Artikli ID: 307654 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

SISSEJUHATUS

Soovitame kasutada taastekonsooli ainult pärast Safe mode ja teiste käivitussuvandid ei tööta. Taastekonsool on soovitatav ainult edasijõudnud kasutajad, kes saavad kasutada põhilisi käske kindlakstegemiseks ja asukoha probleem draiverid ja failid. Lisaks peate olema administraator kasutada taastekonsooli.

On kaks võimalust alustada Recovery Console:
 • Kui te ei saa käivitada Windowsi taastekonsool pole teie arvutis enne installitud, saate käivitada taastekonsooli installi-CD.
  Klõpsake"Taastekonsooli kasutamine"kohta üksikasjalikku teavet.
 • Võimalusena saate installida taastekonsooli arvutis kättesaadavaks juhul ei saa taaskäivitada Windows. Seejärel saate taastekonsooli suvandit loendis saadaolevate operatsioonisüsteemide käivitamisel.
  Klõpsake"Kuidas paigaldada Recovery Console"kohta üksikasjalikku teavet.


Lisateave

Kuidas paigaldada Recovery Console

Taastekonsooli saate installida oma arvutisse kättesaadavaks juhul ei saa taaskäivitada Windows. Käivitamisel saate taastekonsooli võimalus valida seejärel saadaolevate operatsioonisüsteemide loend. Taastekonsool on soovitatav paigaldada oluline serverite ja tööjaamade IT personal. Selles artiklis kirjeldatakse installige taastekonsool Windows XP-ga arvutis. Taastekonsooli installimine te peate olema sisse logitud administraatorina.

Kuigi saate käivitada taastekonsooli alustades otse Windows XP CD üldjuhul on mugavam luua selle käivitamise suvandit startup menüüsse. Käivitada otse CD taastada konsooli, vt ka "Taastekonsooli kasutamine"jagu.

Installige taastekonsool, toimige järgmiselt.
 1. Sisestage Windows XP CD CD-draivi.
 2. Nuppu Startja seejärel käsku Käivita.
 3. Väljale Ava tippiged: \i386\winnt32.exe/cmdconsKui d on CD-draivi draivitäht. Microsoft Windows XP Professional x 64 Edition, tüüp d: \amd64\winnt32.exe/cmdcons Kui d on CD-draivi draivitäht.
 4. Kuvatakse dialoogiboks Windowsi installiprogramm. Windows SetupDialog kasti kirjeldab taastekonsooli variant. Paigaldamine kinnitamiseks klõpsake nuppu Jah. (See samm ekraanipilt on loetletud allpool).
  Ahenda see piltLaienda see pilt
  Selles etapis ekraanipilt
 5. Taaskäivitage arvuti. Järgmine kord oma arvuti käivitate "Microsoft Windows Recovery Console" kuvatakse käivitusmenüü. (See samm ekraanipilt on loetletud allpool).
  Ahenda see piltLaienda see pilt
  Selles etapis ekraanipilt
Teise võimalusena saab Universaalse Nimemalli UNC kehtestatud ühenduse abil installige taastekonsool võrgu osa punktist.

Märkus Võidakse kuvada tõrketeade, mis sarnaneb järgmisega:
Installimist ei saa jätkata, kuna Windowsi versioon arvutis on uuem kui CD versioon.
Selle probleemi ilmnemisel klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
898594 Teile kuvatakse tõrketeade, kui proovite installida Microsoft Windows XP Service Pack 2 põhises arvutis Recovery Console

Taastekonsooli kasutamine

Te saate lubade kasutada blokeerida teenuseid, vormindada draive, lugeda ja kirjutada andmeid kohalikule kettale (sh seadmed, mis on vormindatud kasutama NTFS failisüsteemi) ja palju muid haldustoiminguid sooritada. Taastekonsool on väga kasulik, kui teil on remont arvuti kopeerides faili kettale või CD-ROM kõvakettale või pead reconfigure teenus, mis takistab teie arvuti õigesti käivitumist.

Kui te ei saa käivitada Windows, saate käivitada taastekonsooli käivitusketaste Windows XP või Windows XP CD.

