Jak skonfigurować urządzenia przy użyciu Menedżera urządzeń w systemie Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 307970 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

W tym artykule opisano, jak skonfigurować urządzenia przy użyciu Menedżera urządzeń w systemie Windows XP. Podczas instalowania urządzenia typu Plug and Play systemu Windows automatycznie skonfiguruje urządzenie, tak aby będą działać poprawnie z innymi urządzeniami, które są zainstalowane na komputerze. W ramach tego procesu konfiguracji system Windows przypisuje unikatowy zestaw zasobów systemowych do urządzenia, które są instalowane. Zasoby te mogą obejmować jedną lub więcej z następujących zasobów:
 • Przerwanie numery linii żądań (przerwań IRQ).
 • Kanały Direct memory access (DMA).
 • Adresy portu wejścia/wyjścia (I/O).
 • Zakresy adresów pamięci.
Wszystkie zasoby przypisane urządzeniu muszą być unikatowe lub urządzenie nie będzie działać prawidłowo. Dla urządzeń typu Plug and Play systemu Windows automatycznie zapewnia zasoby są poprawnie skonfigurowane.

Czasem dwa urządzenia wymagają tych samych zasobów i może spowodować konflikt urządzeń. W takim przypadku można ręcznie zmienić ustawienia zasobów, aby mieć pewność, że każde ustawienie było unikatowe. Jednak niektóre zasoby (na przykład przerwań na urządzeniach PCI) mogą być współużytkowane, w zależności od sterowników i komputera.

Urządzenia należy konfigurować ręcznie za pomocą Menedżera urządzeń

Podczas instalowania urządzenia niezgodnego z Plug and Play, ustawienia zasobów dla urządzenia nie są automatycznie konfigurowane. W zależności od typu urządzenia, który instalujesz należy ręcznie skonfigurować te ustawienia. Instrukcje dotyczące taki powinien być dostarczony w dołączonej do urządzenia.

OSTRZEŻENIE: Zmiana ustawień zasobów nieprawidłowo można wyłączenia sprzętu i spowodować złe funkcjonowanie lub niezdolność komputera. Ustawienia zasobów powinni zmieniać tylko wtedy, jeśli masz pewność, że nowe ustawienia nie kolidują z innym sprzętem lub jeśli producent sprzętu dostarczył określone ustawienia zasobów dla urządzenia. Przed skorzystaniem z poniższej procedury należy zachować ostrożność.

Aby skonfigurować urządzenia:
 1. Kliknij przycisk Start, kliknij przycisk W Panelu sterowania, kliknij przycisk Wydajność i konserwacja, a następnie kliknij przycisk System.
 2. Na Sprzęt Kliknij pozycję Menedżer urządzeń. Kliknij dwukrotnie typ urządzenia, które chcesz zmienić.
 3. Kliknij dwukrotnie określone urządzenie, które chcesz zmienić. Jeśli urządzenie ma ustawienia zasobów, które można zmienić, Zasoby Karta jest widoczna.
 4. Kliknij przycisk Zasoby a następnie kliknij, aby wyczyścić Użyj ustawień automatycznych pole wyboru. To pole wyboru może być niedostępna, jeśli zaznaczono urządzenie niezgodne z Plug and Play.
 5. W Ustawienie oparte na, kliknij konfigurację sprzętu, który chcesz zmienić.
 6. W Ustawienia zasobów Kliknij typ zasobu, który chcesz zmienić w Typ zasobu kolumna.
 7. Kliknij przycisk Zmień ustawienie, a następnie wpisz nową wartość dla typu zasobu.

  UWAGA: Powtórz te czynności w razie potrzeby.

Właściwości

Numer ID artykułu: 307970 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Słowa kluczowe: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB307970 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:307970

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com