XADM: DSAccess 2061 olay KIMLIĞI hata iletisi bir başvuru sırasında günlükleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 309175 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Exchange 2000 sunucusuna bir alt etki alanındaki etki alanı denetleyicisi kullanıyorsanız, aşağıdaki hata iletisini, uygulama olay günlüğüne kaydedilebilir:
Olay türü: hata
Olay kaynağı: MSExchangeDSAccess
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 2061
Tarihi: 5/15/2000
Süre: 10:26:56 AM
Kullanı.: Yok
Bilgisayar: RED-PT-01
Açıklama:
STORE.EXE işlemi (PID 904 =). Bir LDAP arama çağrısı başarısız oldu - hata kodu 8004090a =. DN temel CN = MILLENNIUM ürün 4/14-B, OU = EXCHANGE DLS, OU = ADCMANAGED, DC = REDMOND, DC = CORP, DC = MICROSOFT, DC = COM, Filter=(objectclass=*), Scope = = 0.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Exchange Server 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
301378XGEN: en son Exchange 2000 Server hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft bu sorunun, Microsoft Exchange 2000 Server'da bulunduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Sistem Görevlisi DSaccess başlatıldığında DSaccess DSaccess bulunmaktadır etki alanı belirler. DN okuma DSaccess yapıldığında, DSaccess okunan nesne "yerel etki alanında." olup olmadığını denetler Nesne, yerel etki alanında ise, DSaccess yerel etki alanındaki etki alanı denetleyicisinin Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP) bağlantı noktası (389) isteği gönderir.

Sunucu (etki alanı denetleyicisi bilgileri hakkında bir yerel etki yok), bir alt etki alanındaki bir etki alanı denetleyicisi kullanıyorsa, bu etki alanı denetleyicisi bir başvuru verir. Ancak, DSaccess başvuruları desteklemez.

Exchange 2000 Server Service Pack 2 (SP2)'den önceki sürümlerinde Exchange 2000, yerel etki alanında olmaları rağmen etki alanı denetleyicilerinin tümü DSAccess okur; bu nedenle, etki alanı denetleyicisi isteği uygun olup olmadığını denetlemesini yoktur. Exchange 2000 Server SP2'den önceki sürümlerinde Exchange 2000, yerine çalışma hiçbir genel katalog sunucusu yok.

DSAccess, Exchange 2000 Server SP2 ve sonraki sürümlerinde, bu durumda, sorunu tamamen ortadan genel katalog sunucusu kullanır.

Özellikler

Makale numarası: 309175 - Last Review: 6 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kberrmsg kbExchange2000SP2Fix kbfix KB309175 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:309175

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com