Ako napísať do denníka udalostí pomocou Visual C#

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 307024 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

V tomto článku vám ukáže, ako pridať vlastné položky do denníka udalostí operačného systému pomocou Microsoft.NET Rámec.

Požiadavky

Nasledujúci zoznam popisuje odporúčané hardware, software, sieťovú infraštruktúru a balíky service pack, ktoré budete potrebovať:
 • Microsoft Windows 2000 Professional, Windows 2000 Server, Systém Windows 2000 Advanced Server alebo Windows NT 4.0 Server
 • Microsoft Visual Studio C#

Zapisovať do denníka udalostí

Zapisovanie udalostí do denníka poskytuje štandardné, centralizované spôsob vášho aplikácie zaznamenať dôležité softvéru a hardvéru udalosti. Windows dodávky štandardné používateľské rozhranie pre prezeranie denníkov zobrazovača udalostí. Pomocou spoločný jazyk to run-time EventLog zložky, môžete sa pripojiť k existujúcich denníkov udalostí ľahko, na oboch miestne a vzdialené počítače a zápis položiek do tieto denníky. Môžete si tiež prečítať položky z existujúcich prihlási a vytvoriť vlastné vlastné denníky udalostí. V jeho najjednoduchšej forme písomne oznámiť denníka udalostí zahŕňa len pár krokov na vytvorenie Ukážková aplikácia. Použite tento postup:
 1. Otvorte program Visual Studio C#.
 2. Vytvorte novú konzolovú aplikáciu v Visual C#. Aplikácia konzoly vytvára verejné triedy a prázdne Hlavné metóda pre vás.
 3. Overte, že projekt odkazy aspoň System.dll súboru.
 4. Použitie pomocou smernica o Systém a System.Diagnostics menné priestory tak, že nemáte nárok vyhlásenia z tieto priestory názvov v kóde neskôr. Musíte použiť tieto výkazy pred akýmkoľvek ostatnými deklaráciami.
  using System;
  using System.Diagnostics;
  					
 5. Zapisovať do denníka udalostí, musíte mať niekoľko kusov informácie: vašu správu, názov denníka, ste na ktoré chcete napísať (ktoré sa vytvorí, ak už neexistuje), a reťazec, predstavuje zdroj udalosti. Môžete si zaregistrovať určitý zdroj s iba jediný denník udalostí; Ak chcete písať správy do viac ako jedného denníka, musíte definovať viacerých zdrojov.
  string sSource;
  string sLog;
  string sEvent;
  
  sSource = "dotNET Sample App";
  sLog = "Application";
  sEvent = "Sample Event";
  					
 6. Použite dve statickej metódy EventLog Trieda skontrolovať, či existuje váš zdroj, a potom, ak Zdroj neexistuje, vytvoriť tento zdroj, ktorý je priradený najmä denníka udalostí. Ak názov denníka, ktorý určíte neexistuje názov automaticky vytvorí pri písaní vášho prvého vstupu do denníka. Autor: Predvolená, ak nezadáte názov denníka na CreateEventSource metóda, súbor denníka sa nazýva "Denníka aplikácie."
  if (!EventLog.SourceExists(sSource))
  	EventLog.CreateEventSource(sSource,sLog);
  					
 7. Napísať správu do denníka udalostí, môžete použiť EventLog.WriteEntry statické metóda. Táto metóda má niekoľko rôznych verzií přetížený. Nasledujúce vzorka kódu ukazuje najjednoduchší spôsob, ktorý berie zdroj reťazec a vaše správy, a jedna z zložitejšie metódy, ktoré podporuje, Identifikácia a typ podujatia:
  EventLog.WriteEntry(sSource,sEvent);
  EventLog.WriteEntry(sSource, sEvent, EventLogEntryType.Warning, 234);
  					
 8. Uložiť vašu žiadosť. Spustite vašej aplikácie a potom skontrolujte Žiadosť denník v programe Zobrazovač udalostí vidieť vaše nové udalosti.

Zoznam kompletné kód

using System;
using System.Diagnostics;

namespace WriteToAnEventLog_csharp
{
	/// Summary description for Class1.
	class Class1
	{
		static void Main(string[] args)
		{
			string sSource;
			string sLog;
			string sEvent;

			sSource = "dotNET Sample App";
			sLog = "Application";
			sEvent = "Sample Event";

			if (!EventLog.SourceExists(sSource))
				EventLog.CreateEventSource(sSource,sLog);

			EventLog.WriteEntry(sSource,sEvent);
			EventLog.WriteEntry(sSource, sEvent,
				EventLogEntryType.Warning, 234);
		}
	}
}
				

Vlastnosti

ID článku: 307024 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Visual C# 2008 Express Edition
 • Microsoft Visual C# 2005
 • Microsoft Visual C# .NET 2002 Standard Edition
 • Microsoft Visual C# .NET 2003 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbdebug kbhowtomaster kbmt KB307024 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:307024

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com