Během Průvodce instalací Sysprep.exe se zobrazí ID produktu hromadné licence (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 307316 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Důležité: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravami je nutné registr zazálohovat. Seznamte se také s postupem při obnovení registru v případě, že nastane problém. Informace o zálohování, obnovení a úpravě registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
256986Popis registru systému Microsoft Windows
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při spuštění průvodce minimální instalace (která je scripted prostřednictvím nástroje Sysprep.exe) se zobrazí ID produktu licenci svazku pro přibližně 5 sekund.

Řešení

Tento problém vyřešíte pomocí aktualizace Service Pack 1 nebo Windows XP Service Pack 1a.

Poznámka:Je nutné provést počáteční instalaci operačního systému před spuštěním programu Sysprep ze zdroje instalace integrované aktualizace Service Pack 1. Instalace samostatné aktualizace service pack nebude bránit ID svazku licence produktu právě zobrazeny. Další informace o možnostech získání nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389získání nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP
Informace o tom, jak předinstalovat, upravit a nasadit aktualizaci service pack získat v souboru Deploy.cab, který je komprimovaný soubor, který obsahuje kolekci nástrojů a je umístěn ve složce \Support\Tools na disku CD-ROM SP1. Informace o nasazení nástroje naleznete v nápovědě souboru "Příručka uživatele nástrojů zavedení systému Windows" (Deploy.chm), který je součástí souboru Deploy.cab.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven aktualizací Windows XP Service Pack 1.

Další informace

Chcete-li vyřešit tento problém, musíte provést vaše intial instalace sysprep obrázku z Windows XP SP1 sdílení integrované instalace. Aktualizace Service Pack 1 nelze použít pouze k obrázku, který před spuštěním programu sysprep.

Vlastnosti

ID článku: 307316 - Poslední aktualizace: 27. října 2006 - Revize: 4.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbsetup kbui kbwinxpsp1fix KB307316 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:307316

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com