SORUN: NOLOCK Optimizer ipucu SQL Server hata günlüğüne geçici Bozulması hataları neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 308886 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

NOLOCK ipucunu kullandığınızda, SQL Server etkinliklerin en yüksek birimleri karşılaşan tabloları SQL Server hata günlüğüne geçici 8908 hataları karşılaşabilirsiniz.

Oluşan hata iletisi şudur:
Hata Tablo: veritabanı KIMLIĞI: % d, % d, nesne KIMLIĞI dizin KIMLIĞI % d. zincir bağlantı uyuşmazlığı. Sonraki-> S_PGID % % S_PGID, ancak önceki-> S_PGID % = = <a1>%</a1> S_PGID.

Neden

Veritabanında en iyi duruma getiricisi NOLOCK ipucunu sorgu tablolara kullandığınızda bir hata oluşabilir. Sayfa bölmeleri, paralel nolock tarar ve geçici 8908 iletiler oluşturabilir, eşzamanlı güncelleştirmeleri sırasında bir küçük bir zamanlama penceresi yok.

Daha fazla bilgi

Veritabanı Bozulması boş olduğundan emin olmak için <a0></a0>, tercihen tek kullanıcı modunda, veritabanıyla bir DBCC CHECKDB deyimini çalıştırın. DBCC CHECKDB hata verirse, Veritabanı Bozulması boş olduğundan emin olabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 308886 - Last Review: 3 Ekim 2003 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB308886 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:308886

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com