SQL Server sieťového názvu nemožno premenovať

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 307336 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Správca klastrov poskytuje metódu na premenovanie klastra zdroje. Chcete urobiť, pravým tlačidlom myši kliknite na prostriedok v klastri správca, a kliknite na tlačidlo Premenovať.

Avšak, premenovanie virtuálne alebo skupinový, servery nie je podporovaná v aktuálnej verzii programu Microsoft SQL Server SQL Server Server. Ak premenujete SQL Server sieťový názov prostriedku, rôzne problémy sa môžu vyskytnúť. Jedným z problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť je, že virtuálne SQL Server inštancie servera môže prísť už on-line. Keď tento problém nastane, tieto informácie môžu byť prihlásený denníka udalostí aplikácie:
MSSQLSERVER chyba (3) 17052 BOPDEV1 nedostupný [sqsrvres] checkODBCConnectError: sqlstate = 08001; Implicitná chyba = 11; správa = [Microsoft] [SQL Server ovládač ODBC] [DBNETLIB] SQL Server neexistuje alebo prístup bol odmietnutý.
MSSQLSERVER chyba Nedostupný (3) 17052 BOPDEV1 [sqsrvres] ODBC funkciu sqldriverconnect zlyhala

RIESENIE

Je správny spôsob, ako premenovať skupinový virtuálny server SQL Server 2000 chcete odstrániť a potom znova SQL Server 2000 pomocou nový názov virtuálneho servera. Toto správanie je zámerné.

Poznámka Pred odstránením SQL Server 2000, uistite sa, že ste zálohovali hore databáz, vrátane kapitán databáza. Potom môžete obnoviť databázy po preinštalovaní SQL Server.

Môžete tiež premenovať vašu existujúcim koreňom databáza \Data priečinka na názov, ktorý je podobný \DataSave. Tento priečinok je zvyčajne v nasledovnom umiestnení:
%Drive%\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Data
Ak chcete overiť miesto, postupujte nasledovne:
  1. Spustite program SQL Server Enterprise Manager.
  2. Kliknite pravým tlačidlom na inštanciu programu SQL Server, ktorý chcete odstrániť, a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
  3. Kliknite na tlačidlo Všeobecné kartu.
  4. Kliknite na tlačidlo Parametre spustenia.

    Údaje o základni na umiestnenie je uvedená s –d vstupu (príklad: -dC:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Data\master.mdf)
Popri premenovanie adresára \Data, môžete vykonať samostatný kópia tohto priečinka a prilepiť na iné miesto na jednotke.

Ďalšie informácie, kliknite na tlačidlo na nasledovné číslo článku zobrazte článok v Microsoft Knowledge Základne:
224071Pohybujú databázam SQL Server na nové miesto s odpojiť/priložiť

Vlastnosti

ID článku: 307336 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbclustering kbinfo kbmt KB307336 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:307336

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com