Nástroj Component Checker: Diagnostika problémů a změna konfigurace instalací součástí MDAC

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 307255 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek popisuje funkce nástroje Component Checker společnosti Microsoft (ComCheck). Nástroj ComCheck můžete diagnostikovat problémy s instalací s Microsoft Data Access Components (MDAC).

Technologie MDAC je součástí Microsoft SQL Server, Microsoft Visual Studio, Microsoft Office, Microsoft Office zpět a další produkty společnosti Microsoft. Navíc můžete přemisťovat Zásobník MDAC prostřednictvím souboru MDAC_TYP.exe. MDAC_TYP.exe stáhnout, navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?DisplayLang = en & FamilyID = 6c050fe3-c795-4b7d-b037-185d0506396c
Poznámka:Společnost Microsoft doporučuje nejprve otestovat aplikaci součásti MDAC 2.8 v testovacím prostředí a ujistěte se, že jste si vědomi všech problémů s kompatibilitou než se rozhodnete použít nebo upgradovat součásti MDAC 2.8

Aplikace s tolik poslední verze součástí MDAC došlo problémy s kompatibilitou verze za určitých okolností. Toto nastavení je závislé na životní prostředí, kde byly nainstalovány součásti MDAC. Ve většině scénářů aplikací, které mají problémy s MDAC jsou výsledkem neodpovídající komponent

Poznámka: Odebrání a nahrazení některé součásti MDAC z operačního systému může způsobit ztrátu dat a nepředvídatelné výsledky. Součásti MDAC jsou součástí systému; budou nainstalovány jako součást operačního systému v počítačích se systémem Windows Millennium Edition, Windows 2000 a novějších verzích systému Windows. Proto nelze ručně změnit nebo odebrat součásti MDAC z těchto operačních systémů.

Další informace

Chcete-li stáhnout nástroj Component Checker, navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=8F0A8DF6-4A21-4B43-BF53-14332EF092C9 & displaylang = cs
Nástroj Component Checker se dodává jako samorozbalovací spustitelný soubor (cc_pkg.exe), který extrahuje do složky ComCheck a obsahuje vlastní soubor nápovědy. Po extrahování souborů do adresáře, klepněte cc.exe Ikona pro spuštění nástroje Component Checker. Aplikace zobrazí dialogové okno se nahrazuje tímto:
 • Provést analýzu počítače a automaticky určit vydanou verzi.
 • Proveďte analýzu proti vybrané verze.
 • Prohledejte počítač. Nechcete provádět analýzu.
První výběr je nejběžnější. Analýza pomáhá určit, kterou verzi součástí MDAC je nainstalována v počítači. Mějte na paměti, že nemusí být schopen určit jeho přesné verze, protože počítač může být ve stavu, který má více překrývající verze nástroje Component Checker. Vyberete-li tuto možnost, budete vyzváni, dialogové okno s informacemi o všechny verze součástí MDAC, které byly přiřazeny v počítači. Směrem k dolní části tohoto dialogového okna uvidíte následující otázku:
"Chcete znovu spustit dotaz pro verzi produktu?"
Pokud odpovíte Ano, tato přejdete zpět do dialogového okna Hlavní tři možnosti, které výše. Obvykle vyberete druhou možnost, která určuje verze součástí MDAC, která byla v počítači (verze, která vyberete při spuštění první možnost).

Spustíte-li druhou možnost, chcete-li vybrat určitou verzi součástí MDAC, obdržíte analýzu spuštěný v této konkrétní verze následující informace:
 • Podrobnosti o souboru
 • Podrobnosti o modelu COM
 • Detaily registru

Po spuštění analýzy vybrané součásti MDAC verze všechny tyto položky v levém podokně obsahuje jednu z následujících dílčích položek:
 • Shoda
 • Neshoda
 • Nebyl nalezen.

Shoda vnořenou zahrnuje všechny podrobnosti o všech součástí MDAC a položky registru, které se shodují se vybraná verze součástí MDAC.

Neshoda vnořenou zahrnuje položky pro komponenty a položky registru, které existují v aktuální vybranou verzi součástí MDAC, ale kde byla nalezena neshoda. Obvykle jsou komponenty, které musí zkoumat, pokud se domníváte, že existují problémy konfigurace nebo instalace součástí MDAC.

Vnořená položka nebyla nalezena odkazuje na součásti nebo klíčů registru, které nebyly nalezeny (neexistuje) ve vybrané verze součástí MDAC. Proto nelze porovnat tyto součásti nebo ověřit, pokud existuje shoda nebo neshodě klíče registru. Obvykle tyto mohou být starší součásti, které mohou byla zrušena v novější verze součástí MDAC nebo novější verze, které neexistuje starší verze součástí MDAC.

V souboru nápovědy ComCheck.chm ve složce \ComCheck poskytuje podrobnější informace o uživatelském rozhraní a další funkce.

Chcete-li uložit analýzu pro součásti MDAC, které jsou nainstalovány v počítači, klepněte na tlačítko Uložit v Soubor nabídka. Výstup se uloží jako soubor XML v libovolné umístění v počítači.

Odkazy

Další informace o rozšířených MDAC Poradce při potížích, klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
232060Instalace součástí MDAC Průvodce pro odstraňování problémů

Vlastnosti

ID článku: 307255 - Poslední aktualizace: 18. května 2011 - Revize: 14.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Data Access Components 2.1
 • Microsoft Data Access Components 2.6 Service Pack 1
 • Microsoft Data Access Components 2.7
Klíčová slova: 
kbinfo kbmt KB307255 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:307255

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com