Davranışlar dinamik olarak kaldırıldığında, bellek sızıntısı oluşuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 309170 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bağlı veya öğe bir davranış dinamik olarak eklenen ve sonra da HTML sayfası kaldırılır, bellek ayırmanın değil.

Neden

Bu sorun, Microsoft ınternet Explorer komut dosyası alt yapısı arasındaki bir eşitleme sorunu nedeniyle oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, ınternet Explorer 6 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
328548ınternet Explorer 6 için en son hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size    File name   
  -------------------------------------------------------
  01-May-2002 18:44 6.0.2717.100 2,752,512 Mshtml.dll
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun, ilk olarak ınternet giderilmiştir Explorer 6 Service Pack 1.

Daha fazla bilgi

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.

Bu düzeltme ınternet Explorer 6 SP1'e eklenecektir. Ancak, varsayılan olarak devre dışı vardır. Bu düzeltmeyi etkinleştirmek için <a0></a0>, "Evet" veya ikili değer olarak 1 için bir dize değeri aşağıdaki kayıt defteri değerini ayarlayın:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Cleanup HTCs
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
315014Hata: davranışları kaldırdığınızda bellek sızıntısı oluşuyor
Etkili olması için bu düzeltme için kodu, aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:
 • Davranış, yalnızca bir komut dosyası öğesi olmalıdır ve .htc dosyasındaki (örneğin, satır içi olay işleyicileri) tüm komut dosyası, tek bir komut dosyası öğesi olarak aynı dili kullanmanız gerekir.
 • Kod öğesi ile başvurulan dosya içinde kod boyutu sınırı SRC özniteliğini kullanabilirsiniz. Ancak, src özniteliği veya komut dosyası etiketlerindeki komut dosyası kodu içinde başvurulan komut dosyasının boyutu, en az 512 bayt olması gerekir.
Bu düzeltme, yalnızca basit HTML bileşenleri için (HTCs) olur. Normal HTCs desteği, uygun olan mimari değişiklikleri Mshtml hem de JScript gerektirecektir. Normal HTCs için olası geçici çözümler şunlardır:
 • HTC basit bir HTC olun.
 • Belleği geri kazanmak için sayfasına gidin.

Özellikler

Makale numarası: 309170 - Last Review: 26 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.13
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Explorer 6.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
  • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbenv kbie600presp1fix kbprb kbqfe kbie600sp1fix KB309170 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:309170

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com