Numer ID artykułu: 306759 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.

Aby w dalszym ciągu otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Windows, należy korzystać z systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 (SP3). Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tą stroną firmy Microsoft w sieci Web: Wkrótce zostanie zakończone świadczenie pomocy technicznej dla niektórych wersji systemu Windows

Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

WPROWADZENIE

W tym artykule opisano sposób zmiany portu używanego do nasłuchiwania przez funkcję Pulpit zdalny.

Uwaga Klient usługi Podłączanie pulpitu zdalnego dla komputerów Macintosh obsługuje tylko port 3389, który jest portem domyślnym.

Więcej informacji


Korzystając z funkcji Pulpit zdalny w systemie Microsoft Windows XP Professional, można połączyć się ze swoim komputerem z innego komputera zdalnego.

Ostrzeżenie Funkcja Pomoc zdalna w systemie Microsoft Windows XP może nie działać poprawnie, jeśli port nasłuchiwania zostanie zmieniony.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
307711 Plik zaproszenia Pomocy zdalnej nie zawiera poprawnego numeru portu


Aby automatycznie zmienić port używany do nasłuchiwania przez funkcję Pulpit zdalny, przejdź do sekcji Automatyczne rozwiązywanie problemu. Aby samodzielnie rozwiązać ten problem, przejdź do sekcji Samodzielne rozwiązywanie problemu.

Automatyczne rozwiązywanie problemuAby automatycznie rozwiązać ten problem, należy kliknąć przycisk lub łącze Fix it. Następnie należy kliknąć przycisk Uruchom w oknie dialogowym Pobieranie pliku i wykonać kroki kreatora rozwiązywania problemu.


Rozwiąż ten problem
Microsoft Fix it 50595


Uwagi
 • W czasie instalacji pakietu jako nowy numer portu należy wpisać liczbę całkowitą z zakresu od 1025 do 65 535. Należy się upewnić, że nowy numer portu nie jest używany przez inną aplikację.
 • Ten kreator może być dostępny tylko w języku angielskim. Jednak ta poprawka automatyczna działa również w innych wersjach językowych systemu Windows.
 • Jeśli używany komputer nie jest tym, którego dotyczy problem, można zapisać to rozwiązanie w postaci poprawki automatycznej na dysku flash lub CD i uruchomić je na odpowiednim komputerze.

Teraz przejdź do sekcji Czy problem został rozwiązany?Samodzielne rozwiązywanie problemu

Aby zmienić port używany do nasłuchiwania przez funkcję Pulpit zdalny, wykonaj poniższe czynności.

Ważne W tej sekcji, metodzie lub w tym zadaniu podano informacje dotyczące modyfikowania rejestru. Niepoprawne zmodyfikowanie rejestru może jednak być przyczyną poważnych problemów. Dlatego należy uważnie wykonywać podane czynności. Aby zapewnić dodatkową ochronę, przed zmodyfikowaniem rejestru należy wykonać jego kopię zapasową. Dzięki temu w przypadku wystąpienia problemu będzie można przywrócić rejestr. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących wykonywania kopii zapasowej i przywracania rejestru, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322756 Jak wykonywać kopię zapasową rejestru i przywracać go w systemie Windows
 1. Uruchom Edytor rejestru.
 2. Znajdź i kliknij następujący podklucz rejestru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\PortNumber
 3. W menu Edycja kliknij polecenie Modyfikuj, a następnie kliknij opcję Dziesiętny.
 4. Wpisz nowy numer portu, a następnie kliknij przycisk OK.
 5. Zamknij Edytor rejestru.
 6. Uruchom ponownie komputer.
UwagaPodczas próby połączenia się z tym komputerem przy użyciu usługi Podłączanie pulpitu zdalnego należy wpisać nowy port. Przed połączeniem się z danym komputerem przy użyciu usługi Podłączanie pulpitu zdalnego może być konieczne zezwolenie na korzystanie z nowego numeru portu w ustawieniach zapory.
304304 Jak skonfigurować klienta pulpitu zdalnego w celu nawiązywania połączenia z określonym portem w przypadku korzystania z systemu Windows XP

Czy problem został rozwiązany?

 • Sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem został rozwiązany, to koniec pracy z tą sekcją. Jeśli problem nie został rozwiązany, można skontaktować się z pomocą techniczną.
 • Prosimy o opinię. Aby przekazać opinię lub zgłosić jakiekolwiek problemy dotyczące tego rozwiązania, można zostawić komentarz w blogu Fix it for me (Automatyczne rozwiązywanie problemu) lub wysłać wiadomość e-mail.

Właściwości

Numer ID artykułu: 306759 - Ostatnia weryfikacja: 26 września 2011 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows Remote Desktop Connection for Macintosh
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Professional
Słowa kluczowe: 
kbregistry kbsyssettings kbenv kbhowto kbnetwork kbfixme kbmsifixme KB306759

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com