JAK: Ustawianie wyglądu procesora poleceń w systemie Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 309019 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

W tym artykule opisano, jak ustawić wygląd procesor poleceń w systemie Windows XP. Można zmienić kolory, czcionki i układu okna wiersza polecenia, aby ułatwić pracę z narzędzi wiersza polecenia. Wiele niezawodne narzędzi wiersza polecenia, które znajdują się w zestawach Resource Kit dla wcześniejszych wersji systemu Microsoft Windows są zawarte w systemie Windows XP. W związku z tym administratorzy i zasilania mogą poświęcić więcej czasu na użyciu procesora poleceń.

Uruchamianie procesora poleceń

Aby uruchomić procesor poleceń, kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Wszystkie programy, wskaż polecenie Akcesoria, a następnie kliknij przycisk Wiersz polecenia.

Aby zmienić wygląd okna wiersza polecenia, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek tytułu okna, a następnie użyj jednej z następujących czynności:
 • Aby zmienić ustawienia dla wszystkich okien wiersza polecenia, kliknij przycisk Ustawienia domyślne.
 • Aby zmienić ustawienia tylko bieżącego okna wiersza polecenia, kliknij przycisk Właściwości.

Zmienianie kolorów

 1. Na Kolory Karta, wybierz kolory, tekst na ekranie, tło ekranu, tekstu podręcznego lub tła wyskakującego klikając element, który chcesz zmienić.
 2. Kliknij żądany kolor. W Wybrane kolory ekranu pole pokazuje, jak wybrane kolory tekstu i tła pojawią się na ekranie. W Wybrane kolory podręczne pole pokazuje, jak wybrane kolory tekstu i tła pojawią się w oknie podręcznym.

Zmiana czcionki

 1. Kliknij przycisk Czcionki Karta.
 2. W Czcionki Kliknij pozycję czcionki.
  • Jeśli klikniesz przycisk Czcionka TrueType Rozmiar menu wyświetla listę rozmiarów punktu lub rozmiar można wprowadzić, wpisując numer w Rozmiar pole. Aby korzystać z pogrubionych czcionek TrueType, zaznacz Czcionki pogrubione pole wyboru.
  • Jeśli klikniesz przycisk Czcionki rastrowe, rozmiarów, które są wymienione w Rozmiar pola są opcje rozmiaru okna.
  • W Podgląd okna wyświetlone, jak rozmiar bieżącego okna zmieni na podstawie czcionkę i rozmiar czcionki, który wybrałeś.
  • W Wybrana czcionka pole pokazuje, jak będą wyglądały znaki z określonych ustawień czcionki. Pogrubienie jest niedostępne w przypadku czcionek rastrowych.

Zmiana układu ekranu

 • Kliknij przycisk Układ Karta.
 • W obszarze Rozmiar buforu ekranu, określ ustawienia szerokości i wysokości ekranu na podstawie liczby znaków, które są wprowadzane w buforze.
 • W obszarze Rozmiar okna, określ ustawienia szerokości i wysokości okna.
 • W obszarze Położenie okna, określ ustawienia wstępnego po lewej i góra położenie okna.
UWAGA: można zmienić rozmiar okna do maksymalnego rozmiaru wyświetlonego na Układ Karta. Zaleca się zaznaczenie rozmiaru od jednej czwartej do nie więcej niż połowy rozmiaru pulpitu do czytania i użyteczność.


Rozwiązywanie problemów

 • Aby umieścić je w systemie Windows, wybierz opcję Wybór pozycji okna przez system pole wyboru.
 • Paski przewijania są wyświetlane, jeśli bieżący rozmiar okna jest mniejszy niż rozmiar buforu ekranu. Nie można zmienić rozmiaru okna być większe od ustawionego buforu ekranu.
 • Po przełączeniu do wyświetlania pełnoekranowego, system Windows wyświetla liczbę wierszy (25, 43 lub 50), które są obsługiwane przez używanego sprzętu i konfiguracji trybu okna.


Właściwości

Numer ID artykułu: 309019 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB309019 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:309019

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com