Ako používať Správa počítača v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 308423 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje používanie nástroja Správa počítača v systéme Microsoft Windows XP.

Počítač prehl?ad

Správa počítača je kolekcia administratívne nástroje systému Windows, ktoré môžete použiť na správu lokálnych alebo vzdialených počítača. Nástroje sú usporiadané do jediného konzoly, ktoré umožňuje jednoduché, ak chcete zobraziť vlastnosti spravovania a získať prístup k nástrojom, ktoré sú potrebné na vykonávanie úloh vaša správa počítača.

Konzole Správa počítača

Konzolu Správa počítača sa skladá z okna rozdelené na dve tably. Ľavá tabla obsahuje strom konzoly; pravá tabla obsahuje podrobnosti. Keď kliknete na položku v strome konzoly, informácie o tomto bode sa zobrazí v table s podrobnosťami. Zobrazené informácie je špecifický pre položky, ktoré ste vybrali.

Administratívne nástroje v položke Správa počítača sú zoskupené do nasledovných troch kategórií v strome konzoly:
 • Systémové nástroje
 • Skladovanie
 • Služby a aplikácie


Každá kategória obsahuje niekoľko nástrojov alebo služieb.

Systémové nástroje

 • Zobrazovač udalostí

  Spravovať a zobraziť udalosti, ktoré sú zaznamenané v denníku aplikácie, zabezpečenia a systému pomocou nástroja Zobrazovač udalostí. Môžete sledovať denníky sledovať udalosti zabezpečenia a identifikovať možné softvéru, hardvéru a systémových problémoch.
 • Zdieľané priečinky

  Pomocou nástroja zdieľané priečinky zobraziť pripojenia a zdrojov v používajú v počítači. Môžete vytvoriť, zobraziť, a spravovať akcií, zobrazenie otvorených súborov a relácie, a zatvoriť súbory a odpojiť relácie.
 • Lokálni používatelia a skupiny

  Použite nástroj Lokálni používatelia a skupiny vytvoriť a spravovať vaše kontách miestnych používateľov a skupín. Lokálni používatelia a skupiny je k dispozícii iba v systéme Windows XP Professional.
 • Denníky výkonu a výstrahy

  Použite Denníky výkonu a výstrahy nástroj konfigurovať Denníky výkonu a výstrahy na monitorovanie a zhromažďovanie údajov o výkon počítača.
 • Správca zariadení

  Použite Správcu zariadení na zobrazenie hardvérové zariadenia nainštalované v počítači, aktualizovať ovládače zariadenia, modifikovať nastavenie hardvéru a riešenie problémov s konfliktami zariadení.

Skladovanie

 • Vymeniteľný ukladací priestor

  Pomocou nástroja Vymeniteľný úložný priestor na sledovanie médií vymeniteľného úložného priestoru a spravovanie knižníc alebo ukladanie údajov systémy, ktoré ich obsahujú.
 • Program Defragmentácia disku

  Použite nástroj Defragmentácia disku a analýzu zväzkov na pevných diskoch.
 • Správa diskov

  Pomocou nástroja Správa diskov na vykonávanie úloh týkajúcich sa diskov, ako konvertovanie diskov alebo vytváranie a formátovanie zväzkov. Správa diskov vám pomáha spravovať pevných diskoch a oblasti alebo zväzky, ktoré obsahujú.

Služby a aplikácie

 • Služby

  Používanie služieb spravovať služby na lokálnych a vzdialených počítačoch. Môžete spustiť, zastaviť, pozastaviť, obnoviť, alebo vypnúť službu.
 • Ovládanie služby WMI

  Použite nástroj ovládanie služby WMI na konfiguráciu a správu služby Windows Management Instrumentation (WMI).
 • Indexovacia služba

  Pomocou Indexovacej služby spravovať Indexovacia služba, a na vytváranie a konfigurovať ďalšie katalógy na uloženie index informácie.
POZNÁMKA: Skutočné množina nástroje a služby, ktoré je uvedené v Správa počítača závisí na služby, ktoré sú nainštalované na hostiteľskom počítači.

