Bileşen denetçisi: sorunları tanılamanıza ve mdac yüklemelerinde yeniden yapılandırın

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 307255 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede Microsoft Component Checker (ComCheck) aracının işlevleri anlatılmaktadır. ComCheck aracı, Microsoft Data Access Components (mdac) yükleme sorunlarını tanılamanıza yardımcı olabilir.

mdac, Microsoft sql Server, Microsoft Visual Studio, Microsoft Office, Microsoft Back Office ve diğer Microsoft ürünleri ile birlikte gelir. Buna ek olarak, mdac yığınını MDAC_TYP.exe dosyası aracılığıyla yeniden. MDAC_TYP.exe karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5793
Not Microsoft, ilk önce mdac 2.8 ile uygulamanızı kullanın veya mdac 2.8 yükseltmeye karar vermeden önce tüm uyumluluk sorunlarını bildiğinizden emin olmak için bir sınama ortamında sınamanızı önerir.

Böylece pek çok yeni mdac sürümleriyle uygulamalar belirli koşullarda sürüm uyumsuzluğu sorunlarını karşılaşmış. Bu, MDAC'nin yüklü olduğu ortama bağlıdır. Çoğu senaryoda, mdac ile sorunlarla karşılaşan uygulamalar eşleşmeyen bileşenleri bir sonucu oluşur.

Not Bazı mdac bileşenleri işletim sisteminden değiştirme veya kaldırma, veri kaybına ve beklenmeyen sonuçlara neden olabilir. mdac bileşenleri sistem bileşenleridir; Windows Millennium Edition, Windows 2000 ve sonraki Windows sürümlerini çalıştıran bilgisayarlarda işletim sisteminin bir parçası olarak yüklenir. Bu nedenle, el ile değiştiremez veya mdac bu işletim sistemlerinden birini kaldırın.

Daha fazla bilgi

Component Checker'ı karşıdan yüklemek için şu Microsoft Web sitesi:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=8F0A8DF6-4A21-4B43-BF53-14332EF092C9 & displaylang = tr
Component Checker, ComCheck adlı bir klasöre ve kendi Yardım dosyası içeren bir kendi kendine ayıklanan yürütülebilir dosya (cc_pkg.exe) gelir. Bir dizine dosyaları ayıkladıktan sonra [NULL]'ı tıklatın cc.exe Component Checker'ı çalıştırmak için simgesini. Uygulama aşağıdaki gibi bir iletişim kutusu sorar:
 • Makinenizi analizini gerçekleştirmek ve yayım sürümünü otomatik olarak belirler.
 • Seçili sürümü karşı bir çözümlemesi gerçekleştirin.
 • Makineyi tarayın. Çözümleme gerçekleştirmeyin.
İlk seçim en yaygın kullanılan seçenektir. Analiz hangi mdac sürümünün yüklü belirlemenize yardımcı olur. Component Checker bilgisayarı birden fazla olduğu bir durumda sürümleri çakışan çünkü tam sürümünü belirlemek mümkün olmayabilir unutmayın. Bu seçeneği seçtikten sonra bilgisayarınızda eşleşen tüm mdac sürümleri hakkında daha fazla bilgi sağlayan bir iletişim kutusu ile istenir. Bu iletişim kutusunun altında doğru aşağıdaki soruyu görürsünüz:
"Özel ürün sürümü için sorguyu yeniden çalıştırma ister misiniz?"
Evet yanıtını verirseniz, bu sizi geri daha önce bahsedilen üç seçenek ana iletişim kutusuna götürür. Tipik olarak, bilgisayarınızda (ilk seçeneği çalıştırırken seçtiğiniz sürüm) bulunan mdac sürümünü belirten ikinci seçeneği seçin.

Belirli bir mdac sürümünü seçmek için ikinci seçeneği çalıştırdığınızda, aşağıdaki bilgileri içeren bu özel sürüm karşı çalıştırılan bir çözümleme alırsınız:
 • Dosya ayrıntıları
 • com ayrıntıları
 • Kayıt defteri ayrıntıları

Seçili mdac sürümü için çözümleme çalıştırıldıktan sonra sol bölmedeki bu girdilerin her biri aşağıdaki alt girişlerden birini içerir:
 • Eşleştir
 • Uyuşmazlığı
 • Bulunamadı

Eşleşme işaretinden önce tüm mdac bileşenleri ve seçili mdac sürümü ile eşleşen kayıt defteri girdileri hakkında tüm ayrıntıları içerir.

Uyuşmazlık işaretinden önce bileşenleri ve, geçerli Seçili mdac sürümünde var, ancak bir uyuşmazlık bulunan kayıt defteri girdilerini içerir. Tipik olarak bunlar herhangi bir mdac yükleme veya yapılandırma sorunu olan şüphelenirseniz, araştırmanız gerekir bileşenleridir.

Bileşenleri veya not found kayıt defteri anahtarları bulunamadı işaretinden önce başvuran (yok), seçili mdac sürümü. Bu nedenle, bu bileşenleri veya kayıt defteri anahtarlarını bir eşleşme veya eşleşmeme olup olmadığını doğrulamak için karşılaştıramazsınız. Tipik olarak, bu yeni mdac sürümlerinden kaldırılmış olan eski bileşenler olabilir veya eski mdac sürümlerinde bulunmayan yeni sürümleri olabilir.

ComCheck.chm Yardım dosyası \ComCheck klasöründe, kullanıcı arabirimi ve diğer işlevleri hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlar.

Bilgisayarınızda yüklü mdac bileşenleriyle ilgili çözümlemeyi kaydetmek için tıklatın Kaydet üzerinde Dosya menü. Bu çıktıyı bilgisayarınızda belirteceğiniz herhangi bir konumda bir xml dosyası olarak kaydeder.

Referanslar

mdac Gelişmiş hakkında ek bilgi için sorun giderme, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
232060mdac Kurulumu sorun giderme kılavuzu

Özellikler

Makale numarası: 307255 - Last Review: 10 Temmuz 2012 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Data Access Components 2.1
 • Microsoft Data Access Components 2.5
 • Microsoft Data Access Components 2.6
 • Microsoft Data Access Components 2.6 Service Pack 1
 • Microsoft Data Access Components 2.7
Anahtar Kelimeler: 
kbinfo kbmt KB307255 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 307255

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com