Windows XP Yükseltme Danışmanı'nın Açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 307726 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows XP Yükseltme Danışmanı aracını yönteminin açıklaması sağlanıyor.

Not Windows XP Kur, önceki Windows işletim sisteminden Windows XP'ye yükseltme yaptığınızda otomatik olarak Upgrade Advisor aracı çalışır. Upgrade Advisor aracı, Windows XP CD-ROM'unu CD-ROM veya DVD-ROM sürücünüze yerleştirin sonra görüntülenen sayfaya Windows XP'ye Hoş Check System Compatibility Ek Yardım düğmesini tıklatarak, el ile de çalıştırabilirsiniz. Upgrade Advisor aracı, Microsoft Web bu makalenin "Daha fazla bilgi" bölümünde listelenen sitesinden de yükleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Windows XP Yükseltme Danışmanı'nı Windows XP'ye yükseltirseniz, bilgisayarınızı karşılaşabileceği olası sorunlar hakkında bilgiler. Windows XP Yükseltme Danışmanı'nı, programları ve sistem çevre denetler ve Windows XP ile düzgün işlev görmeyebilir öğelerin listesini oluşturur.

Windows XP Yükseltme Danışmanı raporun aşağıdaki iki ana kategorilerde bulunan uyumluluk sorunları listeler:

Engelleyici sorunlar

Engelleme Sorunlarını Önleme (veya engellemek) bir Windows XP yükseltme.

Uyarılar

Uyarılar, donanım ve yazılım, Windows XP yükseltme sonrasında düzgün işlev görmeyebilir bildirin. Ancak, engelleme sorunlarını farklı olarak, yine de başarıyla Windows XP'ye yükselttikten görebilmeniz gerekir.

Windows XP Yükseltme Danışmanı'nı, dinamik bir araçtır. Çevrimiçi durumdaysanız, Windows XP Yükseltme Danışmanı, bileşenleri, çevre veya programlar bilgisayarınız için yeni sürücüler için Microsoft Windows Update Web sitesini denetler. Windows XP Yükseltme Danışmanı'nı da kaydedebilir ve sabit diskte saklamak için geçerli bir dosya olarak bilgi sağlar.

Windows XP Yükseltme Danışmanı'nı, aşağıdaki Microsoft Web sitelerinden edinilebilir:
http://www.microsoft.com/windowsxp/home/upgrading/advisor.mspx
http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/upgrading/advisor.mspx
Windows XP ile uyumluluğu hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
286575Uygulama sınama “ Microsoft Windows XP için tasarlanmış ” Framework 1.1
295322Donanım veya yazılımların Windows XP ile uyumlu olup olmadığını belirleme
292607Windows XP tarafından desteklenen yükseltme yolları (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 307726 - Last Review: 15 Mart 2005 Salı - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo kbsetup KB307726 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:307726

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com