Modul snap-in Vzdálené plochy konzoly MMC z nástrojů pro správu systému Windows Server 2003

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 309375 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek popisuje režim Připojit ke konzole použitý při připojení ke vzdálené ploše.

Další informace

Soubor Adminpak.msi, který je k dispozici pro systém Windows XP, se běžně používá ke vzdálenému spouštění úloh správy v počítačích a doménách se systémem Microsoft Windows 2000 a Microsoft Windows Server 2003. Součástí souboru Adminpak.msi je verze ze souboru Tsmmc.msc, která se nazývá Vzdálené plochy. Tento nástroj (dříve známý pod názvem Připojení terminálové služby) je k dispozici jako modul snap-in konzoly MMC.

Systém Windows Server 2003 poskytuje možnost připojení ke konzole (relace 0) počítače pomocí Připojení ke vzdálené ploše. Z tohoto důvodu je v uživatelském rozhraní dostupné políčko Připojit ke konzole. Tato funkce je však dostupná pouze při připojení k počítači se systémem Windows Server 2003.

Je stále možné připojit se pomocí nástroje Připojení ke vzdálené ploše k počítači se systémem Microsoft Windows NT 4.0, Terminal Server Edition nebo se systémem Windows 2000 Server, ve kterém je povolená Terminálová služba, ale dojde k vytvoření normální relace Připojení ke vzdálené ploše. Možnost připojení k relaci konzoly je ignorována.

Pokud se ovšem připojíte k počítači se systémem Windows XP Professional, který má povolenou funkci Vzdálená plocha, připojíte se vždy k relaci konzoly bez ohledu na to, zda je políčko Připojit ke konzole zaškrtnuté, protože systém Windows XP Professional umožňuje pouze toto konkrétní připojení vzdálené plochy.

Vlastnosti

ID článku: 309375 - Poslední aktualizace: 24. ledna 2008 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbinfo KB309375

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com