüd konfigureeritud fakse saatma ja vastu võtma.

Faksi konfiguratsiooni muutmine

Faksi konfiguratsiooniviisardi saate avada faksikonsooli aknast. Faksi konfiguratsiooniviisardi käivitamiseks tehke järgmist.
 1. Klõpsake nuppu Start, valige käsk Kõik programmid (All Programs), käsk Tarvikud (Accessories), käsk Ühendused (Communications) ja seejärel käsk Faks (Fax) ning klõpsake käsku Faksikonsool (Fax Console).
 2. Faksi konfiguratsiooniviisardi käivitamiseks klõpsake faksikonsooli aknas menüü Tööriistad (Tools) käsku Konfigureeri faksi (Configure Fax).

VIITED

Faksi vastuvõtmise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artiklite kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
306662 Faksi vastuvõtmine Windows XP-s (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)
Skannitud dokumendi või pildi faksimine kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
306663 Skannitud dokumendi või pildi faksimine Windows XP-s (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)

Atribuudid

Artikli ID: 306550 - Viimati läbi vaadatud: 24. september 2010 - Redaktsioon: 3.2
KEHTIB JÄRGMISE LÕIGU KOHTA:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Märksõnad: 
kbenv kbother kbhowtomaster KB306550

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com