Kuidas seada, vaadata, muuta või eemaldada faile ja kaustade eriõiguste kohta Windows XP-s

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 308419 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.

Kasutamise jätkamiseks turvavärskendused Windows, veenduge, et kasutate operatsioonisüsteemi Windows XP Service Pack 3 (SP3). Lisateabe saamiseks vaadake seda Microsofti veebilehte: Mõnede Windowsi versioonide tugi on lõppemas

Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

SISSEJUHATUS

Microsoft Windows XP-s juurdepääsu õigused on kohandatav õigused. See tähendab, et saate rakendada juurdepääsu õigusi failidele või kaustadele, mis asuvad NTFS failisüsteemi draividel. Käesolevas artiklis kirjeldatakse, kuidas seada, vaadata, muuta või eemaldada failide ja kaustade eriõiguste.

Failide ja kaustade õigused

Kausta õiguste hulka Täielik kontroll, Muuda, Loe & Execute, Kaustasisu loendi, lugedaja kirjutada. Kõik need õigused koosneb loogiline rühm erilistele õigustele, mis on loetletud ja määratletud järgmistes jaotistes.

Märkus Artikkel eeldab, et kasutate Windows XP domeeni. Vaikimisi lihtsustatud ühiskasutus on lubatud Windows XP kui te pole ühendatud domeeniga. See tähendab, et vahekaardil Turvalisus ja õiguste täpsemad suvandid ei ole saadaval.

Kui teil on ühendatud domeeni ning soovite kuvada vahekaardi Turvalisus , Vaata ka Seada, vaadata, muuta või eemaldada failide ja kaustade eriõiguste selle artikli teemas.

Teave failide lihtsustatud ühiskasutuse keelamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
307874Kuidas keelata lihtsustatud ühiskasutuse ja seada õigusi jagatud kausta Windows XP-s

Tõrkeotsing

Kui vahekaart Turvalisus pole saadaval ja eriõiguste kasutajate ja rühmade ei saa konfigureerida, võivad ilmneda järgmised probleemid:
 • Faili või kausta, kus soovite rakendada eriõiguste pole NTFS-draivil. Õigused saate seada ainult sellistele draividele, mis on vormindatud kasutama NTFS-i.
 • Failide lihtsustatud ühiskasutus on sisse lülitatud. Vaikimisi lihtsustatud ühiskasutus on sisse lülitatud.

Failide ja kaustade eriõiguste

Järgnev tabel kirjeldab failide ja kaustade eriõiguste.

Ahenda see tabelLaienda see tabel
EriõigusteTäielik kontrollMuutaLoe & täitaKausta sisu loendamineLoeKirjutage
Traverse kausta/käivitada failiJahJahJahJahEiEi
Loendis Kaustaloend/andmete lugemineJahJahJahJahJahEi
Atribuutide lugemineJahJahJahJahJahEi
Laiendatud atribuutide lugemineJahJahJahJahJahEi
Loo faile/kirjuta andmeidJahJahEiEiEiJah
Looge kaustad/andmete täiendamineJahJahEiEiEiJah
Atribuutide kirjutamineJahJahEiEiEiJah
Laiendatud atribuutide kirjutamineJahJahEiEiEiJah
Alamkaustade ja failide kustutamineJahEiEiEiEiEi
KustutaJahJahEiEiEiEi
Loe õigusiJahJahJahJahJahJah
Muuda õigusiJahEiEiEiEiEi
Võta omanikuõigusJahEiEiEiEiEi
SünkrooniJahJahJahJahJahJah


NB: rühmad ja kasutajad, kellele on määratud kausta Täielik kontroll saate kustutada kõik failid selles kaustas faili kaitsvatele sõltumata.

Märkus Kuigi on sama eriõiguste kuvatakse Loendis kausta sisu ja Loe & Executekausta õiguste, need õigused päritakse erinevalt. Kausta sisu loendamine pärima kaustad, kuid ei saa faile ja see kuvatakse ainult siis, kui vaatate oma kaustaõigusi. Loe & Execute failid ja kaustad pärivad ja on alati kohal, kui teil vaadata faili või kausta õigusi.

Märkus Windows XP Professional, kõigile kontserni ei kuulu Anonüümsele rühma.

Erilistele õigustele, mis on määratletud

Faile ja kaustu saate seada mis tahes või kõik järgmised eri õigused.

