Bir özel bir yapılandırma bölümü işleyicisi, yük altında ASP.NET uygulaması kullandığınızda erişim ihlali oluşuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 307513 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Bu makalede, aşağıdaki Microsoft .NET Framework Sınıf Kitaplığı ad alanlarına başvurulmaktadır:
  • System.Configuration
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir ASP.NET uygulamasını bir özel bir yapılandırma bölümü işleyicisi kullanıyorsa, Aspnet_wp.exe bir ilk şansını özel durum türü erişim ihlali oluşabilir (veya W3wp.exe işlemi, Microsoft ınternet ınformation Services [IIS] 6. 0'ı çalıştıran foran uygulama) işlemi yük altında ASP.NET uygulaması olduğunda.

Neden

Birden çok iş parçacığı, iş parçacığı için güvenli bağlantı ve durum bilgisi olmayan uygulamanız IConfigurationSectionHandler arabirimi ise, veya iş parçacığı için güvenli bağlantı ve sabit Create yöntemi döndüren bir nesne ise, aynı anda aynı yapılandırma nesnesi erişiyorsanız, bu sorun oluşabilir.

Çözüm

IConfigurationSectionHandler arabirimi geliştirdiğinizde, özel ASP.NET yapılandırma bölümü işleyicisi oluşturduğunuzda, aşağıdaki yönergeleri kullanın:
  • IConfigurationSectionHandler arabirimini, bu sınıfın örnekleri, iş parçacığı için güvenli bağlantı ve durum bilgisi olmayan olmalıdır.
  • Nesneyi IConfigurationSectionHandler.Create yöntemi döndürür, iş parçacığı için güvenli bağlantı ve sabit olmalıdır.
  • Üst bağımsız değişkeni IConfigurationSectionHandler.Create yöntemini değiştirin.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

IConfigurationSectionHandler örneklerini, iş parçacığı için güvenli bağlantı ve durum bilgisi olmayan olmalıdır. Birden çok iş parçacığı IConfigurationSectionHandler.Create yöntemini çağırmak, aynı anda sağlayabilmelisiniz.

Ayrıca, IConfigurationSectionHandler.Create oluşturduğu yapılandırma nesnesi, iş parçacığı için güvenli bağlantı ve sabit olmalıdır. Yapılandırma sistemi Yapılandırma nesnelerini önbelleğe alır, çünkü "üst" bağımsız değişkeni IConfigurationSectionHandler.Create değiştirmemeniz önemlidir. Örneğin, IConfigurationSectionHandler.Create dönüş değeri yalnızca küçük bir değişiklik, "üst", "üst," orijinal olmayan bir kopya değiştirmeniz gerekir.

Referanslar

ASP.NET hakkında daha fazla bilgi için yapılandırma Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
307626ASP.NET yapılandırmasına genel bakış
309045Özel bir ASP.NET yapılandırma bölümü işleyicisi Visual C# .NET ile oluşturma

Özellikler

Makale numarası: 307513 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft ASP.NET 1.1
  • Microsoft ASP.NET 1.0
  • Microsoft .NET Framework 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbconfig kbhttphandlers kbhttpruntime kbprb kbreadme KB307513 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:307513

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com