Kuidas kokkutõmbumisvastane SQL Serveri andmebaasi tempdb

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 307487 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

See artikkel käsitleb kolme meetodit, kahaneb tempdb andmebaasi suurus, mis on väiksem kui selle viimase konfigureeritud suurusest kasutavad. Esimene meetod annab teile täieliku kontrolli tempdb faili suurus. Esimene meetod nõuab taaskäivitamist Microsoft SQL Server. Teine meetod kahaneb tempdb andmebaasi ja võib-olla taaskäivitama SQL Server. Kolmas meetod võimaldab kahaneb üksikute toimikutetempdb andmebaasis. Kaks viimast meetodid nõuavad, et ükski tegevus ei teki tempdb andmebaasis kahandamise toiming.

MärkusKui kasutate SQL Server 2005, need meetodid ka suhtes. Siiski tuleks kasutada SQL Server Management Studio Enterprise Manager ja Query Analyzer asemel nende toimingute tegemiseks. Olema teadlikud, et SQL Server Management Studio SQL Server 2005 Näita suurusttempdbfaile pärast kahandamise toiming. "Praegu eraldatud ruumi" väärtus alati tõmmatakse sys.master_files DMV ja see väärtus ei värskendata pärast kahandamise toimingtempdb andmebaasi. Leida õige suurusega tempdb failid pärast kahandamise toiming, käivitada SQL Server Management Studio järgmise avalduse:
use tempdb
select (size*8) as FileSizeKB from sys.database_files

MärkusSQL Server 2008 ei mõjuta vale suurustempdbfailid kuvatakse kahandamise toiming pärast probleemi.

Tempdb teave

Tempdb on ajutine tööruumi. Teiste hulgas SQL Server kasutab tempdb järgmist:
 • Ladustamise otseselt loodud Ajutised tabelid
 • Worktables, mis hoiavad käigus päringu töötlemine ja sorteerimine vahepealseid tulemusi
 • Juhtumiga staatilisi kursoreid
SQL Server salvestab ainult piisavalt teavet tempdbtehingute registri tehingu juurde tagasi pöörduda, kuid mitte uuesti teha tehingute andmebaasi taastamise ajal. See funktsioon suurendab jõudlust INSERT avaldusedtempdb. Lisaks sa ei ole logiteave uuesti teha tehinguid, sest tempdb uuesti luua iga kord, SQL Server taaskäivitada. Seetõttu on kandeid rulli edasi või tagasi pöörata. SQL Serveri käivitamisel tempdb uuesti loodud kasutamine mudelit andmebaasi koopia ja tempdb lähtestatakse selle viimase konfigureeritud suurusele.

Vaikimisi konfigureeritakse tempdb andmebaasi mahutaks vastavalt vajadusele. Seetõttu selle andmebaasi võib kasvada ajas suurus suurem kui soovitud suurus. Lihtne uuesti SQL Server taastab tempdb suurus viimase konfigureeritud suurus. Konfigureeritud suurus on ellu kasutades faili suuruse muutmine näiteks Muuda andmebaasi, mis kasutab võimalust muuta faili või ka DBCC SHRINKFILE avaldus eelmisel otsest suurusega.

Saate järgmisest kolmest meetodist kahanebtempdbsuurus, mis on väiksem kui selle konfigureeritud suurusest.

1. Meetod: Kasuta tehinguid-SQL käsud

2. Meetod: Kahandada ka DBCC SHRINKDATABASE'I käsuga

3. Meetod: Ka DBCC SHRINKFILE käsuga

Mõjusid kahandada ka DBCC SHRINKDATABASE'I või DBCCSHRINKFILE kuni tempdb on kasutuses

Kui kasutatakse tempdb , ja püüate kahaneb kaudu kahandada ka DBCC SHRINKDATABASE'I või ka DBCC SHRINKFILE käsud, võivad saada mitu järjepidevuse vead, mis sarnaneb järgmisega ja kahandamise toiming võib nurjuda:
 • Server: Msg 2501, tase 16, liikmesriigi 1, 1Could ei leia rida tabeli nimega '1525580473'. Kontrollige sysobjects.
 • Server: Msg 8909, tase 16 riigi 1 rida 0Table Corrupt: objekti ID 1, indeksi ID 0, lehekülg ID % S_PGID. Lehe päises PageId = % S_PGID.
Kuigi viga 2501 võib täpsustada tempdbesinev korruptsioon põhjustab selle vea kahaneb toimingu nurjumise. Teisest küljest tõrge 8909 võiks tähendada korruptsioonitempdb andmebaasis. Taaskäivitage SQL Server uuesti luua tempdb ja puhastada järjepidevuse vigu. Siiski tuleb silmas pidada, et seal võib olla muud põhjused füüsiliste korruptsiooni vead, nagu viga 8909 ning need hõlmavad sisendi/väljundi alamsüsteem probleeme.

VIITED

SQL serveri raamatuid Online; Teemad: "Ka DBCC SHRINKFILE"; "KAHANDADA KA DBCC SHRINKDATABASE'I"

Atribuudid

Artikli ID: 307487 - Viimati läbi vaadatud: 10. oktoober 2013 - Redaktsioon: 2.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 64-bit Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
Märksõnad: 
kbsqlsetup kbhowtomaster kbmt KB307487 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 307487

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com