Windows XP için Windows 2000 Grup ilkesi'ni yükseltme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 307900 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows XP Professional, Windows 2000 tarafından desteklenen Grup ilkesi özelliklerinin bir üst destekler. Yeni özellikler, güncelleştirilmiş istemci tarafı uzantıları, Yönetim Şablonu (.adm) dosyalarını ve bir güncelleştirilmiş Grup ilkesi ek bileşenini uygulanır.

Bu makalede, bir Windows 2000 Active Directory Grup ilkesi nesnesi (GPO) Windows XP'DEKI yeni özellikleri destekleyecek biçimde yükseltmek ve bu tür nesneleri yönetmek açıklanır.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 tabanlı istemciler, yeni Windows XP ilke ayarlarını desteklemek için bir Active Directory GPO yükseltiyorsanız, Windows XP özgü ayarları yoksayın. Bu davranış, bir ayar her düzeyde oluşur. Bir ilke nesnesi için desteklenmeyen bir ilke ayarı varsa, tüm diğer desteklenen ilke ayarları, <a0>ilke</a0> nesnesinden uygulanır.

Bir <a0>Windows</a0> 2000 GPO yükseltmek için <a0></a0>, Windows XP tabanlı bir etki alanı üyesi üzerinde aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, mmc yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Dosya menüsünde, ek bileşen Ekle/Kaldır'ı tıklatın.
 3. Eklenti Ekle/Kaldır iletişim kutusunda <a3>Ekle</a3>'yi tıklatın.
 4. Tek başına ek bileşen iletişim kutusunda,Grup ilkesi ' ni tıklatın ve sonra Ekle ' yi tıklatın.
 5. Yerel bilgisayar, Grup ilkesi nesnesi Seç iletişim kutusunda, hedef nesne olarak görünür. Gözat ' ı tıklatın, yükseltmek istediğiniz GPO'YU seçin ve Tamam ' ı tıklatın.

  NotGözat ' ı tıklatın, etki alanındaki ilke nesneleri için Windows arama yaparken bir gecikme ortaya çıkabilir.
 6. Kapat ' ı tıklatın.
 7. Tamam ' ı tıklatın.
Bu ilke nesnesinin ilke ayarları şimdi Windows XP tabanlı istemciden Grup ilkesi konsolunu kullanarak da ayarlayabilirsiniz.

Önemli Grup ilkesi güvenlik şablonları, Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) yükledikten sonra Windows 2000 varsayılan güvenlik ayarlarına geri yüklenir. Bu değişiklik nedeniyle, Windows 2000 SP4 uygulandıktan sonra yedi adımları yinelemeniz gerekir.

.Adm dosyaları, aşağıdaki koşulların tümü doğru olduğunda otomatik olarak güncelleştirilir:
 • .Adm dosyası yerel bilgisayarda, etki alanı denetleyicisinde <a1>\Adm</a1> klasöründe bulunan daha yeni bir zaman damgası vardır.
 • .Adm dosyaları, farklı boyutlarda.
 • “, Otomatik güncelleştirme ADM dosyalarını Kapat, devre dışı bırakıldı "Grup ilkesi kullanıcı için etkin değil.
İlgili bir konu hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
316977Windows Server 2003'te Grup ilkesi şablonu davranışı

NOTLAR

 • GPO gerçekten tıklatın veya başlığı altında ilke nesnesini, Bilgisayar Yapılandırması veya Kullanıcı Yapılandırması ' nı genişletin yeni .adm dosyalarıyla güncelleştirilir. Bu yöntemi kullanarak, bir kerede tek bir ilke nesnesi yükseltebilirsiniz.
 • Windows XP Grup ilkesi ek bileşeni, yalnızca Windows XP Professional'da çalışır.
 • Windows XP Grup ilkesi ek bileşenini yan bölmede <a0>Genişletilmiş</a0> görünümünün bir yönetim şablonu ilke ayarı tarafından gereken işletim sistemi sürümü görüntüleyen yeni bir özellik kullanır. Windows 2000 Grup ilkesi ek bileşenini bu sürüm bilgileri görüntüleyemiyor, ancak yükseltildikten sonra Yönetimsel Şablon ayarlarını değiştirmek için kullanılabilir.
 • Yeni güvenlik ayarları, Windows XP'de de desteklenir. Bu ayarlar Windows XP Grup ilkesi ek bileşenini kullanarak da kullanılabilir. Bu ayarlar, Windows 2000 Grup ilkesi ek bileşenini yapılandırılmış olan veya olmayan yapılandırılırsa kullanarak görüntülenmez. Windows 2000 ek bileşenini kullanarak güvenlik ayarlarını düzenleme, Windows XP özgü güvenlik ayarlarını korur.
Windows XP tabanlı istemcilerden yükseltilmiş GPO düzenleme öneririz. Bu GPO, sonraki yönetimi, bunları etki alanlarına veya kuruluş birimlerine bağlanma gibi Windows 2000 Active Directory yönetim araçları, gelen gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 307900 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 6.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto KB307900 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:307900

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com