Pärast Windows XP installimist arvutisse, käivitage arvuti ja kasutada taastekonsooli. Käivitusketaste Windows XP või Windows XP CD on vaja.

(Nad ei ole kaasas versioonidega Windows XP) Windows XP Käivitusketaste loomise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
310994 Windows XP installiketaste hankimine
Märkus Käivitage arvuti Windows XP CD-lt, peate konfigureerima basic input/output süsteem (BIOS) arvuti käivitamiseks oma CD.

Taastekonsooli käivitusketaste Windows XP või Windows XP CD-lt käitamiseks toimige järgmiselt.
 1. Sisestage Windows XP käivitusketas disketidraivi, või sisestage Windows XP CD CD-draivi ja seejärel taaskäivitage arvuti.

  Klõpsake Suvandid, mis on vajalikud arvuti käivitada CD-draivilt küsimisel.
 2. "Welcome to Setup" ekraanile ilmumisel vajutage R tostart taastekonsooli.
 3. Kui teil on kahe- või mitmesüsteemse buutimisega arvutit, selectthe paigaldus, millele peab juurdepääs taastekonsooli kaudu.
 4. Kui küsitakse, tippige administraatoriparool. Juhul, kui administraatori parooli pole, vajutage lihtsalt sisestusklahvi ENTER.
 5. Käsureale käsk kirjuta vajalikud käsud todiagnose ja oma Windows XP installi parandamiseks.

  For nimekirja ofcommands, mis on saadaval Recovery Console, tüüp recoveryconsole käsud või Abi commandprompt ja vajutage siis sisestusklahvi ENTER.

  Lisateavet mõne specificcommand tüüp Abicommandname käsureale käsk andthen vajutage klahvi ENTER.
 6. Tippige taastekonsooli väljuge ja taaskäivitage arvuti,välju Käsuviip, ja siis pressENTER.

Kuidas kasutada taastekonsooli käsuviiba

Kui kasutate taastekonsooli, töötate erilist käsureale Windowsi tavalise käsuviiba asemel. Taastekonsool on omaenda käsk tõlk. Sisestada see käsk tõlk, küsitakse poolt Recovery Console kohaliku administraatori parooli.

Taastekonsooli käivitamisel saate vajutage F6 paigaldada muu tootja SCSI või RAID draiveri juhul juht, kõvaketta juurdepääsuks vaja. See viip käib samamoodi nagu opsüsteemi installimisel.

Taastekonsooli võtab mitu sekundit alustada. Taastekonsooli Menüü kuvamisel kuvatakse Windowsi installe arvuti nummerdatud loend. (Üldjuhul ainult c:\Windows olemas.) Vajutage enne sisestusklahvi ENTER, isegi siis, kui ilmub ainult ühe kirje. Kui vajutate ENTER ilma vastav number, arvuti taaskäivitub ja käivitab protsessi uuesti. (See samm ekraanipilt on loetletud allpool).
Ahenda see piltLaienda see pilt
Selles etapis ekraanipilt

% SystemRoot % (tavaliselt C:\Windows) viiba kuvamisel võite alustada kasutada taastekonsooli saadaolevaid käske.

