Windows XP'de Başlat Menüsündeki "En Son Kullandıklarım" Klasörü Nasıl Görüntülenir, Kullanılır ve Temizlenir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 307875 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Windows güvenlik güncelleştirmelerini almaya devam etmek için Windows XP Service Pack 3'ü (SP3) çalıştırdığınızdan emin olun. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft websitesini ziyaret edin: Windows'un bazı sürümlerine yönelik destek sona eriyor

Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows XP Başlat menüsündeki En Son Kullandıklarım klasörü, en son kullandığınız dosya ve belgelerin listesini görüntüler. Bu makalede, En Son Kullandıklarım klasörünün nasıl görüntüleneceği, kullanılacağı ve temizleneceği açıklanır.

En Son Kullandıklarım Klasörünü Görüntülemek İçin

Başlat menüsünde En Son Kullandıklarım klasörünü görüntülemek için:
 1. Başlat'ı sağ tıklatın ve sonra da Özellikler'i tıklatın. Veya, Başlat menüsü zaten görüntüleniyorsa, Başlat menüsünde boş bir alanı sağ tıklatın ve sonra da Özellikler'i tıklatın.
 2. Özelleştir'i tıklatın.
 3. Gelişmiş sekmesini tıklatın.
 4. En son kullanılanlar altında, En son açtığım belgeleri listele onay kutusunu tıklatıp seçin, Tamam'ı ve ardından yine Tamam'ı tıklatın. Başlat'ı bundan sonra tıklattığınızda, Başlat menüsünde En Son Kullandıklarım komutu görüntülenir.

Son Kullanılan Belgelerden Birini Açmak İçin

En son kullandığınız belgelerden birini açmak için, Başlat'ı tıklatın, En Son Kullandıklarım'ın üzerine gelin ve sonra da açmak istediğiniz öğeyi tıklatın.

En Son Kullandıklarım Klasörü İçeriğini Temizlemek İçinEn Son Kullandıklarım klasörünün içeriğini sizin adınıza temizlememizi isterseniz, "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin. Sorunu kendiniz gidermeyi tercih ediyorsanız, "Kendim düzeltmek istiyorum" bölümüne gidin.

Benim adıma düzeltBu sorunu otomatik olarak düzeltmek için Bu sorunu düzelt düğmesini veya bağlantısını tıklatın. Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır'ı tıklatın ve Düzelt sihirbazındaki adımları izleyin.

Bu sorunu düzelt
Microsoft Düzelt 50534


Notlar
 • Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de çalışmaktadır.
 • Sorun olan bilgisayarı şu anda kullanmıyorsanız, Düzelt çözümünü bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedin ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.

Ardından, "Bu işlem sorunu düzeltti mi?" bölümüne geçebilirsiniz.Kendim düzeltmek istiyorum

En Son Kullandıklarım listesini temizlemek için, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat'ı sağ tıklatın ve sonra da Özellikler'i tıklatın. Veya, Başlat menüsü zaten görüntüleniyorsa, Başlat menüsünde boş bir alanı sağ tıklatın ve sonra da Özellikler'i tıklatın.
 2. Özelleştir'i tıklatın.
 3. Gelişmiş sekmesini tıklatın.
 4. En son kullanılanlar altında, Listeyi Sil'i tıklatın, Tamam'ı tıklatın ve sonra yine Tamam'ı tıklatın. En son kullandığınız belgeler En Son Kullandıklarım klasöründen kaldırılır. Bu eylemin belgeleri sabit diskinizden silmediğini unutmayın.

Sorun Giderme

Bazı programlar En Son Kullandıklarım klasörüne öğe ekleyemez. Bu durumda, en son kullandığınız belgeler listelenmez. En Son Kullandıklarım listesinde bulunmayan bir belgeyi açmak isterseniz, Başlat menüsünde Ara'yı tıklatarak öğeyi arayın.

Referanslar

Windows XP'deki Başlat menüsü hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
279767 Windows XP'deki Başlat menüsünün açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Bu işlem sorunu düzeltti mi?

 • Sorunun giderilip giderilmediğini denetleyin. Sorun düzeltilmişse bu bölümle işiniz bitti demektir. Sorun düzeltilmemişse, destek hizmetlerine başvurabilirsiniz.
 • Görüşleriniz bizim için önemlidir. Görüşünüzü veya bu çözümle ilgili sorunları bildirmek için, "Benim adıma düzelt" Web günlüğüne bir yorum yazın veya bize bir e-posta gönderin.Özellikler

Makale numarası: 307875 - Last Review: 1 Ağustos 2011 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbhowtomaster kbmsifixme kbfixme KB307875

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com