Jak przenieść plik stronicowania w systemie Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 307886 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

W tym artykule opisano sposób zmiany lokalizacji pliku stronicowania w systemie Windows XP.

Plik stronicowania to obszar na dysku twardym, używany przez system Windows, tak jakby był on pamięci (RAM) jest to czasami określane jako "pamięć wirtualna". Domyślnie system Windows przechowuje tego pliku na tej samej partycji jako pliki systemu Windows. Można zwiększyć wydajność systemu Windows i zwiększyć ilość wolnego miejsca na partycji rozruchowej, przenosząc ten plik na inną partycję.

Jak przenieść plik stronicowania

 1. Zaloguj się do komputera jako Administrator.
 2. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij przycisk W Panelu sterowania.
 3. Kliknij przycisk Wydajność i konserwacja, a następnie kliknij przycisk System.
 4. Kliknij przycisk Zaawansowane kartę, a następnie w obszarze Wydajność, kliknij przycisk Ustawienia.
 5. Kliknij przycisk Zaawansowane kartę, a następnie w obszarze Pamięć wirtualna, kliknij przycisk Zmiana.
 6. W Dysk [Etykieta woluminu] Kliknij dysk innym niż ten, na którym jest zainstalowany system Windows (zazwyczaj zainstalowano system Windows na dysku C). W obszarze Całkowity rozmiar plików stronicowania dla wszystkich dysków, zanotuj wartość wyświetlaną obok Zalecane.
 7. Kliknij przycisk Rozmiar niestandardowy, a następnie wpisz wartość zalecaną w Rozmiar początkowy (MB) pole.
 8. Wpisz maksymalny rozmiar, który chcesz zezwolić na stronicowanie w Rozmiar maksymalny (MB) a następnie kliknij przycisk Zestaw.
 9. W Dysk [Etykieta woluminu] Kliknij dysk, na którym system Windows jest zainstalowany (zazwyczaj dysk C), a następnie użyj jednej z następujących czynności:
  • Jeśli nie chcesz, aby plik stronicowania na dysku, kliknij przycisk Bez pliku stronicowania, a następnie kliknij przycisk Zestaw. Pojawia się komunikat podobny do następującego komunikatu:
   Jeżeli plik stronicowania na woluminie C: ma początkowy rozmiar mniejszy niż 126 megabajtów, system nie można spróbować utworzyć pliku informacji debugowania, jeśli wystąpi błąd ZATRZYMANIA.
   Kontynuować mimo to?
   Kliknij przycisk Tak.

  • Aby zachować minimalny rozmiar pliku stronicowania na dysku, kliknij przycisk Rozmiar niestandardowy, a następnie wpisz wartość, która jest równa lub większa od ilości pamięci RAM w komputerze w Rozmiar początkowy (MB) pole. Wpisz tę samą wartość w Rozmiar maksymalny (MB) a następnie kliknij przycisk Zestaw.
 10. Pojawia się następujący komunikat:
  Wprowadzone zmiany wymagają ponownego uruchomienia komputera, zanim zaczną działać.
  Kliknij przycisk OK, kliknij przycisk OK, kliknij przycisk OK, a następnie kliknij przycisk Tak Po pojawieniu się ponowne uruchomienie komputera.

Materiały referencyjne

Aby uzyskać więcej informacji na temat przenoszenia plików magazynu tymczasowego kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
308666Jak przenieść folder buforu w systemie Windows XP
Aby uzyskać więcej informacji kliknij następujące numery artykułów w celu wyświetlenia tych artykułów z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
241143Odbieranie "ograniczona pamięć wirtualna. System jest uruchomiony bez poprawnie skonfigurowanego pliku stronicowania"wiadomości w systemie Windows NT 4.0
257758 Poprawka: Komunikat o błędzie "ograniczona pamięć wirtualna" podczas uruchamiania komputera
Właściwości

Numer ID artykułu: 307886 - Ostatnia weryfikacja: 27 września 2011 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbenv kbhowto kbmt KB307886 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:307886

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com