Käsu toimingud

Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding start collapsed
Järgmises loendis kirjeldatakse saadaolevaid käske Recovery Console
 • Attrib muudab ühe faili või alamkataloogi atribuute.
 • Partii täidab käske, et teie määratud teksti faili Inputfile.Outputfile omab käskude väljundit. Kui jätate Outputfileparameter, väljund kuvatakse ekraanil.
 • Bootcfg muudab Boot.ini fail boot konfiguratsiooni andrecovery.
 • CD (Chdir) töötab ainult praeguse Windowsinstallation, irdkandjate, kõigi kõvaketta partitsioonide või kohalike installiallikate juurkataloogi süsteemikaustad.
 • Chkdsk/P lüliti käitab Chkdsk isegi siis, kui draiv on märgitud kui määrdunud. Lüliti/r otsib vigaseid sektoreid ja taastab loetava teabe.Seda lülitit tähendab /p. Chkdsk vajab Autochk. Chkdsk otsib automaatselt forAutochk.exe startup kausta. Kui Chkdsk ei leia faili thestartup kaustas, otsib Windows 2000 installi-CD. Kui Chkdsk cannotfind installi-CD, Chkdsk kasutajalt asukohta ofAutochk.exe.
 • CLS Puhastab ekraani.
 • Kopeeri kopeerib ühe faili sihtkohta. Vaikimisi on targetcannot olla irdkandja ja ei saa kasutada metamärke. Kopeerimise acompressed fail Windows 2000 installiprogramm CD-lt automaatselt decompressesthe faili.
 • Del (Delete) kustutab ühte faili. Tegutseb failisüsteemi kataloogide thecurrent Windowsi installi, irdkandjate, kõigi kõvaketta partitsioonide või kohalike installiallikate juurkataloogi. Vaikimisi ei saa usewildcard märki.
 • Dir kuvab nimekirja kõik failid, sh peidetud ja süsteemifailid.
 • Keela keelab Windowsi süsteemiteenuse või -draiveri. Muutujaservice_or_driver ei keela teenuse ordriver nimi. Selle käsu kasutamisel blokeerida aservice käsk kuvab teenuse Algne Käivitustüüp enne itchanges tüüp tüübiks SERVICE_DISABLED printida teenuse. Tähele thatyou saate käsu enable abil taaskäivitama teenuse Algne Käivitustüüp.
 • Diskpart haldab kõvaketta draivide partitsioone. / Lisa suvand loob uue partitsiooni. Suvand/delete kustutab olemasoleva sektsiooni. Muutuja device on jooksul uue partitsiooni (nt \device\harddisk0). Muutuva driveis kustutate (näiteks D) partitsiooni draivitäht.Sektsioon on partitsiooni kustutate, partitsiooni põhinev nimi (nt: \device\harddisk0\partition1) ja thedrive muutuja asemel võib kasutada. Muutuv suurus on suurus megabaitides, on newpartition.
 • Lubade kasutada lubab Windowsi süsteemiteenuse või -draiveri. Muutujaservice_or_driver teenuse ordriver, mida soovite lubada, nime ja keelatavad start_type on lubatud teenus käivituse tüüp. Käivituse tüüp kasutab üks thefollowing vorme:
  SERVICE_BOOT_START
  SERVICE_SYSTEM_START
  SERVICE_AUTO_START
  SERVICE_DEMAND_START
 • Exit taastekonsool sulgub ja seejärel taaskäivitub thecomputer.
 • Laienda laiendab tihendatud faili. Muutuva allikast on faili thatyou soovite laiendada. Vaikimisi ei saa kasutada metamärke. Thevariable sihtkoht on uue faili kausta. Vaikimisi thedestination ei saa olla irdkandja ja ei tohi olla kirjutuskaitstud. Käsu attrib abil saate eemaldada kirjutuskaitstud atribuudi ning destinationdirectory. Valik /f:filespec on nõutav, kui allikas sisaldab mitut faili. Thisoption lubab metamärke. Lüliti /y keelab ülekirjutamise kinnituse viiba. /D lüliti määrab faile laiendada vältimiseks ja displaysa kataloog allikas faile.
 • Fixboot kirjutab uue startup sektori süsteemi sektsioonile.
 • Fixmbr remonti startup partition master boot kood. Selle variabledevice on valikuline nimi, mis määrab seade, mis nõuab uus MasterBoot rekord. Jätame selle muutuja kui eesmärk ning käivitusseadmeks.
 • Format formaadid ketta. /Q lüliti sooritab kiirvormindus. /Fs lüliti määrab faili süsteemi.
 • Spikker Kui te ei kasuta command muutuv määramiseks käsk, aidata loetletakse kõik käsud mis taastamise Consolesupports.
 • Listsvc abil saate kuvatakse kõik pakutavad teenused ja draiverid thecomputer.
 • Sisselogimisel kuvatakse tuvastatud Windowsi installid ja taotleb nende käitiste localAdministrator parool. See käsklus toanother paigaldamine või alamkausta teisaldada.
 • Kaart kuvab aktiivse seadme vastendused. Sisaldavad kaar võimalus määrata Advanced RISC Computing (ARC) teed (formaadis faili Boot.ini) asemel Windows seadme teede kasutamist.
 • MD (Mkdir) tegutseb ainult failisüsteemi kataloogide currentWindows paigaldus, irdkandjate, raske diskpartition või kohalike installiallikate juurkataloogi.
 • Rohkem / tüüp kuvab ekraanil teksti faili.
 • Rd (Rmdir) tegutseb ainult failisüsteemi kataloogide currentWindows paigaldus, irdkandjate, raske diskpartition või kohalike installiallikate juurkataloogi.
 • Ren (Rename) tegutseb ainult failisüsteemi kataloogide currentWindows paigaldus, irdkandjate, raske diskpartition või kohalike installiallikate juurkataloogi. Sihtsõnaks ei saa määrata uut draivi orpath.
 • Kuvab ja seab taastekonsooli environmentvariables.
 • Systemroot seab aktiivset kausta % SystemRoot %.
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding end collapsed