Ako používať Správa počítača na lokálny počítač

POZNÁMKA: Musíte byť prihlásení ako správca alebo ako člen pohľadu skupiny Administrators a meniť väčšina vlastnosti a vykonávať väčšinu úloh Správa počítača.

Na spustenie a používanie Správa počítača na lokálny počítač:
 1. Kliknite na položku Štart, a potom kliknite na tlačidlo Ovládací Panel. Kliknite na položku Výkon a údržba, kliknite na tlačidlo Administratívne nástroje, a potom dvakrát kliknite na Správa počítača.

  Zobrazí sa okno Správa počítača na lokálny počítač. Zobrazí sa „Správa počítača (lokálne) ” pri koreni strom konzoly.
 2. V stromovej štruktúre konzoly rozbaľte Systémové nástroje, Skladovanie, alebo Služby a aplikácie Ak chcete zobraziť nástroje a služby v každom z týchto obalov.
 3. Kliknite na položku, ktorej chcete (napríklad Zobrazovač udalostí) použite nástroj a potom zobraziť informácie, ktoré sú s ním spojené.

Ako používať Správa počítača na vzdialenom počítači

POZNÁMKA: Musíte byť prihlásení ako správca alebo ako člen skupiny Administrators zobraziť a upraviť väčšina vlastnosti a vykonávať väčšinu úloh Správa počítača.

Chcete pripojiť a použiť nástroj Správa počítača na inom počítači:
 1. Kliknite na položku Štart, a potom kliknite na tlačidlo Ovládací Panel. Kliknite na položku Výkon a údržba, kliknite na tlačidlo Administratívne nástroje, a potom dvakrát kliknite na Správa počítača.
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši Správa počítača (lokálne), a potom kliknite na tlačidlo Pripojenie k inému počítaču.
 3. Kliknite na položku Iný počítač, a potom zadajte názov počítača, ktorý chcete vzdialene spravovať, alebo kliknite na Prehľadávať Vyhľadajte v počítači. Kliknite na položku ok a potom kliknite na tlačidlo ok na návrat do okna Správa počítača. Zobrazí sa okno Správa počítača vzdialeného počítača. Názov vzdialeného počítača je zobrazený v koreni stromu konzoly.
 4. V stromovej štruktúre konzoly rozbaľte Systémové nástroje, Skladovanie, alebo Služby a aplikácie Ak chcete zobraziť nástroje a služby v každom z týchto obalov.
 5. Kliknite na položku, ktorej chcete (napríklad Zobrazovač udalostí) použite nástroj a potom zobraziť informácie, ktoré sú s ním spojené.

Ako používať Pomocník v nástroji Správa počítača

Chcete použiť Pomocníka pre nástroj Správa počítača alebo používať súbory Pomocníka pre všetky jednotlivé administratívne nástroje, ktoré sú obsiahnuté v nástroji Správa počítača:
 1. Spustite konzolu správy počítača.
 2. Použite niektorý z nasledujúcich krokov:
  • V strome konzoly kliknite pravým tlačidlom na položku, ktoré chcete (napríklad Správa počítača alebo Správca zariadení), a potom kliknite na tlačidlo Pomocník.
  • Kliknite na položku v strome konzoly (napríklad Správca zariadení alebo Správa počítača), a potom kliknite na tlačidlo Pomocník na Akcia ponuka.ODKAZY

Ďalšie informácie o používaní Správa počítača nájdete v Pomocníkovi počítačového riadenia. (V okne Správa počítača kliknite na Správa počítača, a potom kliknite na tlačidlo Pomocník na Akcia ponuka.)

Ďalšie informácie o používaní z administratívnych nástrojov v položke Správa počítača nájdete v súbore Pomocníka pre jednotlivé položky. (V okne Správa počítača kliknite na položku v strome konzoly, a potom kliknite na tlačidlo Pomocník na Akcia ponuka.

Ďalšie informácie o používaní nástroja Zobrazovač udalostí, kliknite na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
308427 Ako zobraziť a spravovať udalosť denníky v Zobrazovači udalostí


Vlastnosti

ID článku: 308423 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB308423 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:308423

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com