Przystawka pulpitów zdalnych konsoli MMC z narzędzi administracyjnych systemu Windows Server 2003

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 309375 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Streszczenie

W tym artykule opisano tryb Podłącz do konsoli, którego można używać z funkcją Podłączanie pulpitu zdalnego.

Więcej informacji

Plik Adminpak.msi, dostępny dla systemu Windows XP, jest zazwyczaj używany do zdalnego wykonywania zadań administracyjnych na komputerach i w domenach z systemem Microsoft Windows 2000 lub Microsoft Windows Server 2003. W pliku Adminpak.msi jest zawarta jedna z wersji pliku Tsmmc.msc, tzw. pulpitów zdalnych. Narzędzie to (dawniej określane jako Połączenia usług terminalowych) jest dostępne jako przystawka konsoli MMC.

System Windows Server 2003 umożliwia ustanowienie połączenia z konsolą (sesja 0) komputera przy użyciu funkcji podłączania pulpitu zdalnego. Pole wyboru Podłącz do konsoli jest zatem dostępne w interfejsie użytkownika, ale ta funkcja działa tylko w przypadku podłączania się do komputera z systemem Windows Server 2003.

Mimo to przy użyciu narzędzia Pulpit zdalny można ustanowić połączenie z komputerem z systemem Microsoft Windows NT 4.0 Terminal Server Edition bądź z systemem Windows 2000 Server z włączonymi usługami terminalowymi, ale wówczas zostanie utworzona zwykła sesja protokołu RDP (Remote Desktop Protocol). Opcja ustanowienia połączenia z sesją konsoli zostanie zignorowana.

Natomiast ustanawiając połączenie z komputerem z systemem Windows XP Professional z włączonym pulpitem zdalnym, użytkownik zawsze będzie łączył się z sesją konsoli niezależnie od tego, czy jest zaznaczone pole wyboru Podłącz do konsoli, ponieważ system Windows XP Professional zezwala tylko na dokładnie to jedno podłączenie pulpitu zdalnego.

Właściwości

Numer ID artykułu: 309375 - Ostatnia weryfikacja: 13 czerwca 2007 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbinfo KB309375

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com