Depolanmış kullanıcı adları ve Windows XP'de etki alanındaki bir bilgisayardaki parolaları yönetme hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 306992 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, depolanmış kullanıcı adları ve parolaları bir etki alanının üyesi olan bir bilgisayardan yönetme.

Depolanmış kullanıcı adları ve parolaları güvenli bir parola bilgi deposu olur. Bu özellik, kullanıcı adlarını ve parolaları çeşitli ağ kaynaklarına ve uygulamalar (örneğin, e-posta) bir kez girin ve sonra Windows otomatik olarak, araya kaynaklara sonraki ziyaretleri için bu bilgiyi sağlamanız gerekir.

Ek bilgi

Önce bir sunucu veya bir Web sitesine oturum açtığınızda, kullanıcı adınızı ve parolanızı için istemde bulunulur. Kullanıcı adı ve kaynağı için bir parola yazın ve ardından <a0>Parolamı anımsa</a0> onay kutusunu seçin, kullanıcı hesabınızla oturum açma bilgilerinizi depolanır. Sonraki aynı kaynağa bağlandığınızda, bu depolanmış kimlik bilgileri, otomatik olarak kimlik doğrulaması için kullanılır.

Aldığınız bir kaynağa bağlanırken kullanıcı adı ve parola istemini Parolamı anımsa onay kutusunu işaretleyerek bir kimlik bilgisi kaydedildiğinde, kimlik bilgilerinin olası en genel biçiminde kaydedilir. Etki alanındaki belirli bir sunucu erişiyorsanız, örneğin, kimlik olarak kaydedilmiş olabilir *. domain .com (domain adı etki alanı olduğu). Bu etki alanında farklı bir sunucu için farklı bir kimlik bilgisi kaydediliyor bu kimlik bilgilerini üzerine değil. Yeni kimlik bilgileri, daha özel bilgileri kullanarak kaydedilecektir.

Ne zaman kimlik doğrulama paketi arar depolanmış kullanıcı adları ve Parolaları'nda bu kaynakla eşleşen kimlik bilgisi en belirli bir kaynağa erişim. Biri bulunursa, sizden herhangi bir etkileşimi olmadan kimlik doğrulama paketi tarafından kullanılır. Kimlik doğrulama hatası, bir kimlik bilgisi bulunmazsa, kaynağa erişmeye çalıştığınız programa döndürülür. Için kullanıcı adı ve parolası istenir.

Değiştirmek istediğiniz kullanıcı hesabının Ağ parolalarımı Yönet ' i tıklatarak, depolanmış kullanıcı adları ve Parolaları'nda depolanan kimlik bilgilerini el ile yönetebilirsiniz.
Depolanmış kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda, yeni bir girdi eklemek, varolan bir girdiyi kaldırın veya varolan bir girdiyi düzenlemek için özellikleri görüntülemek.

Depolanmış kullanıcı adları ve parolaları yönetme

Not Bilgisayarda oturum açmak için bir yönetici hesabı kullanırsanız, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 2. Denetim Masası'nda Kullanıcı hesapları <a0>Kullanıcı hesapları</a0> iletişim kutusunu açmak için <a1>Seç</a1> bir kategori altında görünen tıklatın.
 3. Kullanıcılar sekmesinde, istediğiniz kullanıcıyı tıklatın ve sonra Gelişmiş sekmesini tıklatın.
 4. Depolanmış kullanıcı adları ve parolaları iletişim kutusunu açmak için <a2>Parolaları Yönet</a2> düğmesini tıklatın. Depolanmış kullanıcı adları ile Parolaları, aşağıdakine benzer BIR listesi görüntülenebilir:
  *. Microsoft.com
  Passport.Net\*(Passport)
Sınırlı kullanıcı hesabı bilgisayarda oturum açmak için kullanırsanız, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, Denetim Userpasswords2 yazın ve ENTER tuşuna basın.

  Not Aşağıdaki iletiyi oluşabilir:
  Kullanıcı hesapları'nı açmak için bu bilgisayarda Administrators grubunun bir üyesi olmanız gerekir. user name olarak oturum açtıysanız ve bu hesap Yöneticiler grubunun bir üyesi değil.
  Bu durum, kullanıcı adı ve parola, sistem, iletişim kutusunda, kullanıcı adını yazmanız için istemde bulunduğunda ve bilgisayarın yöneticisinin parolası yazmanız gereklidir.
 2. Gelişmiş sekmesini tıklatın ve Parolaları Yönet</a1>'ı tıklatın.

Bir girdi eklemek için

 1. Depolanmış kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda <a0>Oturum açma bilgisi özellikleri</a0> iletişim kutusunu açmak için Ekle'yi tıklatın.
 2. Sunucusu kutusuna, sunucunun adını yazın veya istediğiniz paylaşım. "Joker karakter" karakter olarak yıldız işareti'ı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki örnek girdileri, geçerli sunucu adları şunlardır:
  *. Microsoft.com
  \\Server\Share
 3. Kullanıcı adı</a0> kutusunda kaynağa erişim izni olan kullanıcı hesabının adını yazın. Kullanıcı adını Server \ User veya User @ domain.com adı biçimi. Geçerli kullanıcı adı girişleri örnekleri şunlardır:
  Microsoft\ User
  User @microsoft.com
 4. Parola kutusuna 3. adımda girilen kullanıcı parolasını yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 5. Depolanmış kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda Kapat ' ı tıklatın.

Bir girişi kaldırmak için

 1. Depolanmış kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda, istediğiniz kimlik bilgisi'ni tıklatın ve sonra da <a2>Kaldır</a2>'ı tıklatın. Aşağıdaki ileti görüntülenir:
  Seçili oturum açma bilgileri silinecektir.
 2. Tamam ' ı tıklatın.
 3. Depolanmış kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda Kapat ' ı tıklatın.

Bir girişi düzenlemek için

 1. Depolanmış kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda, istediğiniz kimlik bilgisi'ni tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın. Oturum açma bilgisi özellikleri iletişim kutusu görüntülenir.
 2. Istediğiniz öğeleri değiştirin ve Tamam ' ı tıklatın.

  Etki alanı kullanıcı adı kutusunda belirtilen kullanıcı hesabının parolasını değiştirmek istiyorsanız, Değiştir ' i tıklatın. Ilgili kutulara, eski parola ve yeni parolayı yazın, Yeni Parolayı Onayla iletişim kutusuna yeni parolanızı yazın ve Tamam ' ı tıklatın. Etki alanı parolası değiştirildi.
 3. Depolanmış kullanıcı adları ve parolalar iletişim kutusunda Kapat ' ı tıklatın.

SORUN GİDERME

Bu şekilde uzak kaynakların kullanıcı hesabı bilgilerini depoladığınızda, kullanıcı hesabınız için erişim herkes da bu parolayla korunan kaynaklara erişim. Bu nedenle, Windows XP hesabınızı güçlü bir parola kullanmak için önerilir.

Referanslar

Güçlü parolalar oluşturma hakkında daha fazla bilgi için Başlat ' ı tıklatın ve sonra da Yardım ve Destek'i tıklatın. Arama kutusuna, güçlü parolalar oluşturma yazın ve sonra Aramayı Başlat düğmesini tıklatın.Depolanmış kullanıcı adları ve Parolaları'nı yönetme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
306541Depolanmış kullanıcı adları ve Windows XP'de etki alanı olmayan bir bilgisayardaki parolaları yönetme
281660Depolanmış kullanıcı adları ve Parolaları'nın davranışını

Özellikler

Makale numarası: 306992 - Last Review: 10 Mayıs 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster KB306992 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:306992

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com