Windows Server 2003 kümesini yapılandırdıktan sonra "Erişim reddedildi" hata iletisi (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 306771 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Yerel yönetici olarak oturum açtığınızda Windows Server 2003 veya Windows 2000 Advanced Server küme yapılandırıldıktan sonra "Erişim engellendi" hatası alabilirsiniz, ileti Küme Yöneticisi (CluAdmin.exe) Kur'un sonunda otomatik olarak başlatır ve kümeye bağlanmayı dener.

Neden

Bu davranış oluşur yerel yönetici hesabının "boş" bir parola kullanır. Etki alanı ortamında yönetici hesaplarının boş parolalarla ağa bağlanmasına izin verilmez.

Çözüm

Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın. Ilk yöntem önerilen çözümdür.

Yöntem 1

Yerel yönetici hesabı için bir parola oluşturun. Yerel yönetici hesabının parolasını kümedeki tüm düğümlerde aynı olması gerekmez.

Yöntem 2

Küme Yöneticisi'nde, bir nokta (.) küme veya sunucu adı) kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın. Bu, Küme Yöneticisi'için küme adı, kümeye erişmek için ağ üzerinden bağlanmak yerine yerel Küme hizmeti hesabına bağlanmasına neden olur.

Not Bu çözüm, yapılandırma veya kümenin işlevselliğini etkilemez. Küme adı için Küme Yöneticisi'ni bağlandığında, çözüm, yalnızca bu davranışı giderir.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Özellikler

Makale numarası: 306771 - Last Review: 2 Mart 2007 Cuma - Gözden geçirme: 8.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbnetwork kbprb KB306771 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:306771

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com