Použití datové soubory propojení s objektem OleDbConnection v Visual C# .NET

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 308426 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek demonstruje použití souboru OLE DB Universal Data Link (UDL) zadat připojovací řetězec, který používá objekt ADO.NET OleDbConnection navázat připojení databáze.

Soubory OLE DB Universal Data Link (UDL) poskytují pohodlný způsob vytvoření a ověření připojovací řetězec ActiveX Data Objects (ADO), který slouží k připojení ke zdroji dat OLE DB. Informace o připojení řetězec trvalé v určitém formátu souboru s příponou UDL. Můžete odkazovat soubor UDL ve vlastnosti ConnectionString objekt ADO.NET OleDbConnection určit připojovací řetězec, který objekt by měl použít k připojení k databázi. Parametr Název souboru připojovací řetězec použít k určení názvu souboru UDL, který obsahuje informace o připojení řetězec.

Je důležité uvědomit si následující informace je převzat z článku "Vlastnost OleDbConnection.ConnectionString" v dokumentaci knihovny tříd .NET Framework (viz části References):
Chcete-li odkazovat Microsoft Data Link (UDL), přidejte odkaz UDL ConnectionString ve formuláři „ název souboru = myfile.udl ". Pokud není zadán více než jeden UDL v řetězci připojení, je načten pouze poslední výskyt. Pokud zadáte UDL a následně volání objektu OleDbConnection načíst ConnectionStringConnectionString obsahuje odkaz na soubor UDL není obsah souboru. Řetězce připojení, které obsahují UDLs jsou analyzovat při každém otevření OleDbConnection. Protože to může ovlivnit výkon, je doporučeno ConnectionString neobsahuje odkaz UDL.

Kroky vytvořit ukázky

Takto vytvořit Visual C# .NET konzoly aplikace, který používá soubor UDL určit informace o připojení řetězec pro objekt ADO.NET OleDbConnection:
 1. Použít SQL Server OLE DB Provider připojit k Microsoft SQL Server databází a vytvořit soubor UDL s názvem Test.udl v kořenové složce jednotky C.

  Microsoft OLE DB Provider for Jet 4.0 můžete také nakonfigurovat soubor UDL připojit k aplikaci Access 97 nebo 2000 databáze, pokud máte přístup k databázi SQL Server.Další informace o vytvoření souboru UDL klepněte na článek číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  189680Použití souborů propojení dat s ADO
 2. Otevřete novou Visual C# .NET konzoly aplikaci.
 3. Výchozí kód v modulu Class1 nahraďte následující kód:
  using System;
  using System.Data;
  using System.Data.OleDb;
  
  namespace DataLink
  {
    class Class1
    {
      static void Main(string[] args)
      {
        OleDbConnection myConnection = new OleDbConnection("File Name = d:\\test.udl");
  
        try
        {
          myConnection.Open();
          if (myConnection.State == ConnectionState.Open)
            Console.WriteLine("Connection opened successfully!");
          else
            Console.WriteLine("Connection could not be established");
        }
        catch(Exception ex)
        {
          Console.WriteLine(ex.Message.ToString());
        }
        finally
        {
          myConnection.Close();
        }
        Console.ReadLine();
   
        return;
      }
    }
  }
  					
 4. V příkazu, který nastaví vlastnost ConnectionStringOleDbConnection objekt upravit cestu k souboru UDL Pokud vytvořen s jiným názvem nebo trvalé jiné umístění.
 5. Spuštění aplikace z v rámci Visual Studio.NET integrované vývojové prostředí (IDE). Okno konzoly byste otevřít a zobrazit text, "Připojení otevřít úspěšně!" označíte objekt OleDbConnection bylo možné používat informace řetězec připojení v souboru UDL navázat připojení databáze.
 6. Stisknutím klávesy ENTER zavřete okna konzoly a ukončit aplikace.

Odkazy

Další informace o vlastnosti OleDbConnection.ConnectionString naleznete v následující dokumentaci knihovny tříd .NET Framework:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.data.oledb.oledbconnection.connectionstring.aspx
Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
189680Použití souborů propojení dat s ADO

Vlastnosti

ID článku: 308426 - Poslední aktualizace: 14. července 2004 - Revize: 3.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft ADO.NET 1.0
 • Microsoft ADO.NET 1.1
 • Microsoft Visual C# .NET 2002 Standard Edition
 • Microsoft Visual C# .NET 2003 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhowtomaster kbsystemdata KB308426 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:308426

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com