Номер статті: 309000 - Показ продуктів, яких стосується ця стаття.
Розгорнути все | Згорнути все

На цій сторінці

ВСТУП

У цій статті докладно описане налаштування базових дисків і підготовки їх до використання за допомогою оснастки "Керування дисками" у Windows XP. Тут також розповідається про створення та видалення розділів і форматуванні томів у файлових системах FAT, FAT32 і NTFS.ДОДАТКОВІ ВІДОМОСТІ

Базові диски та томи

Базовий дисковий запам'ятовуючий пристрій підтримує диски з розділами. Базовий диск - це фізичний диск, який містить основні розділи, додаткові розділи або логічні диски. Розділи і логічні диски на базових дисках називаються базовими томами. На фізичному диску можна створити до чотирьох основних розділів (або три основних й один додатковий розділ, на якому розміщені логічні диски).

Якщо на комп'ютері встановлена операційна система Windows XP Professional одночасно з однією або декількома із зазначених нижче операційних систем, користуйтеся базовими томами, тому що ці операційні системи не мають доступу до даних у динамічних томах.
 • Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows NT 4.0 або ранішої версії
 • Microsoft Windows Millennium Edition (Me)
 • Microsoft Windows 98
 • Microsoft Windows 95
 • MS-DOS

Застосування засобу керування дисками

Щоб запустити засіб керування дисками, виконайте такі дії.
 1. Увійдіть у систему з правами адміністратора або члена групи "Адміністратори".
 2. Натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт Виконати, введіть команду compmgmt.msc, а потім натисніть кнопку OK.
 3. У дереві консолі клацніть елемент Керування дисками. На екрані з'явиться вікно керування дисками. У цьому вікні диски та томи представлені графічно й у вигляді списку. Для зміни представлення томів і дисків на верхній і нижній панелях виберіть пункти Верх або Низ у меню Вигляд і виберіть потрібне представлення.
ПРИМІТКА. Корпорація Майкрософт рекомендує перед виконанням будь-яких змін дисків і томів створити резервну копію всіх даних, які на них зберігаються.

Створення нового розділу та нового логічного диска

Щоб створити новий розділ або логічний диск на базовому диску, виконайте такі дії.
 1. У вікні "Керування дисками" виконайте одну з таких дій, а потім перейдіть до пункту 2.
  • Щоб створити розділ, клацніть правою кнопкою миші вільне місце базового диска, у якому потрібно створити розділ, і виберіть команду Створити розділ.
  • Щоб створити логічний диск, клацніть правою кнопкою миші вільне місце додаткового розділу, на якому потрібно створити логічний диск, і виберіть команду Створити логічний диск.
 2. У вікні майстра створення розділів натисніть кнопку Далі.
 3. Виберіть тип розділу (Основний розділ, Додатковий розділ або Логічний диск) і натисніть кнопку Далі.
 4. Укажіть у полі Розмір розділу в МБ розмір розділу та натисніть кнопку Далі.
 5. Виберіть спосіб призначення букви новому розділові або логічному дискові (вручну, автоматично або не привласнювати) і натисніть кнопку Далі.
 6. Установіть необхідні параметри форматування за допомогою однієї з нижченаведених процедур.
  • Якщо розділ не потрібно форматувати, виберіть пункт Не форматувати розділ і натисніть кнопку Далі.
  • Щоб відформатувати розділ, виберіть пункт Форматувати розділ із наступними параметрами і в діалоговому вікні Форматування вкажіть такі параметри.
   1. Уведіть ім'я тому в полі Мітка тому (необов'язковий параметр).
   2. Виберіть файлову систему в полі Файлова система.

    Можна змінити розмір кластера на диску, вибрати швидке форматування або застосувати стиснення файлів і папок для томів із файловою системою NTFS.
   Натисніть кнопку Далі.

 7. Переконайтеся в правильності вибору параметрів і натисніть кнопку Готово.
Новий розділ або логічний диск буде створений і з'явиться в складі відповідного базового диска у вікні "Керування дисками". Якщо в пункті 6 зазначене форматування тому, то почнеться процес форматування.

