Windows XP, Windows Vista ve Windows 7'de oturum açarken CTRL + ALT + DELETE sıralamasını etkinleştirme veya devre dışı bırakma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 308226 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede Windows XP, Windows Vista ve Windows 7'de oturum açmak için CTRL + ALT + DELETE sırasının nasıl etkinleştirileceğini veya devre dışı bırakılacağı açıklanır.

Kullanıcıların Windows XP tabanlı bir bilgisayarda, Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda veya Windows 7 tabanlı bir bilgisayarda oturum açmadan önce CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basmasını isteyebilirsiniz veya daha hızlı oturum açma işlemi için bu gereksinimi ortadan kaldırabilirsiniz. Bu görevi gerçekleştirmek için yönetici haklarıyla oturum açmanız gerektiğini unutmayın.


CTRL + ALT + DELETE sırasını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için

Bize etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için oturum açmak için CTRL + ALT + DELETE serisi için Git "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin. Bu sorunu kendi başınıza gidermeyi tercih ediyorsanız, Git "Kendim düzeltmek istiyorum" bölümüne gidin.

Benim adıma düzeltBu sorunu otomatik olarak düzeltmek için Düzeltdüğmesini veya bağlantısını tıklatın. Çalıştır' ı tıklatın <b00> </b00>dosya yüklemeiletişim kutusunu ve düzeltme adımları sihirbazındaki.
Oturum açmak için CTRL + ALT + DELETE sırasını etkinleştir
Microsoft Fix it 50405
Oturum açmak için ctrl + alt + delete serisini devre dışı bırakın
Microsoft Fix it 50406

Notlar
 • Bilgisayarınız bir etki alanının parçası ise, etki alanı genelindeki ilkeler yerel bilgisayarda yaptığınız ayarları geçersiz kılacak şekilde ayarlanmış olabilir.
 • Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir; Ancak, otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de kullanılabilir.
 • Sorun olan bilgisayarda değilseniz Düzelt çözümünü bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedin ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.
Daha sonra Git "Bu işlem sorunu düzeltti mi?" bölümüne gidin.Kendim düzeltmek istiyorum

Windows XP için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Bilgisayara yönetici olarak oturum açın.
 2. Başlat' ı tıklatın, Denetim Masası' nı tıklatın ve ardından Kullanıcı hesapları' nı çift tıklatın.
 3. Kullanıcıların oturum açma ve kapatma Değiştir' i tıklatın.
 4. CTRL + ALT + DELETE sırasını devre dışı bırakmak istiyorsanız Hoş Geldiniz ekranını kullan onay kutusunu seçmek için tıklatın.
 5. Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı tıklatın, Control Userpasswords2 yazın ve ENTER tuşuna basın.
  Notİletişim kutusunda aşağıdaki alabilirsiniz:
  Kullanıcı hesapları'nı açmak için bu bilgisayarda Yöneticiler grubunun bir üyesi olmanız gerekir. Kullanıcı adı olarak oturum açtınız ve bu hesap Yöneticiler grubunun bir üyesi değil.
  Bu durumda, bilgisayarın kullanıcı adı ve parolasını yazmanız için iletişim kutusu sistem tarafından açıldığında kullanıcı adı ve parolanızı yazmanız gerekir.
 6. Gelişmiş sekmesine tıklayın.
 7. Güvenli oturum açma bölümünde, ctrl + alt + delete sırasını devre dışı bırakmak istiyorsanız kullanıcıların Ctrl + Alt + Delete tuşlarına basmasını iste onay kutusunu temizlemek için tıklatın.
Windows Vista ve Windows 7 için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın, Control Userpasswords2, Arama kutusuna yazın ve ENTER tuşuna basın.
  Not Bilgisayarın kullanıcı adı ve parolasını yazmanız için iletişim kutusu sistem tarafından açıldığında kullanıcı adı ve parolanızı yazmanız gerekir.
 2. Gelişmiş sekmesine tıklayın.
 3. Güvenli oturum açma bölümünde, ctrl + alt + delete sırasını devre dışı bırakmak istiyorsanız kullanıcıların Ctrl + Alt + Delete tuşlarına basmasını iste onay kutusunu temizlemek için tıklatın.

Not
Gelişmiş sekmesi kullanılabilir durumda değilse, Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı türü kullanıcı parolaları 2 denetimi, sonra da Tamam' ı tıklatın.

Gelişmiş sekmesi, belirli koşullar altında kullanılabilir değildir. Sınırlı bir kullanıcı iseniz, örneğin, Gelişmiş sekmesi kullanılamaz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
306992 Windows XP'de etki alanındaki bir bilgisayarda depolanan kullanıcı adlarını ve parolaları yönetme

Bu işlem sorunu düzeltti mi?

 • Sorunun giderilmiş olup olmadığını denetleyin. Sorun düzeltilmişse, bu bölümle işiniz bitti demektir. Sorun düzeltilmemişse, aşağıdakileri yapabilirsiniz: Destek hizmetlerine başvurma.
 • Görüşleriniz bizim için önemlidir. Görüşünüzü veya bu çözümle ilgili sorunları bildirmek için lütfen ilgili yorum "Benim adıma düzelt"blog veya bize gönderin bir e-posta.

Notlar

 • Bilgisayarınız bir etki alanının parçası ise, etki alanı genelindeki ilkeler yerel bilgisayarda yaptığınız ayarları geçersiz kılacak şekilde ayarlanmış olabilir.
 • CTRL + ALT + DELETE sırasını devre dışı bırakmak "güvenlik deliği" oluşturur CTRL + ALT + DELETE sırası yalnızca Windows tarafından okunabilir, bu durum oturum açma iletişim kutusunun yalnızca Windows tarafından okunabileceğini garanti eder. Bu durum, rogue programlarının bilgisayara erişimini engelleyebilir.
 • MS-DOS-tabanlı bilgisayarlarda (ve bazı daha eski UNIX tabanlı sistemler), CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basmak, "sıcak" yeniden başlatmaya neden olan BIOS'un ilgisini kazanır. İşletim sistemini kapatmak için klavyeyi kullanabilirsiniz. Windows tabanlı bilgisayarlarda (Microsoft Windows NT ile başlayarak) CTRL + ALT + DELETE sırası Windows tarafından karıştırılır. Tuş vuruşu kesişim tekniğinin avantajı, bunu yapmak için erişimi olmayan birisi tarafından Windows'un kapatılmasını engellemeye yardımcı olmaktır.


Referanslar

Ek bilgi için aşağıdaki bağlantılardan birini tıklatın:

 • 279765 Hızlı Kullanıcı Değiştirme özelliği Windows XP'de nasıl kullanılır?
 • 282866 Windows XP'de bir kullanıcı hesabında otomatik olarak oturum açma
 • 291559 Oturum açma penceresi ve kapatma tercihleri Windows XP'de nasıl değiştirilir?

Özellikler

Makale numarası: 308226 - Last Review: 19 Haziran 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
Anahtar Kelimeler: 
kbhowtomaster kbmsifixme kbfixme kbmt KB308226 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 308226

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com