Nasıl yapılır: Windows XP'DEKI imzasız aygıt sürücülerini doğrulama

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 308514 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, imzasız sürücüleri bulmak ve Windows XP'de aygıt sürücüleri doğrulamak için Windows XP imzası doğrulama aracını (Sigverif.exe) nasıl kullanabileceğinizi açıklar. Bu bilgiler sistem kararsızlığına, hata iletileri, önyükleme sorunlarını ve benzeri sorun giderme için yararlı olabilir.


Imzasız aygıt sürücülerini doğrulama

 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, sigverif yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Gelişmiş ' i tıklatın.
 3. Dijital olarak imzalanmamış diğer dosyaları ara ' yı tıklatın.
 4. Bu klasörde arama kutusuna yazın x: \Windows\system32\drivers, burada x Windows XP'NIN yüklü olduğu sürücünün harfidir.
 5. Günlüğü sekmesinde, Dosya imzası doğrulama sonuçlarını bir günlük dosyasına kaydet onay kutusunun seçili olduğundan emin olun ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 6. Başlat ' ı tıklatın.

  Not: günlük dosyası Sigverif.txt adlı ve Windows klasöründe kaydedilir. Imzasız sürücüleri üçüncü taraf görüntülenen olarak "Olmayan imzalanmış." Sürücüleri, bu listede, sorun giderme başlangıç noktası olarak kullanın.

Imzasız aygıt sürücülerini devre dışı bırakma

Güç yönetimi özelliklerini sık karşılaşılan BIR sorundur ve güç yönetimi desteği sürücüleri onaylamak için Microsoft gerektirir. Birçok üçüncü taraf imzasız sürücüler güç yönetimi sorunlarını (örneğin, sorunları içine gitme veya hazırda bekleme ve bekleme gelen) sonuçta bu destek, yoksundur.

Imzasız sürücüleri bulduktan sonra bunları aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak devre dışı bırakabilirsiniz:
 • Aygıt (Görünüm) menüsünde <a1>Gizli aygıtları göster</a1> seçeneğini tıklatın ve sonra aygıtı olmayan Tak ve Kullan sürücüleri dalının altındaki devre dışı bırakmak zorunda) Yöneticisi'nde devre dışı bırakın.
 • Denetim Masası'ndaki Program Ekle/Kaldır aracını kullanarak, üçüncü taraf sürücünün yüklü yazılımları kaldırın.
 • Sürücü Winnt\System32\Drivers klasörüne yeniden adlandırın.

SORUN GİDERME

Birden çok imzasız sürücüler varsa, bunları devre dışı bir bırakın bir zaman. Bir sürücü devre dışı bırakılmasıyla sorun giderilirse, Windows XP'YLE çalışmak için tasarlanmış olan güncelleştirilmiş bir sürüm için üçüncü taraf sistem sürücüsünün üreticisine başvurun.

Özellikler

Makale numarası: 308514 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto kbhowtomaster KB308514 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:308514

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com