Ako overiť nepodpísané ovládače zariadení v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 308514 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento podrobný článok popisuje, ako môžete použiť nástroj na overenie podpisu Windows XP (Sigverif.exe) nájsť nepodpísaných ovládačov a overiť ovládače zariadení v systéme Windows XP. Tieto informácie môžu byť užitočné pri riešení problémov nestabilitu systému, chybové hlásenia, Zavádzacia problémy, a tak ďalej.


Overiť nepodpísaných ovládačov

 1. Kliknite na položku Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typu Sigverif, a potom kliknite na tlačidlo ok.
 2. Kliknite na položku Rozšírené.
 3. Kliknite na položku Hľadať ďalšie súbory, ktoré nie sú digitálne podpísané.
 4. V Hľadať v tomto priečinku zadajte x: \Windows\system32\drivers, kde x je písmeno jednotky, kde je nainštalovaný systém Windows XP.
 5. Na Zapisovanie do denníka kartu, skontrolujte, či Súbor uložiť výsledky overenia podpisov do súboru denníka políčko je začiarknuté, a potom kliknite na ok.
 6. Kliknite na položku Štart.

  POZNÁMKA: Súbor denníka s názvom Sigverif.txt, a je uložený v priečinku systému Windows. Ovládače tretej strany, ktoré sú nepodpísané sú zobrazené ako "Neprihlásili." Ako vaše riešenie problémov východiskový bod použiť ovládače v tomto zozname.

Vypnutie nepodpísaných ovládačov

Spoločný problém je funkcie správy napájania, a spoločnosť Microsoft vyžaduje, správu napájania podporujú osvedčovať ovládače. Mnoho nepodpísané ovládače nedostatok tejto podpory následok problémy riadenia výkonu (napríklad problémy ísť do alebo pochádzajúce z režimu dlhodobého spánku a úsporného režimu).

Po vyhľadaní nepodpísané ovládače, ich môžete zakázať použitím ktoréhokoľvek z nasledujúcich metód:
 • Zariadenie v Správcovi zariadení (možno budete musieť kliknite na zakázať Zobraziť skryté zariadenia na View v ponuke a potom vypnite zariadenie pod Ovládače Plug and Play pobočka).
 • Odinštalujte softvér, ktorý bol nainštalovaný ovládač iného výrobcu pomocou nástroja Pridanie alebo odstránenie programov v ovládacom paneli.
 • Premenovať vodiča v priečinku Winnt\System32\Drivers.

Riešenie problémov

Ak máte viacero nepodpísané ovládače, vypnite ich jeden naraz. Ak sa problém vyrieši vypnutím ovládača, obráťte sa na výrobcu tretej strany systémový ovládač pre aktualizovanú verziu, ktorá je určená pre beh so systémom Windows XP.

Vlastnosti

ID článku: 308514 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbhowto kbhowtomaster kbmt KB308514 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:308514

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com