Düzeltme: Office XP istemci sertifikası gerektiren bir Web klasöründeki belgeleri açmak başarısız olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 307560 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows Gezgini'nde dosyayı çift tıklatarak uzak bir Web klasöründen bir Office belgesini açmaya çalışıldı (Microsoft Windows 2000'de, dosya, Ağ Bağlantılarım altında listelenir; Microsoft Windows 95, Microsoft Windows 98 veya Microsoft Windows Millennium Edition (Me) dosya, Web klasörleri altında listelenir), uygulama dosyasını mümkün olabilir. Bu sorun, aşağıdaki koşulların tümü karşılandığında oluşur:
 • Sunucu kimlik doğrulaması için bir Web klasörü Güvenli Yuva Katmanı (SSL) ve bir istemci sertifikası gerektirir.
 • Sunucu yayımlama Protokolü ve değil FrontPage Server Extensions (FPSE) için Dağıtılmış Yazma ve sürüm oluşturma (DAV) kullanıyor.
 • Istemci, OLE DB Provider'ın yeni sürümünü, ınternet Publishing (MSDAIPP için) yüklü olan Office XP yüklü.
 • Söz konusu dosyayı bir Web kaynak (örneğin, Office 2000 veya Office XP) açmak için URL adı bağlama (URLMON) kullanan bir istemci uygulama tarafından açılmış.
Önce dosyayı yerel bir hedefe kopyalamak için bu sorun oluşmaz unutmayın.

Neden

Sorun OLE DB Provider'da bir gerileme için ınternet Publishing (gelen MSDAIPP) Office XP ile neden olur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Office XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
307841OFFXP: en son Office XP hizmet paketi nasıl elde edilir
Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download Pkmse54.exe now
Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır. Ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  *** Digital Signature from Microsoft Corporation ***
  
  DigSig    Timestamp Version    Size  File Name   
  -----------------------------------------------------------
  Sep-12-2001 23:28   5.0.2919.6304 371 KB Pkmse54.exe 
				

Durum

Microsoft, bunun bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.
Bu sorun ilk olarak Microsoft Office XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Davranışı yeniden oluşturma adımları

 1. WebDAV hem de istemci destekleyen bir Web sunucusu sertifika kimlik doğrulaması gibi Microsoft Windows 2000 Server ile Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) sürüm 5. 0'da, SSL oluşturmak için sanal bir klasör okuma, yazma ve erişim Gözat ve SSL ve istemci sertifikaları için kimlik doğrulaması gerektiriyor. Birden çok Office belgelerini sınama klasörüne yerleştirin.IIS 5.0, istemci sertifikası kurma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
  228836SSL/TLS içinde) kullanmak için yeni bir sertifika yükleme
  228984Certificate Server 2.0, IIS 5.0 ile kullanmak için bir sunucu sertifikası oluşturmak için kullanma
 2. Sunucu tarafından güvenilen bir sertifika yetkilisi tarafından imzalanmış bir sertifika yükleyin. Sertifika Hizmetleri yüklü Windows 2000 Server'ı kullanıyorsanız, istemci bir kimlik doğrulama sertifikası, sertifika sunucusu Web sitesi gibi kullanarak doğrudan bu sunucudan isteyebilirsiniz:
  http:// <CA sunucu adı veya IP > / certsrv
  Sertifika yüklendikten sonra istemci Web klasörüne erişim verilir.

 3. Istemci bilgisayarda, Office XP'YI yükleyin.
 4. Windows Gezgini'nde, Ağ Bağlantılarım (açık, Windows 2000 veya Windows XP) veya Web klasörleri (Windows 98 veya Windows Me), ağ konumu ekleme veya Web Klasörü Ekle Sihirbazı'nı başlatmak için tıklatın.
 5. Web klasörünün URL'SINI yazarak Sihirbazı tamamlayın (örneğin, https:// <Sunucu adı veya IP > /somefolder.) ve bir kolay ad. Sihirbazı tamamlamak için son ' u tıklatın.
 6. Bir istemci sertifikası seçmek isteyip istemediğiniz sorulursa, sunucu tarafından tanınan veya Sertifika Hizmetleri'ni çalıştırıyorsa, doğrudan bu sunucudan alınır seçin. Kişisel deponuzda yalnızca bir sertifikası varsa, istenmez.
 7. Bağlandıktan sonra klasör içeriğini görüntüleme. Bir Office belgesini bulmak ve açmak için öğeyi çift tıklatın. Ilgili Office uygulama başlar, ancak dosya açılamıyor bildiren bir iletişim kutusu görüntüler. URLMON kullanan uygulamalar, klasörden dosyaları açabilirsiniz; örneğin, Windows bit eşlem Paint'te hatasız açın.

Özellikler

Makale numarası: 307560 - Last Review: 1 Mart 2005 Salı - Gözden geçirme: 4.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office XP Professional with FrontPage
 • Microsoft OLE DB Provider for Internet Publishing 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdownload kbbug kbfix kbofficexpsp1fix kbprovider kbwebfolder KB307560 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:307560

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com