Aktywacja czasowych zachowanie podczas uaktualniania z wersji ewaluacyjnej systemu Windows XP do wersji detalicznej

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 306555 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

Wersja ewaluacyjna systemu Windows XP Professional ma 14-dniowego okresu aktywacji. Wersji handlowej systemu Windows XP Professional ma 30-dniowego okresu aktywacji. Przy uaktualnianiu wersji ewaluacyjnej systemu Windows XP do wersji handlowej systemu Windows XP nie jest przyznane dodatkowe 30 dni do aktywacji. Okres aktywacji zaczyna się od daty oryginalnej instalacji. Okres czasu, aby uaktywnić jest przedłużony do 30 dni, podczas uaktualniania do wersji detalicznej, ale początkowego okresu nie jest resetowany po uaktualnieniu komputera.

Więcej informacji

Przykłady

Przy uaktualnianiu wersji ewaluacyjnej do wersji detalicznej czternastego dnia będzie mieć 16 dni pozostał na uaktywnienie. Od daty początkowej instalacji 14 dni upłynęło, co 30 dni minus 14 dni jest równa 16 dni.

Wersja ewaluacyjna w przypadku uaktualnienia do wersji detalicznej trzydziestego dnia, należy uaktywnić natychmiast: przeszły 30 dni od daty początkowej instalacji, co 30 dni minus 30 dni jest równe 0 dni.

Jeśli uaktualnienie do wersji detalicznej przed uaktywnieniem okres aktywacji upłynął dla wersji ewaluacyjnej, istnieją trzy scenariusze:
  • Uaktywnić, a następnie uaktualnienie do wersji handlowej systemu Windows XP Professional, zanim wygasną w ciągu 120 dni.
  • Jeśli jest aktualnie zalogowany na komputerze i nie chcesz aktywować kopia ewaluacyjna można uruchomić proces uaktualniania, uruchamiając program Setup.exe (lub Winnt32.exe) z dysku CD w wersji detalicznej systemu Windows XP Professional.
  • Jeśli użytkownik nie jest zalogowany na komputerze i nie chcesz najpierw aktywować, możesz rozruch w trybie awaryjnym i uruchomić uaktualnienia do systemu Windows XP Professional detalicznych kopii stamtąd.
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące aktywacji produktu kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
302806 Opis aktywacji produktu firmy Microsoft

Właściwości

Numer ID artykułu: 306555 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Słowa kluczowe: 
kbinfo kbsetup kbupgrade kbmt KB306555 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:306555

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com