Traverse kausta/käivitada faili

Kaustade: Läbida kausta luba kehtib ainult kaustu. Seda luba võimaldab või keelab kasutaja liigub läbi kaustad muud failid või kaustad, jõua, isegi siis, kui kasutajal pole õigusi traversed kaustad. Kausta läbimine kehtima ainult siis, kui rühma või kasutaja on antud Ümbersõit läbida kontrollimist kasutaja õigust. Õige Ümbersõit läbida kontrollimist kasutaja kontrollib kasutaja õiguste rühmapoliitika lisandmooduli. Vaikimisi antakse kõigile rühma Ümbersõit läbida kontrollimist kasutaja õigus.

Failid: Faili käivitada luba lubab või keelab juurdepääsu Programmifailid, mis töötavad.

Kui te saate seada Läbida kausta õigused kausta, luba Käivitada faili pole automaatselt seatud kõik failid selles kaustas.

Loendis Kaustaloend/andmete lugemine

Kausta luba võimaldab või keelab kasutajal, kes failinimede ja alamkaustade nimed kaustast. Kausta luba kehtib ainult kaustu ja mõjutab ainult selle kausta sisu. See õigus ei mõjuta kui Kaustaloend kausta, mille määrate loa kohta.

Andmete lugemise õigus kehtib ainult failide ja lubab või eitab kasutaja failid andmete vaatamiseks.

Atribuutide lugemine

Loe atribuutidest luba võimaldab või keelab kasutaja atribuutide fail või kaust kirjutuskaitstud ja peidetud atribuute nagu vaatamast. Atribuudid määratletakse NTFS.

Laiendatud atribuutide lugemine

Loe laiendatud atribuute luba võimaldab või keelab kasutajal, kes laiendatud atribuute failile või kaustale. Laiendatud atribuudid on määratud programmid ja need võivad erineda, programm.

Loo faile/kirjuta andmeid

Luua faile luba kehtib ainult kaustu ja võimaldab või eitab kasutaja kausta failide loomiseks.

Kirjutada andmeid luba kehtib ainult failide ja lubab või eitab kasutaja faili muudatuste tegemist ja kirjutades üle olemasoleva sisu NTFS-i poolt.

Looge kaustad/andmete täiendamine

Luua kaustad luba kehtib ainult kaustu ja võimaldab või keelab kasutaja kaustade loomine kaust.

Andmete täiendamine luba kehtib ainult failide ja võimaldab või keelab kasutajate tehtud muutuste lisamist faili lõppu kuid mitte muutmine, kustutamine või oluline olemasolevate andmete ülekirjutamise.

Atribuutide kirjutamine

Kirjutage atribuutidest luba võimaldab või keelab kasutajal muuta faili või kausta atribuute nagu kirjutuskaitstud või peidetud. Atribuudid määratletakse NTFS.

Kirjutage atribuutidest luba ei tähenda, et saate luua või kustutada faile või kaustu. See sisaldab ainult õigust muuta faili või kausta atribuute. Et lubada või keelata luua või kustutada toimingud, vt Loo faile/kirjuta andmeid, Saate luua kaustu/lisamine andmete, Alamkaustade ja failide kustutamine, ja kustutada.

Laiendatud atribuutide kirjutamine

Kirjuta laiendatud atribuute luba võimaldab või keelab kasutajal muuta faili või kausta laiendatud atribuute. Laiendatud atribuudid on määratletud programmide ja võib varieeruda programm.

Kirjuta laiendatud atribuute luba ei tähenda, et kasutaja saab luua või kustutada faile või kaustu, see sisaldab ainult õigust muuta faili või kausta atribuute. Et lubada või keelata luua või kustutada, vaadata Loo faile/kirjuta andmeid, Saate luua kaustu/lisamine andmeteAlamkaustade ja failide kustutamine, ja käesoleva artikli jaotised kustutada .

Alamkaustade ja failide kustutamine

Selle Alamkaustade ja failide kustutamine luba kehtib ainult kaustu ja võimaldab või eitab kasutaja kustutamine alamkaustad ja failid, isegi siis, kui kustutada luba on antud faili või alamkausta.

Kustuta

Kustuta luba võimaldab või keelab kasutaja kustutamine faili või kausta. Kui te pole faili või kausta kustutada õigust, saate kustutada faili või kausta, kui on antud Alamkaustade ja failide kustutamine emakausta õigused.

Loe õigusi

Õigus Lugeda õiguste võimaldab või keelab kasutaja õigused faili-või kaustateabe, nagu Täielik kontroll, lugedaja kirjutadalugedes.

Muuda õigusi

Muuda õigusi luba võimaldab või keelab kasutajal muuta õigusi faili või kausta Täielik kontroll, lugedaja kirjutada.

Võta omanikuõigus

Võtta omandi luba võimaldab või eitab kasutaja võttes omandiõiguse faili või kausta. Faili või kausta omanik saab muuta õigusi, sõltumata mis tahes olemasolevad õigused, et kaitsta faili või kausta.

