Windows XP Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi yüklüyse hizmetler gecikiyor veya başlatılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 307419 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows çalıştıran bir bilgisayara oturum açarken XP Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi, aşağıdaki belirtilerden biri oluşabilir:
 • Bunu tamamlamak oturum açma işlemi için beş dakikadan fazla sürebilir.
 • Yerel Administrator veya System bağlamında çalışan herhangi bir hizmeti başlatmaya Gecikmeli ya da başlatılmaz.
Sorunu en Windows XP Çok Dilde Kullanıcı arabirimi yüklü paketi olan ve yönetici hesabının adını çevrilmiş diller kullanan bilgisayarlarda oluşur. Etkilenen dil sürümleri şunlardır:
 • Fince
 • Fransızca
 • Macarca
 • Portekizce (Brezilya dili ve Portekiz)
 • Rusça
 • İspanyolca
 • İsveç dili
Doğu Asya dilleri de dahil olmak üzere, diğer dil sürümleri (Japonca, Kore dili, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince), etkilenmez.

Neden

Userenv.dll S-1-5-19 veya S-1-5-20 kullanıcı bağlamı altında bir ad dizesi yüklediğinde, bu hesaplar için ingilizce kullanıcı arabirimi dil ayarı olduğundan, Userenv.dll ingilizce dize alır. GetUserNameEx işlevi çağrıldığında, varsayılan kullanıcı kullanıcı arabirimi dili ingilizce dışındaki bir şey için anahtarlamalı, daha sonra bunu bir çevrilmiş adı dizesini döndürür. Bu nedenle, adı karşılaştırma başarısız olur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version   Size   File name Service pack level
  -----------------------------------------------------------------------
  11-Sep-2001 16:39 5.1.2600.11 120,320 Intl.cpl  none
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 307419 - Last Review: 18 Mayıs 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe kbshell kbwinxpsp1fix KB307419 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:307419

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com