Časový rámec chování aktivace při upgradu zkušební verze systému Windows XP na prodejní verzi

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 306555 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Zkušební verze systému Windows XP Professional má 14denní lhůtu pro aktivaci. Prodejní verze systému Windows XP Professional má 30denní lhůtu pro aktivaci. Pokud upgradujete zkušební verzi systému Windows XP na prodejní verzi, nezískáte dalších 30 dní pro aktivaci. Lhůta pro aktivaci se počítá od data původní instalace. Když provedete upgrade na prodejní verzi, prodlouží se lhůta pro aktivaci na 30 dní, ale počáteční interval nebude při upgradu počítače vynulován.

Další informace

Příklady

Pokud upgradujete zkušební verzi na prodejní verzi čtrnáctý den, bude zbývat pro aktivaci 16 dnů. Od data počáteční instalace uplynulo 14 dnů, takže 30 dnů minus 14 dnů rovná se 16 dnů.

Pokud upgradujete zkušební verzi na prodejní verzi třicátý den, je třeba provést aktivaci okamžitě. Od data počáteční instalace uplynulo 30 dnů, takže 30 dnů minus 30 dnů rovná se 0 dnů.

Pokud lhůta pro aktivaci zkušební verze vypršela a před aktivací chcete provést upgrade na prodejní verzi, máte k dispozici tři scénáře:
  • Provést aktivaci a potom upgradovat na prodejní verzi systému Windows XP Professional předtím vypršením 120denní lhůty.
  • Pokud jste aktuálně přihlášeni k počítači a nechcete aktivovat zkušební kopii, můžete zahájit proces upgradu spuštěním příkazu Setup.exe (nebo Winnt32.exe) z disku CD s prodejní verzí systému Windows XP Professional.
  • Pokud nejste přihlášeni k počítači a pokud nechcete nejprve provést aktivaci, můžete spustit počítač v nouzovém režimu a z něj zahájit upgrade na prodejní verzi systému Windows XP Professional.
Další informace o aktivaci produktů naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
302806 Popis technologie aktivace produktů společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 306555 - Poslední aktualizace: 21. února 2008 - Revize: 1.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbinfo kbsetup kbupgrade KB306555

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com