Chybové hlásenie „prístup odmietnutý"po nakonfigurovaní klastri Windows Server 2003

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 306771 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

PRIZNAKY

Po nakonfigurovaní systému Windows Server 2003 alebo Windows 2000 Rozšírené Server cluster, keď ste prihlásení ako lokálny správca, môžete môže sa zobraziť chybové hlásenie „prístup odmietnutý"správu zvonením správcu klastra (CluAdmin.exe) na konci inštalácie sa spustí automaticky a pokúsi pripojiť k klaster.

PRICINA

Toto správanie sa vyskytuje, pretože lokálneho správcu konto používa "prázdne" heslo. Pripojenie k sieti s prázdneho hesla je nie sú povolené pre kontá správcu v prostredí domény.

RIESENIE

Chcete odstrániť toto správanie, použite buď metódy. Prvá metóda je Odporúčaným riešením.

Metóda 1

Vytvorenie nového hesla pre lokálne konto Administrator. Miestnej Heslo konta administrátora nemá byť rovnaký na všetky uzly klaster.

Metóda 2

Správca klastrov, zadajte bodku (.) v Hviezdokopa alebo názov servera a potom kliknite na ok. Toto spôsobí Aplikácia Správca klastrov sa pripojiť k lokálne konto Klastrová služba namiesto snaží pripojiť k názvu zoskupenia v sieti na dosiahnutie klaster.

Poznámka Toto uznesenie neovplyvňuje konfigurácie alebo funkčnosť klastra. Roztok len rieši správanie pri Správca klastrov sa pripája k názvu klastra.

STAV

Toto správanie je zámerné.

Vlastnosti

ID článku: 306771 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Kľúčové slová: 
kbenv kbnetwork kbprb kbmt KB306771 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:306771

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com