Windows XP'deki Ağ Kurulum Sihirbazı'nın Açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 308522 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

GİRİŞ

Bu makalede, Windows XP'deki Ağ Kurulum Sihirbazı açıklanır. Ağ Kurulum Sihirbazı'nı kullanarak, bilgisayarın Internet bağlantısını ve ev ağınızdaki tüm bilgisayarların ev ağı ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

AĞ Kurulum Sihirbazı, yazılımınızı küçük ev ağında kullanılmak üzere Windows XP tabanlı bir bilgisayar kuracak biçimde yapılandırır. Sihirbaz şu öğeleri ayarlamanıza yardımcı olur:
  • Bilgisayar için doğrudan bir çevirmeli ağ veya geniş bant bağlantı aracılığıyla ya da ev ağındaki başka bir bilgisayar üzerinden Internet'e bağlantı.
  • Windows XP tabanlı bir bilgisayarda, Internet bağlantısını ev ağındaki diğer bilgisayarlarla paylaşmak için Internet Bağlantı Paylaşımı. (Ancak güvenlik nedenleriyle, Internet Bağlantı Paylaşımı yerine bir yönlendirici kullanmanız önerilir.)
  • Bilgisayar adı, bilgisayar açıklaması ve çalışma grubu adı.
  • Dosya ve yazıcı paylaşımı.
Ağ Kurulum Sihirbazı ayrıca taşınabilirdir. Bir Ağ Kurulum Sihirbazı diski oluşturarak, Microsoft Windows 95, Windows 98, Windows Millennium Edition ve Windows XP'yi otomatik olarak yapılandırabilirsiniz.

Sihirbazı Windows XP CD-ROM'undan kullanarak ev ağındaki diğer bilgisayarları da yapılandırabilirsiniz. Bunu yapmak için, CD-ROM'u sürücüye yerleştirin, Ek Görevleri Uygula'yı tıklatın ve sonra da Ev veya küçük işyeri ağı kur seçeneğini tıklatın.

ICF'yi yapılandırma hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
283673 Windows XP'de güvenlik duvarı nasıl açılır veya kapatılır
Internet Bağlantı Paylaşımı'nı yapılandırma hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
306126 Windows XP'de Internet Bağlantı Paylaşımı nasıl yapılandırılır

Özellikler

Makale numarası: 308522 - Last Review: 10 Mart 2006 Cuma - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandigi durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbfirewall kbnetwork kbenv kbfaq kbinfo kbsetup KB308522

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com