Sünkrooni

Sünkroonimine võimaldab või eitab erinevad teemad oodata faili või kausta käepidemele ja teine lõim, mis võib signaali sünkroonida. See õigus kehtib vaid kuni mitme keermestatud, mitme-protsessi programmid.

Seada, vaadata, muuta või eemaldada failide ja kaustade eriõiguste

Seatud, saate vaadata, muuta või eemaldada failide ja kaustade eriõiguste:
 1. Klõpsake nuppu Start, käsku Minu arvutija seejärel otsige üles fail või kaust, kuhu soovite seada erilube.
 2. Paremklõpsake failil või kaustal, klõpsake käsku Atribuudidja seejärel klõpsake vahekaarti Turvalisus.
 3. Klõpsake nuppu Täpsemaltja seejärel kasutage ühte järgmistest etappidest:
  • Eestikeelne täiendav rühma või kasutaja õiguste seadmiseks klõpsake nuppu Lisa, tippige kasutaja või rühma nimi väljale nimi ja klõpsake nuppu OK.
  • Saate vaadata või muuta olemasoleva rühma või kasutaja jaoks, klõpsake rühma või kasutaja nime ja seejärel klõpsake käsku Redigeeri.
  • Olemasoleva rühma või kasutaja ja eriline õiguste eemaldamiseks klõpsake rühma või kasutaja nime ja seejärel klõpsake nuppu Eemalda. Kui nupp Eemalda pole saadaval, klõpsake selge ning Päri tütarobjektidele emaüksuselt tütarobjektidele rakenduvaid. Kaasa need koos siin eraldi määratletud kirjete ruut, klõpsake nuppu Eemaldaja seejärel jäta juhiseid 4 ja 5.
 4. Klõpsake loendiboksis õigused märkige või tühjendage vastav ruut Luba või Keela .
 5. Aastal ning Rakenda objektidele Klõpsake loendiboksis kaustad või alamkaustad, kus soovite neid õigusi kohaldada.
 6. Turvalisuse konfigureerimist nii, et alamkaustad ja failid pärivad need õigused, klõpsake selge ning Rakenda neid õigusi objektide ja/või ümbristele ainult selles ümbrises Märkige ruut.
 7. Klõpsake kaks korda nuppu OK ja seejärel klõpsake nuppu OK ning Täpsemad turvasätted kaustanimi kast, kus kaustanimi on selle kausta nimi.
Ettevaatust: valimiseks klõpsake nende Asenda kõigi tütarobjektide õigusekirjed siin kuvatud tütarobjektidele rakenduvate kirjetega. Kaasa need koos siin eraldi määratletud kirjete Märkige ruut. Seega kõiki alamkaustu ja faile on kõik nende loata kanded lähtestada emaobjekti õigusi.Kui teete seda, pärast seda, kui klõpsate nuppu Rakenda või OK, te ei saa seda toimingut tagasi võtta kui klõpsate tühjendage märkeruudud.

Tähtis: kui teil on ühendatud domeeni ning soovite kuvada vahekaardi Turvalisus :
 1. Klõpsake nuppu Startja seejärel käsku Juhtpaneel.
 2. Klõpsake nuppu Ilme ja kujundused, ja seejärel klõpsake käsku Kaustasuvandid.
 3. Klõpsake vahekaarti Vaade ning tühjendage märkeruut Kasuta lihtsat failide ühiskasutust [soovitatav] ning Täpsemad sätted kasti.
Märkused:
 • Kõik rühma ei hõlma õigust Anonüümne sisselogimine Windows XP-s.
 • Kui klõpsate nuppu Valige selle Päri tütarobjektidele emaüksuselt tütarobjektidele rakenduvaid. Kaasa need koos siin eraldi määratletud kirjete ruut, fail või kaust pärib õigusekirjete emaobjektilt.
 • Õigused saate seada ainult sellistele draividele, mis on vormindatud kasutama NTFS-i.
 • Kui väljal õigused vastavate märkeruudud pole saadaval, päritakse õigused emakaustalt.
 • Õiguste muutmiseks peate olema omanik või on õigus muuta omaniku õigusi.
 • Rühmad ja kasutajad, kellel on Täielikud õigused kausta saate kustutada failid ja alamkaustad selle kausta failid ja alamkaustad kaitsvatele sõltumata.

Atribuudid

Artikli ID: 308419 - Viimati läbi vaadatud: 25. aprill 2013 - Redaktsioon: 2.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Märksõnad: 
kbenv kbfile kbhowto kbhowtomaster kbmt KB308419 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 308419

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com