Recovery Console reeglid

Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding start collapsed
Mitmete keskkonna reeglid on tegelikult taastekonsoolis töö ajal. Tüüp komplekt praeguse keskkonna kuvamiseks. Vaikimisi on need reeglid:
 • AllowAllPaths = FALSE takistab ligipääsu kataloogid ja alamkatalooge väljaspool lennujaamatasude paigaldus, kui sisestasite selle RecoveryConsole valitud.
 • AllowRemovableMedia = FALSE takistab ligipääsu irdkandjat nagu target copiedfiles.
 • AllowWildCards = FALSE takistab metamärgiks toetust käske Kopeeri ja del.
 • NoCopyPrompt = FALSE tähendab, et teil on ajendatud taastekonsooli forconfirmation kui olemasoleva faili ülekirjutamist.
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding end collapsed

Kuidas kustutada Recovery Console

Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding start collapsed
Taastekonsooli kustutamine
 1. Arvuti taaskäivitamiseks nuppu Start, käsku Minu arvutija topeltklõpsake kõvaketast, kuhu on paigaldatud theRecovery konsooli.
 2. Klõpsake menüü Tööriistad käsku Folder Optionsja seejärel vahekaarti Vaade .
 3. Klõpsake nuppu Kuva peidetud failid ja kaustad, clickto tühjendage märkeruut Peida kaitstud operatsioonisüsteemi failid ja klõpsake nuppu OK.
 4. Root kausta kustutada kausta Cmdcons ja failide Cmldr .
 5. Paremklõpsake faili Boot.ini root kausta ja klõpsake käsku Atribuudid.
 6. Tühjendage selle kirjutuskaitstud märkeruut ja seejärel klõpsake nuppu OK.

  Hoiatus: faili Boot.ini vale muutmine võib takistada yourcomputer taaskäivituda. Veenduge, et ainult theRecovery konsool kirje kustutamine. Samuti muuta Boot.ini faili atribuut tagasi aread ainult riik pärast seda, kui olete selle protseduuriga lõpule jõudnud. Avage fail Boot.ini inMicrosoft Windows Notepad ja eemaldada kirje taastekonsooli. Itlooks selline:
  C:\cmdcons\bootsect.dat="Microsoft Windows Recovery Console" / cmdcons
 7. Salvestage ja sulgege see.
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding end collapsed

Kuidas paigaldada taastekonsooli ajal järelevalveta installi

Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding start collapsed
Installige taastekonsool Windowsi järelevalveta installi ajal, peate kasutama faili unattend.txt jaotisse [GuiRunOnce].
Command1 = "tee\winnt32/cmdcons / unattend "
Vaadake lisateabe saamiseks kasutada faili Unattend.txt Windows 2000 Server Resource Kit Juurutusjuhend planeerimine .
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding end collapsed

Viited

Rühmapoliitika abil saab muuta ja laiendada võimu, mis teil on taastekonsooli.

Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
310497 Kuidas lisada rohkem võimu taastekonsooli rühmapoliitikate abil

Windows XP taastekonsooli kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
314058 Edasijõudnud kasutajatele Windows XP taastekonsooli kirjeldus

Atribuudid

Artikli ID: 307654 - Viimati läbi vaadatud: 20. november 2013 - Redaktsioon: 5.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Märksõnad: 
kbhowto kbcip kbmt KB307654 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 307654

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com