Oturum anahtarları, Kerberos Ticket-Granting-anahtarı içinde gönderilen izin vermek için kayıt defteri anahtarı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 308339 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Daha iyi güvenlik sağlamak için <a0></a0>, Microsoft, bilet verme-bilet/oturum anahtar çiftleri Kerberos güvenlik paketi almak için bir arabirim kısıtladı. Bazı üçüncü taraf programların düzgün çalışması için bu işlevi gerekebilir, çünkü bu arabirimin yeniden etkinleştirmek için aşağıdaki bilgileri sağlanmadı.

Windows 2000 için en son hizmet paketi hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Daha fazla bilgi

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Bu makalenin "Özet" bölümünde açıklanan değişikliği önceki programları KERB_RETRIEVE_TICKET_REQUESTKerbRetrieveEncodedTicketMessage veya KerbRetrieveTicketMessage ileti türlerini belirtme LsaCallAuthenticationPackage Win32 API bir Kerberos bileti-sağlayan-bilet (TGT) ve ilişkili bir oturum anahtarı almak için kullanabilirsiniz.

Bir oturum anahtarı TGT dahil etmek için kayıt defteri değeri:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\Kerberos\Parameters
Allowtgtsessionkey değer adı:
Tür değeri: REG_SZ
Değer aralık: 0 veya 1 (varsayılan olarak 0)
  • 0: KerbRetrieveEncodedTicketMessage yanıt, oturum açma için kullanılacak bu TGT izin veren bir oturum anahtarı içermez.
  • 1: Bir oturum anahtarı için geçerli bir davranış göre TGT ile döndürülmelidir gösterir.

Özellikler

Makale numarası: 308339 - Last Review: 28 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo kbnetwork kbsecurity kbwin2000sp3fix KB308339 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:308339

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com