OL: Ako používať Zostavovač dotazov pre zobrazenie filtrov a rozšírené vyhľadávania

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 307922 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
DÔLEŽITÉ: Tento článok obsahuje informácie o úprave databázy registry. Pred úpravou databázy registry, uistite sa, že sa späť hore a uistite sa, že ste pochopiť, ako obnoviť databázu registry, ak sa vyskytne problém. Informácie o zálohovaní, obnovení a úprave databázy registry získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
256986 Popis databázy Registry systému Microsoft Windows
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok opisuje ako konfigurovať a používať nástroj Zostavovač dotazov na vytvorenie viac rozšírené zobrazenie filtrov a kritériá vyhľadávania v programe Outlook 2002, Outlook 2000 a Outlook 98.

DALSIE INFORMACIE

Zostavovač dotazov je funkcia k dispozícii v programe Microsoft Outlook 98, Microsoft Outlook 2000 a Outlook 2002. Dotaz Builder vás nechá definovať viac komplexné kritériá pri vytváraní filter pre priečinok zobraziť alebo použiť rozšírené vyhľadávanie. Zostavovač dotazov tiež poskytuje viac intuitívne rozhranie pre používateľov nakonfigurovať filter alebo vyhľadávacie kritériá. Ak sa používa, Zostavovač dotazov sa zobrazí ako kartu v Rozšírené vyhľadávanie a Filter dialógové okná.

Ako zapnúť Zostavovač dotazov

Chcete zapnúť Zostavovač dotazov, pridanie Tvorba dotazu kľúč v databáze Registry.

UPOZORNENIE: Ak Editor databázy Registry použijete nesprávne, môžete spôsobiť vážne problémy, ktoré môžu vyžadovať preinštalovanie operačného systému. Spoločnosť Microsoft nemôže zaručiť, že môžete vyriešiť problémy, ktoré vyplývajú z nesprávne pomocou editora databázy Registry. Použite Editor databázy Registry na vlastné riziko.

Ak chcete pridať Tvorba dotazu kľúč v databáze Registry, postupujte nasledovne:
 1. Skončite program Outlook.
 2. Kliknite na tlačidlo Štart, a potom kliknite na tlačidlo Spustiť.
 3. V Otvorené zadajte regedit, a potom kliknite na tlačidlo ok.
 4. Vyhľadajte nasledovný kľúč databázy registry založené na vaše nainštalovanú verziu: Program Outlook 98
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\8.0\Outlook
  Program Outlook 2002
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\10.0\Outlook
 5. Na Upraviť ponuky, kliknite na tlačidlo Nové, kliknite na tlačidlo Kľúč, a potom zadajte Tvorba dotazu pre názov kľúča.
 6. Ukončite Editor databázy Registry.

Ako použiť Zostavovač dotazov

Hlavným účelom nástroja Zostavovač dotazov je poskytovať zložitejšie filtre a vyhľadávanie kritériá, ako sú zvyčajne možné pomocou možností v Filter a Rozšírené vyhľadávanie dialógové okná. Napríklad, ak použijete Rozšírené Tab vykonáte dotaz, ktorý má dve položky, ktoré používajú rovnaké pole, výsledok je ALEBO podmienka:
Na: obsahuje reťazec1
Na: obsahuje reťazec2
Tento dotaz vráti položku, ktorá obsahuje reťazec1 alebo reťazec2 Komu: riadok e-mailu. Hoci táto metóda nie je príliš intuitívne, môžete tak spraviť dotaz a zadaním podmienka slučke oddelené medzerou, ako je uvedené:
Na: obsahuje reťazec1reťazec2
Zostavovač dotazov, tento typ dotazu a môžete vykonať pridaním rovnakej oblasti viackrát oveľa viac intuitívne. Zostavovač dotazov automaticky generuje a dotazu. Môžete ľahko zmeniť tento dotaz na dotaz alebo výberom príslušnej hodnoty v Logická skupina zoznam.

Nasledovný dotaz je ďalší príklad dotazu, ktoré môžete urobiť len s Zostavovač dotazov:
Predmetom nie je prázdny
Predmetom neobsahuje hodnota
Toto kritérium sa vrátia všetky položky kde Predmetom pole obsahuje údaje a Predmetom neobsahuje reťazec určený hodnota.

Ako vytvoriť vnorenú podmienky

S Zostavovač dotazov, môžete vytvoriť vnorenú podmienky pomocou Posunúť nahor a Posunúť nadol tlačidlá. Ak ste pridali tri alebo viac polí do zoznamu kritérií, môžete použiť tlačidlá presunúť zvolený riadok nahor alebo nadol na vytvorenie vnorených podmienku. Vnorené podmienky umožnia oveľa väčšej zložitosti a jemnejšie úroveň kontroly nad kritériá.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 307922 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2000 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 98 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbinfo kbmt KB307922 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:307922

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com