Форматування базового тому

Для форматування розділу, логічного диска або базового тому виконайте такі дії.
 1. У вікні "Керування дисками" виділіть правою кнопкою миші розділ або логічний диск, який необхідно форматувати (переформатувати), і виберіть команду Формат.
 2. У діалоговому вікні Форматування в полі Мітка тому введіть ім'я тому (необов'язковий параметр).
 3. Виберіть файлову систему в полі Файлова система. Можна також змінити розмір кластера на диску, вибрати швидке форматування або застосувати стиснення файлів і папок для томів із файловою системою NTFS.
 4. Натисніть кнопку OK.
 5. Натисніть кнопку OK, щоб підтвердити початок форматування. Почнеться процес форматування.

Перегляд властивостей базового тому

Щоб переглянути властивості розділу або логічного диска, виконайте такі дії.
 1. У вікні "Керування дисками" виділіть правою кнопкою миші необхідний розділ або логічний диск і виберіть команду Властивості.
 2. Для перегляду потрібних властивостей відкрийте відповідну вкладку.

Видалення розділу або логічного тому

Щоб видалити розділ або логічний диск, виконайте такі дії.
 1. У вікні "Керування дисками" виділіть правою кнопкою миші розділ або логічний диск, який необхідно видалити, і виберіть команду Видалити розділ або Видалити логічний диск.
 2. Натисніть кнопку Так, щоб підтвердити видалення розділу або логічного диска. Розділ або логічний диск вилучений.
Увага!
 • У результаті видалення розділу або логічного диска видаляються всі дані, які зберігаються на цьому розділі або диска, а також сам розділ або логічний диск.
 • Неможливо видалити системний розділ, завантажувальний розділ або розділ з активним файлом підкачування.
 • Неможливо видалити додатковий розділ, якщо він містить дані. Перед видаленням додаткового розділу в ньому необхідно видалити всі логічні диски.

Усунення неполадок

Поточний стан диска або тому зазначений у графічному представленні вікна "Керування дисками" та в списку в стовпці Стан. Ця інформація корисна під час пошуку й усунення помилок на дисках і томах. Нижче описані деякі з можливих станів дисків і томів.
 • Підключено
  Звичайний стан диска, до якого є доступ, і який працює нормально.
 • Справний
  Звичайний стан тому, до якого є доступ, і який працює нормально.
 • Не читається
  Диск недоступний через збій устаткування, ушкодження або помилки вводу-виводу.

  Для усунення таких неполадок перезапустіть комп'ютер або виконайте повторне сканування диску, щоб повернути його в стан Підключений. Щоб провести повторне сканування диска, відкрийте вікно "Керування комп'ютером" і виберіть пункт Керування дисками. Виберіть у меню Дія команду Повторити сканування дисків.
Повний список станів дисків і томів, а також дій по усуненню збоїв див. у довідці засобу керування дисками. У вікні "Керування дисками" або "Керування комп'ютером" виберіть пункт Довідка в меню Дія.ПОСИЛАННЯ

Щоб отримати додаткові відомості про призначення, зміну або видалення літери диска за допомогою засобу керування дисками, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
307844 Як змінити літеру диска в операційній системі Windows XP (Це посилання може вказувати на матеріали, повністю або частково викладені англійською мовою)
Щоб отримати додаткові відомості про налаштування динамічних дисків, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
308424 Як скористатися оснасткою "Керування дисками" для створення динамічних дисків у Microsoft Windows XP (Це посилання може вказувати на матеріали, повністю або частково викладені англійською мовою)
Щоб отримати додаткові відомості про роботу з базовими й динамічними дисками, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
175761 Динамічні та базові диски у Windows 2000. (Це посилання може вказувати на матеріали, повністю або частково викладені англійською мовою)
222189 Опис груп дисків у оснастці "Керування дисками" Windows. (Це посилання може вказувати на матеріали, повністю або частково викладені англійською мовою)
254105 Апаратні обмеження динамічних дисків. (Це посилання може вказувати на матеріали, повністю або частково викладені англійською мовою)
Щоб отримати додаткові відомості про керування дисками за допомогою програми Diskpart з інтерфейсом командного рядка, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
300415 Опис програми Diskpart з інтерфейсом командного рядка (Це посилання може вказувати на матеріали, повністю або частково викладені англійською мовою)

Властивості

Номер статті: 309000 - Востаннє переглянуто: 1 грудня 2007 р. - Редакція: 2.4
ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ДО:
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Ключові слова: 
kbhowto kbhowtomaster kbenv KB309000

Надіслати відгук

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com