ID článku: 307873 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Pokud zákazník Small Business, najít další řešení potíží a studijní materiály na Podpora pro malé firmy Server.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje postup konfigurace a použití více monitorů v systému Windows XP.

Systém Windows XP umožňuje zvýšit produktivitu pomocí více monitorů k rozšíření velikosti pracovní plochy. S použitím až deseti monitorů připojených k jednomu počítači můžete vytvořit plochy, který je dostatečně velký, značné množství aplikací a systému windows. Můžete snadno pracujete na více úkolů najednou přesouvání položek z jednoho monitoru na druhý nebo jejich roztažení na monitory. Při zobrazení webové aktivity na druhém monitoru můžete upravit obrázky nebo text na jednom monitoru. Nebo můžete otevřít více stránek dlouhého dokumentu a potom je přetáhněte několika monitory a snadno zobrazit rozvržení textu a grafiky. Můžete také roztáhnout tabulku aplikace Microsoft Excel přes dva monitory můžete zobrazit bez posouvání větší počet sloupců.

Uspořádání více monitorů

Jeden monitor slouží jako primární monitor a tento monitor zobrazí dialogové okno přihlášení při spuštění počítače. Kromě toho většina programů zobrazí okna na primárním monitoru při prvním spuštění. Můžete vybrat jiné rozlišení obrazovky a nastavení kvality barev pro každý monitor. Monitory lze připojit k samostatným grafickým kartám nebo jeden grafický adaptér, který podporuje více výstupů. Konfigurace uspořádání více monitorů:
 1. Klepněte na tlačítko Starta na příkaz Ovládací panely.
 2. Klepněte na položku Vzhled a motivya potom na tlačítko Zobrazit.
 3. Na kartě Nastavení klepněte na příkaz identifikovat velké množství každého monitorů. Zobrazuje, který monitor odpovídá každá ikona.
 4. Klepněte na ikony monitorů a přetáhněte je na místo vyjadřující, jak chcete přesouvat položky z jednoho monitoru a klepněte na tlačítko OK nebo použít , chcete-li zobrazit změny.
Poznámka: umístění ikony určuje, jak přesouvat položky z jednoho monitoru na druhý. Například pokud používáte dva monitory a chcete přesouvat položky z jednoho na druhý přetahováním doleva a doprava, umístěte ikony vedle sebe. Pokud chcete přesouvat položky mezi monitory přetahováním nahoru a dolů, umístěte ikony nad sebe. Pozice ikon nemusí odpovídat skutečnému monitorů. Přestože monitory jsou vedle sebe, můžete umístit ikony nad sebe.

Změna primárního monitoru

 1. Na kartě Nastavení v dialogovém okně Zobrazení – vlastnosti klepněte na ikonu monitoru, který chcete určit jako primární monitor.
 2. Klepnutím zaškrtněte políčko použít toto zařízení jako primární monitor . Všimněte si, že toto políčko není k dispozici když vyberete ikonu monitoru, který je aktuálně nastaven jako primární monitor.

Zobrazení stejné plochy na více monitorů

 1. Na kartě Nastavení v dialogovém okně Zobrazení – vlastnosti klepněte na ikonu monitoru, který chcete použít spolu s primárním monitorem.
 2. Klepnutím zaškrtněte políčko Rozšířit plochu i na tento monitor . Po povolení této funkce můžete položky přetáhnout napříč obrazovkou na další monitory. Nebo můžete změnit velikost okna tak, aby bylo roztaženo na více monitorů.

Přesouvání položek mezi monitory

 1. Na kartě Nastavení v dialogovém okně Zobrazení – vlastnosti klepněte na tlačítko identifikovat velké množství každého monitorů. Zobrazuje, který monitor odpovídá každá ikona.
 2. Klepněte na ikony monitoru a přetáhněte je na místo vyjadřující, jak chcete přesouvat položky z jednoho monitoru a potom klepněte na tlačítko OK nebo použít.
 3. Přetahujte položku na ploše po obrazovce, dokud se neobjeví na druhém monitoru. Nebo můžete změnit velikost okna tak, aby bylo roztaženo na více monitorů.

Funkce Dualview

U mnoha přenosných počítačů a některých stolních počítačích (dva grafické porty na jedné grafické kartě) můžete rozšířit zobrazení na druhý monitor funkce Dualview. Funkce Dualview je velmi podobné funkce více monitorů, s výjimkou, že nelze vybrat primární. V přenosném počítači je primární monitor vždy obrazovka LCD. U stolního počítače je monitor připojený k portu první video. Po připojení druhého monitoru a zapnutí počítače, nástrojem zobrazení v Ovládacích panelech konfigurovat nastavení, stejně jako s více monitory. Můžete použít funkci Dualview doku i přenosných počítačů.


Vlastnosti

ID článku: 307873 - Poslední aktualizace: 6. června 2013 - Revize: 5.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbenv kbhowtomaster kbmt KB307873 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 307873

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com