Jak konfigurovat zařízení pomocí Správce zařízení v systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 307970 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje, jak lze konfigurovat zařízení pomocí Správce zařízení v systému Windows XP. Při instalaci zařízení typu Plug and Play, systém Windows automaticky konfiguruje zařízení tak, aby správně fungovalo s jiným zařízením, které jsou nainstalovány v počítači. Jako součást konfigurace přiřadí systém Windows při instalaci zařízení jedinečnou sadu systémových prostředků. Tyto prostředky mohou zahrnovat jednu nebo více z následujících zdrojů:
 • Přerušení čísla řádku požadavku (přerušení IRQ).
 • Kanály direct memory access (DMA).
 • Adresy vstupu a výstupu (I/O) portu.
 • Rozsah adres paměti.
Každý prostředek, který je přiřazen k zařízení musí být jedinečný nebo zařízení nebude pracovat správně. Pro zařízení Plug and Play systém Windows automaticky zajistí správně nakonfigurována.

V některých případech vyžadují dvě zařízení stejné prostředky, a to může způsobit konflikt zařízení. V takovém případě můžete ručně změnit nastavení prostředků a zajistit tak jedinečnost každého nastavení. Některé prostředky (například přerušení u zařízení PCI) však mohou být v závislosti na ovladačích a počítači sdíleny.

Ruční konfigurace zařízení pomocí Správce zařízení

Při instalaci zařízení typu Plug and Play, není nastavení prostředků pro zařízení konfigurováno automaticky. V závislosti na typu zařízení, které instalujete bude pravděpodobně třeba ručně nakonfigurovat nastavení. Pokyny ke konfiguraci by měly být obsaženy v příručce dodané se zařízením.

UPOZORNĚNÍ: Změna nastavení prostředků může způsobit zakázání hardwaru a způsobit nefunkčnost či špatnou funkčnost počítače. Nastavení prostředků byste měli měnit pouze, pokud jste si jisti, že nové nastavení nejsou v konfliktu s jiným hardwarem nebo pokud výrobce hardwaru vám poskytl určité nastavení zařízení. Před použitím následujícího postupu, je třeba postupovat opatrně.

Konfigurace zařízení:
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Ovládací panely, klepněte na tlačítko Výkon a údržbaa klepněte na tlačítko Systém.
 2. V Hardware karta, klepněte na tlačítko Správce zařízení. Poklepejte na typ zařízení, které chcete změnit.
 3. Poklepejte na konkrétní zařízení, které chcete změnit. Pokud má zařízení nastavení prostředků, které můžete změnit Zdroje karta je zobrazena.
 4. Klepněte Zdroje kartu a zrušte zaškrtnutí políčka Použít automatické nastavení Zaškrtávací políčko. Toto pole může být k dispozici, pokud jste vybrali zařízení typu Plug and Play.
 5. V Na základě nastavení, klepněte na tlačítko konfigurace hardwaru, který chcete změnit.
 6. V Nastavení prostředků Klepněte na typ prostředku, který chcete změnit Typ prostředku sloupec.
 7. Klepněte na tlačítko Změnit nastavenía pak zadejte novou hodnotu pro typ prostředku.

  POZNÁMKA:: Zopakujte předchozí kroky podle potřeby.

Vlastnosti

ID článku: 307970 - Poslední aktualizace: 18. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
Klíčová slova: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB307970 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:307970

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com