Yerinde Windows 2000 yükseltmesinin değiştirdikleri ve değiştirmedikleri nelerdir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 306952 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows 2000'in yerinde yükseltmesini gerçekleştirdiğinizde, diğer bilgileri ve ayarları aynı kalır, ancak bazı varolan bilgileri ve ayarları, değiştirilir. Bu makalede, ne değiştirir ve aynı yerinde yükseltme işleminden sonra kalır ne açıklanmaktadır.

Daha fazla bilgi

Yerinde yükseltme yaparsanız, programın varolan bir sürümü üzerine--örneğin, Windows 2000 programı yeni bir sürümünü yükleme anlamına gelir.

Ne-yerinde yükseltme değiştirir.

Yerinde yükseltme:
 • Tüm düzeltmeleri, hizmet paketleri ve Microsoft ınternet Explorer yükseltme geri sürümlerine temel alır.
 • Kayıt defterinin yeniler ve varsayılan kayıt defteri değerleri geri yükler.
 • Varsayılan izinleri yeniden uygular.
 • Bileşen Nesne Modeli (COM) bileşenlerini ve Windows Dosya Koruması (WFP) dosyalarını reregisters.
 • Donanım Özet Düzeyi (HAL) da dahil olmak üzere Tak ve Kullan aygıtlarını reenumerates.
 • Reenumerates ve sürücü harfleri, geçerli sürücü ve yerinde yükseltme işlemi sırasında görmüş bölümler, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalede belgelenen kuralları temel alarak değiştirir:
  234048Windows 2000 Sürücü Harflerini Nasıl Atar, Ayırır ve Saklar

Ne-yerinde yükseltme değişiklik.

Yerinde yükseltme:
 • Yüklü bileşenleri ve programları değiştirmez.
 • Parolaları değiştirmez.
 • Diğer kayıt defteri girdilerini değiştirmez.
 • Üye sunucu olarak bilgisayarın rolünü değiştirmez. Ancak, etki alanı denetleyicisinde yükseltme gerçekleştirme hakkında çok dikkatli olun. Mümkün olduğunda, sistem durumu yedeklemesini gerçekleştirmek veya başka bir etki alanı denetleyiciniz sunucu rollerini önlem olarak alma.
Bilgisayarınız, Microsoft Windows NT 4.0 Workstation ' yükselttiyseniz, profilleri Winnt\Profiles klasöründe tutulan olduğunu unutmayın. Yerinde yükseltmesini gerçekleştirdiğinizde, Kur programı, bir Documents and Settings klasörü oluşturur ve profili kayıt defteri ayarlarını, belgeler ve ayarlar klasörüne işaret eder. Kayıt defterine gidin ve profiller yolu, geri Winnt\Profiles için el ile değiştirmeniz gerekir.

Kullanıcı profilleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
224012Windows kullanıcı profillerini kullanma
Windows 2000'in yerinde yükseltmesini gerçekleştirme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
292175Windows 2000'in yerinde yükseltmesi nasıl gerçekleştirilir

Özellikler

Makale numarası: 306952 - Last Review: 7 Mayıs 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo kbinterop kbsetup KB306952 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:306952

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com