Arvuti käivitamine Windows XP-s viimase eduka konfigureerimise funktsiooni abil

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 307852 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

SISSEJUHATUS

Käesolevas artiklis kirjeldatakse, kuidas kasutada viimase eduka konfigureerimise funktsiooni Windows XP-s Viimase eduka konfigureerimise funktsioon on taastevõimalus, mida saate kasutada arvuti käivitamiseks viimati kasutatud töötavate sätetega. Viimase eduka konfigureerimise funktsioon taastab registriteabe ja draiverisätted, mis kehtisid arvuti viimase eduka käivitamise ajal. Kasutage viimase eduka konfigureerimise funktsiooni siis, kui pärast arvuti mõne sätte muutmist Windows XP enam ei käivitu, või kui kahtlustate, et mõni vastmuudetud säte võib tekitada probleemi. Näiteks saate seda funktsiooni kasutada siis, kui pärast uue draiveri või videoadapteri installimist Windows XP ei käivitu, või kui installisite vale draiveri ja pole veel arvutit taaskäivitanud.

Kui käivitate arvuti viimase eduka konfigureerimise funktsiooni kasutades, taastab Windows XP järgmise registrivõtme teabe:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet
Märkus. Muudes registrivõtmetes tehtud muudatused jäävad alles.LISATEAVE

Arvuti käivitamine viimase eduka konfigureerimise funktsiooni abil

Arvuti käivitamiseks viimase eduka konfigureerimise funktsiooni abil toimige järgmiselt.
  1. Käivitage arvuti.
  2. Kui kuvatakse teade Valige käivitatav opsüsteem (Please select the operating system to start), vajutage klahvi F8.
  3. Valige kuvatavas menüüs Windowsi täpsemad suvandid (Windows Advanced Options) nooleklahvide abil suvand Viimane edukas konfigureerimine (arvuti viimased töötavad sätted) (Last Known Good Configuration (your most recent settings that worked)) ja vajutage siis sisestusklahvi (ENTER).
  4. Kui arvutisse on installitud ka muid opsüsteeme, valige nooleklahvide abil Microsoft Windows XP ja vajutage siis sisestusklahvi (ENTER).

Tõrkeotsing

  • Viimase eduka konfigureerimise funktsiooni abil saate lahendada konfiguratsiooniprobleeme, näiteks kui vastinstallitud draiverid ei sobi arvuti riistvaraga. Funktsioon ei paranda probleeme, mille on põhjustanud puuduvad või rikutud draiverid või failid.
  • Viimase eduka konfigureerimise funktsioon kasutab registrisätete ja draiverite taastamiseks teavet, mis salvestati arvuti viimasel sulgemisel. Seega saate seda funktsiooni kasutada vaid siis, kui arvuti enne viimase eduka konfiguratsiooni taastamist käivitus.
  • Pärast arvuti käivitamist viimase eduka konfigureerimise funktsiooni abil lähevad kaotsi kõik pärast viimast edukat käivitamist tehtud muutused.


VIITED

Windows XP taastamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake vastavate Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
306084 Windows XP eelmise oleku taastamine
306546 Draiveri tagasipööramise funktsiooni kasutamine seadmedraiveri eelmise versiooni taastamiseks Windows XP-s (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)

Atribuudid

Artikli ID: 307852 - Viimati läbi vaadatud: 9. november 2006 - Redaktsioon: 2.3
KEHTIB JÄRGMISE LÕIGU KOHTA:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Märksõnad: 
kbhowto kbhowtomaster KB307852

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com