Ako používať súbory údajov prepojenie s OleDbConnection objekt Visual C#.NET

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 308426 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok ukazuje ako použiť súbor OLE DB Universal Data Link (.udl) špecifikovať, pripojenie reťazec, ktorý ADO.NET OleDbConnection objekt sa používa na vytvorenie pripojenia databázy.

OLE DB Universal Data Link (.udl) súbory poskytujú pohodlný spôsob, ako vytvoriť a overiť reťazec pripojenia ActiveX Data Objects (ADO), ktorý sa používa na pripojenie na zdroj údajov OLE DB. Informácie o pripojení reťazec je trvalé v špecifickom formáte do súboru s príponou .udl. Môže odkaz súboru s príponou .udl v ConnectionString Vlastnosť ADO.NET OleDbConnection objekt, ktorý chcete zadať reťazec pripojenia, ktorý objekt by použiť na pripojenie na databázu. Použitie Názov súboru parameter reťazec pripojenia na určenie názvu .udl súbor, ktorý obsahuje informácie o pripojení reťazec.

Je dôležité si uvedomiť nasledujúce informácie, ktoré je prevzatá z článok o "OleDbConnection.ConnectionString majetok".NET rámec triedy knižnica dokumentáciu (pozri Odkazy oddiel):
Odkaz na Microsoft údajov prepojenie (UDL), pridať odkaz na UDL na ConnectionString vo forme „názov súboru = myfile.udl ". Ak viac než jedno UDL je zadaný v reťazci pripojenia, len posledný výskyt je načítaný. Ak špecifikovať UDL a následne hovor OleDbConnection objekt na načítanie ConnectionString, ConnectionString obsahuje odkaz na Súbor UDL, nie obsah súboru. Pripojenie reťazce, ktoré obsahujú UDLs sú analyzované zakaždým OleDbConnection je otvorená. Pretože to môže ovplyvniť výkon, ConnectionString znamená, že nie odkaz UDL sa odporúča.

Kroky na vybudovanie vzorky

Postupujte podľa týchto krokov vytvorte Visual C#.NET konzoly aplikácie, ktorá používa súbor typu .udl zadanie informácií reťazec pripojenia pre ADO.NET OleDbConnection objekt:
 1. Použite SQL Server OLE DB Provider pripojte na jeden z databáz servera Microsoft SQL Server a vytvoriť súbor typu .udl s názvom Test.udl v koreňovom priečinku jednotky C.

  Poskytovateľa Microsoft OLE DB pre Jet 4.0 môžete použiť tiež na konfigurovanie súbor .udl pripojiť k programu Microsoft Access 97 alebo 2000 databázy, ak nemáte prístup k databáze SQL Server.Ďalšie informácie o tom, ako vytvoriť súbor typu .udl, kliknutím na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
  189680 Ako používať Data Link súbory s ADO
 2. Otvorte nový Visual C#.NET konzolovú aplikáciu.
 3. Nahraďte predvolený kód v Class1 module nasledujúci kód:
  using System;
  using System.Data;
  using System.Data.OleDb;
  
  namespace DataLink
  {
    class Class1
    {
      static void Main(string[] args)
      {
        OleDbConnection myConnection = new OleDbConnection("File Name = d:\\test.udl");
  
        try
        {
          myConnection.Open();
          if (myConnection.State == ConnectionState.Open)
            Console.WriteLine("Connection opened successfully!");
          else
            Console.WriteLine("Connection could not be established");
        }
        catch(Exception ex)
        {
          Console.WriteLine(ex.Message.ToString());
        }
        finally
        {
          myConnection.Close();
        }
        Console.ReadLine();
   
        return;
      }
    }
  }
  					
 4. Vo výkaze, ktorý stanovuje ConnectionString Vlastnosť OleDbConnection objekt, upravte cestu na súbor .udl, ak ste vytvorili s iným názvom alebo pretrvávali na iné miesto.
 5. Spustite aplikáciu z v rámci Visual Studio.NET integrované vývojové prostredie (IDE). Okno konzoly by mali otvoriť a zobraziť text, "Connection opened úspešne!" naznačuje, že OleDbConnection objekt bol schopný použiť pripojenie reťazec informácie v súbore .udl nadviazať spojenie databázy.
 6. Stlačením klávesu ENTER zamietol okna konzoly a zastaviť uplatňovanie.

ODKAZY

Ďalšie informácie o OleDbConnection.ConnectionString vlastníctva, pozrite si tému.NET rámec triedy knižnica dokumentácia:
http://msdn.Microsoft.com/en-us/library/System.Data.OLEDB.oledbconnection.ConnectionString.aspx
Ďalšie informácie získate kliknutím na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
189680 Ako používať Data Link súbory s ADO

Vlastnosti

ID článku: 308426 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft ADO.NET 1.1
 • Microsoft Visual C# .NET 2002 Standard Edition
 • Microsoft Visual C# .NET 2003 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbhowtomaster kbsystemdata kbmt KB308426 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:308426

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com